Neler Yeni

Ekran kartı neden yanar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emin
Merhaba arkadaşlar,
Yakın zaman da masaüstü bilgisayarım durduk yere kapandı ardından açmaya çalışınca ekran kartı alev aldı. Direk elektriği kestim ama sonuç olarak ekran kartı yanmış ( tamir edilemedi) ve anakart da hasar görmüş ( tamir edildi). Sorunun kaynağını öğrenmek ve tamir için bilgisayarcıya götürdüm psu dan kaynaklı olduğunu söyledi. Psu garantisi devam etmekteydi, garantiye yolladım ancak onlar da deneyip hiçbir sıkıntı olmadığını söyleyip fan bakımını yapıp yolladılar. Herkes farklı bir şey diyor. Hem psu hem ekran kartı alıcak kadar bütçem yok. Ne yapmalıyım fikir verirseniz sevinirim. Risk alıp yeni ekran kartı takip kullanmalı mıyım yani sorunun neyden kaynaklı olduğu da net değil belkide başka birşeyden dolayı, parçaların yenisini alsam yine aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.
Sistem:
İşlemci r5 2600
Ekran kartı: rx470
Ram : 16gb
Anakart: asus am4. Psu: gamatech 600w

Bünyamina

80+ Platinum
Merhaba arkadaşlar,
Yakın zaman da masaüstü bilgisayarım durduk yere kapandı ardından açmaya çalışınca ekran kartı alev aldı. Direk elektriği kestim ama sonuç olarak ekran kartı yanmış ( tamir edilemedi) ve anakart da hasar görmüş ( tamir edildi). Sorunun kaynağını öğrenmek ve tamir için bilgisayarcıya götürdüm psu dan kaynaklı olduğunu söyledi. Psu garantisi devam etmekteydi, garantiye yolladım ancak onlar da deneyip hiçbir sıkıntı olmadığını söyleyip fan bakımını yapıp yolladılar. Herkes farklı bir şey diyor. Hem psu hem ekran kartı alıcak kadar bütçem yok. Ne yapmalıyım fikir verirseniz sevinirim. Risk alıp yeni ekran kartı takip kullanmalı mıyım yani sorunun neyden kaynaklı olduğu da net değil belkide başka birşeyden dolayı, parçaların yenisini alsam yine aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.
Sistem:
İşlemci r5 2600
Ekran kartı: rx470
Ram : 16gb
Anakart: asus am4. Psu: gamatech 600w
ekran kartın sorunluymuş yandığına göre benim düşüncem anakart da alabilirsin ekran kartı anakart al kullanmaya devam et bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
zorlamamı yaptın birde ekran kartından ateşmi çıktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

psunda kalitesiz ayrıca ondan da olabilir bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
zorlamamı yaptın birde ekran kartından ateşmi çıktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

psunda kalitesiz ayrıca ondan da olabilir bence
Zorlama gibi bi durum yok en fazla yaptığım orta ayarlarda valorant oynamak. Ekran kartından ateş çıktı.
Tamirci psu da sıkıntı var diyor firma servisi psuda sıkıntı yok diyor hadi paraya kıyıp yeni psu alsam yine aynı sorun olmasından korkuyorum.

yorumun için teşekkürler.

Top Bottom