Neler Yeni

Ekran kartı chipset'i ile uyumlu olmayan driver

3YPHR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eymen Çevik
Eskiden TP'nin forumunda sormuştum burayada yeni kayıt oldum. Orada açtığım konu "bilgisayarımda DDR3 GT730 var ve bununla forza horizon 4 oynamak istiyorum fakat oyuna girip yeni oyun dediğim zaman yarışa girmeden oyundan atıyor" demiştim ve bana driver büyük ihtimalle 391.35 bu yüzden olabilir çünkü forza artık eski driver desteklemiyor dediler bende 451 olan yenisürümü kurdum. Fakat bir sonuç ile karşılaştım ki ekran kartım o sürümü desteklemiyormuş bunuda ekranın sürekli gidip gelmesinden anladım. Sonrasında aklıma oyuna girmeden mevcut driverımı silip o 451 i kurup oynayacağım oyundan çıktıktan sonrada 391.35'i kurup normal devam ederim diye düşündüm ve mantıklı geldiği için uygulamaya karar verdim ama aklıma bir soru takıldı (oyun inerken) ben 451 sürümlü driver kurarsam benim anakartıma bir zarar verir mi oyunu oynarken aşırı ısınır mı ya da bilgisayarı yakar mıyım diye bir soruydu bu. Cevabını tam olarak kestiremediğimden buraya sormak istedim şimdiden teşekkürler.

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Dostum, DDR3 GT730. Yani Fermi GT 730 için gelen en son güncelleme 391.35. Bunun üstünü kuramazsın zaten.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,625
İsim
Eren Yeager
Anakartın üstü driver kurduğun zaman mavi ekran yiyorsun diye biliyorum.

3YPHR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eymen Çevik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi anladım. Umarım stok bulursunuz yakında.
Evet çünkü eski bi ekran kartı kullanıyorum ve neredeyse bütün oyunları oynamamı engelliyor. Miner'lar işlerini bitirdikten sonra stoğa gelsin direkt olarak 2060 lı pc toplamayı düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet çünkü eski bi ekran kartı kullanıyorum ve neredeyse bütün oyunları oynamamı engelliyor. Miner'lar işlerini bitirdikten sonra stoğa gelsin direkt olarak 2060 lı pc toplamayı düşünüyorum
ya da 9 martta forza horizon steam geldiğinde umarım geforce now'a gelir (büyük ihtimalle gelmez ama) o zaman oynayabilirim

Son düzenleme:
Top Bottom