Neler Yeni

Ekran kartı fan sesi

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,035
İsim
Bilal Tepe
6800xt red devil aldım 2.el 1 yıl garantili kasam hazır deil elimle ekran kartı fanı dondurunce hızlı bir şekilde fandan ses geliyor ama takılma sesi vs değil fan dönünce rüzgar sesi gibi ses yaparni elimle döndürdüğüm halde ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sese benzer gibi 2.fandan gelen sese aşırı benziyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,750
İsim
Murat Orhan
6800xt red devil aldım 2.el 1 yıl garantili kasam hazır deil elimle ekran kartı fanı dondurunce hızlı bir şekilde fandan ses geliyor ama takılma sesi vs değil fan dönünce rüzgar sesi gibi ses yaparni elimle döndürdüğüm halde ?

Bu sese benzer gibi 2.fandan gelen sese aşırı benziyor
Içine toz kaçmış gibi geliyor ses. Önemli bir şey değil hava tutabiliyorsan hava tut wd40la iç mekanizmayi

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,035
İsim
Bilal Tepe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Hocam bence fanları elinizle çevirmek yerine sisteme takıp fanları çalıştırıp öyle dinleyin, eğer dönerken yine ses geliyorsa diğer arkadaşın dediği gibi wd40 ile iç kısmı bi elden geçirirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,750
İsim
Murat Orhan
Fanda sorun yok dimi benim fanda böyle ses geliyor 6800xt red devil yani böyle kullanabilirmiyim
Kullan kulağını tırmalamıyorsa sorun olacağını sanmıyorum temizlik zamanı gelince çözülür zaten

Zaten kart yatay şekilde dururken fan kasaya yaklaşır o yüzden de olabilir bir tik

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,035
İsim
Bilal Tepe
Kullan kulağını tırmalamıyorsa sorun olacağını sanmıyorum temizlik zamanı gelince çözülür zaten

Zaten kart yatay şekilde dururken fan kasaya yaklaşır o yüzden de olabilir bir tik
Kasam hazır deil elimle çevirince çıktığını farkettim

Hocam bence fanları elinizle çevirmek yerine sisteme takıp fanları çalıştırıp öyle dinleyin, eğer dönerken yine ses geliyorsa diğer arkadaşın dediği gibi wd40 ile iç kısmı bi elden geçirirsiniz
Haftaya sistemim hazır olcak dediğin gibi yapicam sanırım

Bir sorun yok dimi fanda yani kullanima engel bir şey çıkarmaz dimi bu arada kart yüzde 60 fanda 55 57 derecede 6800xt sorun olsa bu dereceleri bu yüzde ile görmez diye düşünüyorum iyi mi sicakliklar

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
Discord
Yamoima#1664
Kasam hazır deil elimle çevirince çıktığını farkettim

Haftaya sistemim hazır olcak dediğin gibi yapicam sanırım

Bir sorun yok dimi fanda yani kullanima engel bir şey çıkarmaz dimi bu arada kart yüzde 60 fanda 55 57 derecede 6800xt sorun olsa bu dereceleri bu yüzde ile görmez diye düşünüyorum iyi mi sicakliklar
55-57 derece çok iyi değerler hocam hiç sıkıntı yaratmaz. bilgisayarı topladıktan sonra furmark ile gpu test yapın. testi yaparken arkaplanda gpu-z programıyla birlikte ekran kartının çekirdek sıcaklığına, hotspot sıcaklığına ve memory sıcaklığına bakın.

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Abdullah
Bu fanların iç kısmında yağ yokmu. Wd40 onuda sökmez mi

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,035
İsim
Bilal Tepe
55-57 derece çok iyi değerler hocam hiç sıkıntı yaratmaz. bilgisayarı topladıktan sonra furmark ile gpu test yapın. testi yaparken arkaplanda gpu-z programıyla birlikte ekran kartının çekirdek sıcaklığına, hotspot sıcaklığına ve memory sıcaklığına bakın.
Yüzde 60 62 devirde 57 dereceydi alırken test etmiştim furmark ile 20 dk

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,204
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Elle döndürmeyle sesini anlayamazsın sen elinle iteleyince balansını bozuyorsun. Ayrıca fanlara sakın WD40 falan sıkma.

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
Discord
Yamoima#1664
Bu fanların iç kısmında yağ yokmu. Wd40 onuda sökmez mi
sökebilir hocam, ihtimali var o yüzden eğer yapılacaksa dikkatlice yapılması gereken bir işlem. ben kendim hiç yapmadım açıkçası :D genelde bu tarz gıcırdama durumlarında vs sıkça kullanıldığı için diğer arkadaşında dediği gibi mantıklı geldi fakat bilemiyorum deneyimim yok

Yüzde 60 62 devirde 57 dereceydi alırken test etmiştim furmark ile 20 dk
gayet iyi hocam dediğim gibi. kendiniz bir de memory ve hotspot sıcaklıklarına bakarsınız eğer onlarda normalse sorun yoktur

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Abdullah
sökebilir hocam, ihtimali var o yüzden eğer yapılacaksa dikkatlice yapılması gereken bir işlem. ben kendim hiç yapmadım açıkçası :D genelde bu tarz gıcırdama durumlarında vs sıkça kullanıldığı için diğer arkadaşında dediği gibi mantıklı geldi fakat bilemiyorum deneyimim yok
ben işte az da olsa sıkışan parçaları açmak için veya böyle sesleri kesmek için kullanıyorum. Ama yağlı parçaya kullanılmaz gibi veya onu kullandıktan sonra uygun yağ ile yağlamak lazım.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,035
İsim
Bilal Tepe
Elle döndürmeyle sesini anlayamazsın sen elinle iteleyince balansını bozuyorsun. Ayrıca fanlara sakın WD40 falan sıkma.
4 5 kez döndürdum hafif garip bı ses var gibi ama sıcaklıklar iyiydi alsigimdi haftaya demicem fanlardan çok ses gelirse bir çözüm bulmaya calisicam

gayet iyi hocam dediğim gibi. kendiniz bir de memory ve hotspot sıcaklıklarına bakarsınız eğer onlarda normalse sorun yoktur
Test yapınca yazıp bilgilendiricem haftaya teşekkür ederim özelden yazarım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom