Neler Yeni

Ekran kartı sığmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musab
Bütçe
9
Merhabalar elime dün yeni aldığım DK-4(amd islemci) sistemi ulaştı ancak ne yaparsam yapayım ekran kartı anakarta oturmuyor yardımcı olabilir misiniz

Ekler

• IMG_20221115_231543.jpg
    IMG_20221115_231543.jpg
    1.2 MB · Hit: 84

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,845
İsim
göksel yurtcan
anakart modeli nedir hocam ve ayrıca yanlış slota takıyorsunuz gibi

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç
7.50 den itibaren izle . Keyifli forumlar 🖐️

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musab
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
B450m-K2 hocam pek anlamıyorum ama internetteki videolari felan izledim burasi gibi kasanin fotoğrafını atıyorum kilit felan açık ama girmiyor yanlış montajlanmış olabilir mi acaba

Ekler

• 16685824364021095147988898283983.jpg
    16685824364021095147988898283983.jpg
    1,016.4 KB · Hit: 54

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
hocam oturmamasının nedenini bulmamız lazım, soket girişinde bir şey mi var flaşla içine bakın isterseniz, eğer soket girişinde bir şey yoksa ekran kartının demiri falan mı bir yere takılıyor ona da bakın isterseniz. Eğer iki tarafta da problem gözükmüyorsa ekran kartını başka bir kasaya takmayı deneyin eğer giriyorsa problem anakart girişindedir ona göre bir yol izleriz, eğer girmiyorsa ekran kartının soketinde problem vardır ona göre yol izleriz. Yani sorunun kaynağını bulmanız lazım

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
kilit açıksa girmesi lazım ekran kartı aşağıya bakıyor dimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam oturmamasının nedenini bulmamız lazım, soket girişinde bir şey mi var flaşla içine bakın isterseniz, eğer soket girişinde bir şey yoksa ekran kartının demiri falan mı bir yere takılıyor ona da bakın isterseniz. Eğer iki tarafta da problem gözükmüyorsa ekran kartını başka bir kasaya takmayı deneyin eğer giriyorsa problem anakart girişindedir ona göre bir yol izleriz, eğer girmiyorsa ekran kartının soketinde problem vardır ona göre yol izleriz. Yani sorunun kaynağını bulmanız lazım
sıfır aldığı için böyle bir sorun olmaz bence

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
kilit açıksa girmesi lazım ekran kartı aşağıya bakıyor dimi

sıfır aldığı için böyle bir sorun olmaz bence
Evet hocam ama soket kilidi açıksa takmak çok zor değil, ki arkadaş video izleyip denemiş zaten o yüzden parçalarda sıkıntı olabileceğini düşünmüştüm

Evet hocam ama soket kilidi açıksa takmak çok zor değil, ki arkadaş video izleyip denemiş zaten o yüzden parçalarda sıkıntı olabileceğini düşünmüştüm
soket kilidini açıp yuvaları tam denk getirip anakartı/soketi kırmadan ama biraz sert bir biçimde bastırın hocam

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
dediğn gibi ben ilk takıışımda hiç zorlanmadım

fotodan çıkartamadım tam ben

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,845
İsim
göksel yurtcan
hocam ama üzerine biraz çöktürün yine girmezde kasada bir sıkıntı olabilir veya kasanın ekran kartının vidalandığı yerde vida kalmış olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musab
hocam ama üzerine biraz çöktürün yine girmezde kasada bir sıkıntı olabilir veya kasanın ekran kartının vidalandığı yerde vida kalmış olabilir
hocam denedim daha fazla bastırırsam elimde kalır gibiydi ne yapsam bilemiyorum ya

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
hocam denedim daha fazla bastırırsam elimde kalır gibiydi ne yapsam bilemiyorum ya
hocam o zaman şöyle yapın isterseniz bu tarz muhabbetleri bilen bir tanıdığınız varsa onu yardıma çağırın, eğer yoksa da bir bilgisayarcıya gidin taksın. İyi bir esnafsa para almaz zaten, alırsa da 50 lira falan alır. Hem sen strese girmezsin hemde olası bir kırılma durumunun önüne geçmiş oluruz

Top Bottom