Neler Yeni

Yardım Ekran kartı Fps kaybı problemleri vs.

The Semih

80+ Silver
Hocam teste gerek yok yapa yapa ezberledim zaten ekran kartı yanımda değil komik olan furmark da değerler muhteşem 1920x1080 0xmsaa fullscren gpu kullanımı 97 ekran kartı sıcaklığı 72 işlemci sıcaklığı 75 max fps 132 min 126 flan hatırlamıyorum furmark değerlrri baya iyidi yeni aklıma geldi bu olay baya komik
Furmarkda değerler iyise kartı boşuna göndermişin kankam, Stres testi yapacaklar değerler normal çıkacak geri göndercekler kartı sana.

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
Furmarkda değerler iyise kartı boşuna göndermişin kankam, Stres testi yapacaklar değerler normal çıkacak geri göndercekler kartı sana.
Kanka termal macun yenilendi 6 günde geri geldi zatende toptan gönderdim işlemcide gitti yurtdışına gidecek hayla genel merkezde daha servisr bile girmedi geri getirtsem termal macunu vatan sürmez kendi bana aldittirir 300 TL zarar +1 ay zaman kaybı

Son düzenleme:

winzoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
mert bayın
Arkadaşlar önceden açtığım konulara bakarsanız daha iyi olur öncelikle ekran kartım ani fps düşüşü ve oyunlarda normalden daha az gpu kullanımı vardi her yolu denedim olmadı servise verdim geri geldi sadece termal macun değiştirmişler ne alakaysa artik ekran kartı zaten ısınmıyordu şuan işlemciyi bekliyorum işte toptan göndermişti şimdi aklıma geldi ben satin aldığım da 3060 msi v2 2xoc olarak satın aldım acaba ani fps düşüşünün sebebi oc mu oc u kaldırır sam fps biraz düşer ama stabilize artar benim en büyük sorunumda ani FPS düşüşü fıvemde misal %50 kullanıyordu 160 fps veriyor du ama aniden 80 lere düşüyordu ordanda 40 lara yani kararlılık yok ekran kartında hemen fps kaybı yaşatıyor oc dan dolayı olabilir aklıma geldi sizin başka aklıniza gelen varmı bir de ekstra sorum bu sorun yazılımsal mi halledilebilir mi yoksa yeni bir ekran kartıyla değişime gitmem şartmi vatandan aldım değişime gitsem 1 aydır işlemciyi bekliyorum 2 ayda ekran kartının değişikini beklemek zorunda kalacağım değişime gitmeden de üst üste ekran kartini 2 kere daha servise göndermem gerek...
bu sitede ki adamın dediğini yap bende de aynı sıkıntı vardı MİCROSOFT HIZNETLERINI GİZLEYI DEVRE DIŞI BİRAKTIM SORUN KALKTI altta doğru full oku uygula ben sadece microsoftu kapatim oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
bu sitede ki adamın dediğini yap bende de aynı sıkıntı vardı MİCROSOFT HIZNETLERINI GİZLEYI DEVRE DIŞI BİRAKTIM SORUN KALKTI altta doğru full oku uygula ben sadece microsoftu kapatim oldu
Bunu denemiştim hocam karşıma çıkmıştı ama olmamıştı

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
Arkadaşlar yokmu bu sorunu çözecek arkadaş internet dede rastladım bu sorunla karşılaşan arkadaşlar da çözüme kavuşamamiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet onun gibi, veya akıcılık olarak yetersiz geliyorsa 100-120 gibi rakamlar da olabilir. İnişli çıkışlı 160-120-70 yerine sabit 100fps daha stabil bir görüntü sunabilir.
Hocam az önce biri ekran kartı 30watt geçmiyor dedi acaba benim erkan kartıda alması gerekendenmi az alıyor acaba nasıl işliyor bu olay nereden bakabiliriz kaç watt aldığına ve kaç watt alması gerektiğine

Son düzenleme:

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
Arkadaşlar yokmu bu sorunu çözecek arkadaş internet dede rastladım bu sorunla karşılaşan arkadaşlar da çözüme kavuşamamiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam az önce biri ekran kartı 30watt geçmiyor dedi acaba benim erkan kartıda alması gerekendenmi az alıyor acaba nasıl işliyor bu olay nereden bakabiliriz kaç watt aldığına ve kaç watt alması gerektiğine
MSI Afterburner izleme ayarlarında GPU Power diye bir seçenek olması lazım, o açık olduğunda oyunlarda sol üstte çıkan grafikte gösterir kaç watt olduğunu, veya GPU-Z programındaki sensörlerden takip etmek de baya basit, herhangi bir kurulum vb. yok bir tane exe dosyası sadece.

Ama furmark testlerinde %97 kullanım gördüyse gücünün de neredeyse tamamını kullanmıştır diye tahmin ediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
MSI Afterburner izleme ayarlarında GPU Power diye bir seçenek olması lazım, o açık olduğunda oyunlarda sol üstte çıkan grafikte gösterir kaç watt olduğunu, veya GPU-Z programındaki sensörlerden takip etmek de baya basit, herhangi bir kurulum vb. yok bir tane exe dosyası sadece.

Ama furmark testlerinde %97 kullanım gördüyse gücünün de neredeyse tamamını kullanmıştır diye tahmin ediyorum.
Nasıl çözebilirim bunu ya başka bir şey yok oc yide sortuttum adam üretim aşamasında yapıldığı için bir şey olmaz ondan dedi baska seçenek bulamıyorum artık

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
Nasıl çözebilirim bunu ya başka bir şey yok oc yide sortuttum adam üretim aşamasında yapıldığı için bir şey olmaz ondan dedi baska seçenek bulamıyorum artık
Windows güç seçenekleri bölümünde güç planları olması lazım, oradaki plan olarak 'yüksek performans' mı seçili? Bu ayar da normalse aklıma güç tüketimiyle ilgili başka bir şey gelmiyor hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
Windows güç seçenekleri bölümünde güç planları olması lazım, oradaki plan olarak 'yüksek performans' mı seçili? Bu ayar da normalse aklıma güç tüketimiyle ilgili başka bir şey gelmiyor hocam.
Değildi onu da seçtik yani her değeri denedik orda zaten benim işim 2 değerle

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,331
Üyeler
140,810
Son üye
taklakınggo
Top Bottom