Neler Yeni

Çözüldü✓ ekran kartı görünmüyor ve güç kullanımları çok yüksek

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
son 1 aydır ara sıra pc yi açtığımda siyah ekranda kalıyor ve açılmıyor reset attığım zaman sorunsuz açılıyor ancak;
- ekran kartı programım yüklü olduğu halde yüklü değil şeklinde gözüküyor.
- başlat çubuğu siyah renkte oluyor, bilgisayar kapatma seçeneklerinde sadece kapat ve yeniden başlat oluyor ( uyku vs gibi kısımlar olmuyor)
- görüntüyü ekran kartımdan alıyorum burda sorun yok ama ekran kartı yokmuş gibi ekran kartım hiç bir yerde görünmüyor.
- ekran 1 hz ye düşüyor. ( normalde 165 hz kullanıyorum)
- gorev yoneticisinde system/ sistem kesintileri / antimalwere service executable kullanımı çok yüksek oluyor ( SS de kasmasından dolayı tak yakalayamadım ama hepsi çok yüksek oluyor)
- sesli bişeyler açıksa seste takılma kayma vs oluyor ( anakart üstünden aliyorum)
- ekranın sağ alt köşesinden masaüstünü goster kısmına basarsam bütün değerler normale dönüyor ama açık program, oyun , tarayıcı gibi pencereyi tekrar yukarı açarsam devam ediyor.
- ekran kartı programını tekrar kurduğum zaman ekran kartım görünüyor ama durduk yere kullanımı %50 üstünde bazen %100 e geliyor herhangi bir şey açık olmasa bile bu şekilde ara sıra inip çıkıyor.
umarım sorunumu anlatabilmişimdir sorun ekran kartımla ilgili diye düşündüm ve hiç bir çözüm bulamadım.
bütün her şeyim güncel son sürümde win update ekran kartı vs her şeyi güncellesemde düzelmedi.

sistem özelliklerim;
-MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
-CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram X2 toplam 16 GB ram
-B450M PRO-M2 MAX
-AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 Çekirdek
-600 W 80plus güç kaynağı

Ekler

• 1.PNG
    1.PNG
    36.6 KB · Hit: 35
  • 2.PNG
    2.PNG
    19.6 KB · Hit: 32
  • 3.png
    3.png
    8.3 KB · Hit: 30
  • 4.png
    4.png
    38.8 KB · Hit: 30
  • 5.PNG
    5.PNG
    14 KB · Hit: 28

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
Amd Software son güncellemesi olan 22.11.2 sürümü birçok ekran kartında sorun yaşatıyor, ben son güncelleme ile wattman hatası almaya başladım bazı oyunlara girdiğimde 4-5 dk sonra siyah ekran verip oyundan atıyor ve Amd hata uyarısı çıkıyor, DDU ile ekran kartı driver'nı sil tekrar yükle ve Software'dan gpu ayarı etkin kutucuğunu açıp maks frekansnı -9'a falan çek bende kısmen olarak düzeldi arada oyun giriş ekranında atıyor ben başka bir çözüm bulamadım.

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amd Software son güncellemesi olan 22.11.2 sürümü birçok ekran kartında sorun yaşatıyor, ben son güncelleme ile wattman hatası almaya başladım bazı oyunlara girdiğimde 4-5 dk sonra siyah ekran verip oyundan atıyor ve Amd hata uyarısı çıkıyor, DDU ile ekran kartı driver'nı sil tekrar yükle ve Software'dan gpu ayarı etkin kutucuğunu açıp maks frekansnı -9'a falan çek bende kısmen olarak düzeldi arada oyun giriş ekranında atıyor ben başka bir çözüm bulamadım.
malesef işe yaramadı hatta pc açılmadı reset attım açılmadı en son ekran kartını söküp tekrar taktım açıldı ama sorunlar devam ediyor.

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
malesef işe yaramadı hatta pc açılmadı reset attım açılmadı en son ekran kartını söküp tekrar taktım açıldı ama sorunlar devam ediyor.
Benim arkadaşımın bilgisayarı da açılmamıştı, bana danıştı bende İnternetten öğrendiğim bazı çözüm yollarını denemiştim; Bios pilini çıkar varsa yenisini tak yok ise kuru bezle sil, Ram'i çıkar soket yerleri bak soket yerleri sarıdır oraları silgi ile hafifçe temizle, sonra kasa tozlu ise üfleyen veya hafif çeken bir makine ile tozlarını hafifçe al sert davranma ben bunları yaptım kasa tekrar çalışır hale gelmişti.

M.berkay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Berkay Soydaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim arkadaşımın bilgisayarı da açılmamıştı, bana danıştı bende İnternetten öğrendiğim bazı çözüm yollarını denemiştim; Bios pilini çıkar varsa yenisini tak yok ise kuru bezle sil, Ram'i çıkar soket yerleri bak soket yerleri sarıdır oraları silgi ile hafifçe temizle, sonra kasa tozlu ise üfleyen veya hafif çeken bir makine ile tozlarını hafifçe al sert davranma ben bunları yaptım kasa tekrar çalışır hale gelmişti.
teşekkür ederim kasayı temizledim. ekran kartı yazılımını silip bir onceki surumu yukledim sorun cozuldu. şuan yasamıyorum yuklu olan surum 22.10.3 hatayı aldıgım surum 22.11.2

• Beğen
Reaksiyonlar: K709
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,446
Üyeler
149,211
Son üye
MrQuazzart
Top Bottom