Neler Yeni

Ekran kartı bozuldu ve servis tamir etmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Yusuf Arslan
MSI Geforce GTX 1650 D6 Ventus ekran kartım mevcut. Bazı sebeplerden dolayı ekran kartım bozuldu. Ekran kartını vatandan almıştım. Benim ve vatandaki çalışanların gördüğü kadarıyla cihazda sadece oksitlenme vardı. Servise gitti ve serviste hem oksitlenme hemde ezilmeler var dendi. Bu ezilmeler ne oluyor? Ben bir şey yapmadım çünkü.
Bugün yeni ekran kartı vermek için 6500tl istediler. Bende tabii ki reddedicem. O ekran kartını aldıktan sonra bir bilgisayarcida oksiti temizlettirsem nasıl olur?
Birde oksitlenme sadece görünen kısmı diyelim, oksit temizlendikten sonra ya içinde bozulan bir şey varsa? Yani çöp mü olacak koskoca ekran kartı?
Kart servispoint diye bir yere gitti ve onların dediğine göre ezilmeler de varmış, bu ne oluyor? Sorun sadece oksitlenme olsa iyi de bu ezilmeler büyük bir sorun teşkil eder mi, ayrıca ekran kartı bir kere gitti geldi , bir baktım öyle bir şey göremedim ben ama, varsa da görememem normaldir herhalde

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Yusuf Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kargo esnasında hasar görmüş olabilir.

Hangi ekran kartını vermek istiyorlar?
Aynısıdır herhalde. Birde ben yeni ekran kartı dedim ama bana gelen mesaj da tamir ücreti diyor. 6.5k tamir ücreti mi olur, kartın kendisi zaten 6.3k - 6.7k bandında

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Yusuf Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen kartta sadece oksit yoktur. Eğer yüzeysel oksitlenme varsa halledilir.
IMG-20220422-WA0001.jpg

Durum böyle, göründüğü kadarıyla

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yağsız Elektronik temizleme spreyi ve çok sert olmayan bir fırça ile . Oksitleri temizleyebilir. Pci slotuna denk gelen altın renkli pinleri mavi sınav silgisi ile silerek temizleyebilirsiniz. Yinede iyi bir elektronikciye götürebilirsiniz.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,037
İsim
Hacı
MSI Geforce GTX 1650 D6 Ventus ekran kartım mevcut. Bazı sebeplerden dolayı ekran kartım bozuldu. Ekran kartını vatandan almıştım. Benim ve vatandaki çalışanların gördüğü kadarıyla cihazda sadece oksitlenme vardı. Servise gitti ve serviste hem oksitlenme hemde ezilmeler var dendi. Bu ezilmeler ne oluyor? Ben bir şey yapmadım çünkü.
Bugün yeni ekran kartı vermek için 6500tl istediler. Bende tabii ki reddedicem. O ekran kartını aldıktan sonra bir bilgisayarcida oksiti temizlettirsem nasıl olur?
Birde oksitlenme sadece görünen kısmı diyelim, oksit temizlendikten sonra ya içinde bozulan bir şey varsa? Yani çöp mü olacak koskoca ekran kartı?
Kart servispoint diye bir yere gitti ve onların dediğine göre ezilmeler de varmış, bu ne oluyor? Sorun sadece oksitlenme olsa iyi de bu ezilmeler büyük bir sorun teşkil eder mi, ayrıca ekran kartı bir kere gitti geldi , bir baktım öyle bir şey göremedim ben ama, varsa da görememem normaldir herhalde
Geçmiş olsun neden ötürü bozuldu?

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Youtube da tekniktakip di sanırım adı bir kanal vardı adamlar e.kartı tamiri vs. yapıyorlar. Ürün bu şekilde ise garanti dışı kalmış demektir o yüzden dışarıdan destek almayı deneyin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,447
Üyeler
157,953
Son üye
n0th1ng244
Top Bottom