Neler Yeni

Ekran kartı yanmışmıdır

acary1905

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre ACAR
Hp pavilion dv6 3320st laptop var ati ekran kartını bilgisayarda ne yaparsam yapayım görmüyor açtım termal macun yeniledim yine aynı sizce bu yanmışmıdır

Ekler

• IMG_20200610_135621-min.jpg
    IMG_20200610_135621-min.jpg
    954 KB · Hit: 62

kdrpnlc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Abdulkadir PALANCI
Instagram
https://www.instagram.com/kdrpnlc/
Facebook
kdrpnlc
Twitter
kdrpnlc
Notebook'larda ekran kartının çalışıp çalışmadığının kontrolü nasıl yapılıyor bilemiyorum ama bir teknik servisine göndermende fayda var. Onların bu işler için kullandıkları aletler var. Gömülü ekran kartını anakarttan çıkarıp başka bir ekran kartı takıyorlar hatta.

acary1905

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre ACAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Notebook'larda ekran kartının çalışıp çalışmadığının kontrolü nasıl yapılıyor bilemiyorum ama bir teknik servisine göndermende fayda var. Onların bu işler için kullandıkları aletler var. Gömülü ekran kartını anakarttan çıkarıp başka bir ekran kartı takıyorlar hatta.
Ya bilgisayarcıya götürmek istemiyorum tutunca bırakmıyorlar ama yapacak bir şey yok sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Egemen Toz
bilgisayarında önemli bir şey yoksa format at bende de bir aralar gözükmedi formattan sonra geldi
yada devre dışı kalmış olabilir aygıt yöneticisinden kontrol edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafa Arıyer
kanka geçmiş olsun o seri full sıkıntılı ya ekran kartı yanıyor yada chipi yanıyor , bendede dv5 var chipi yanmış

acary1905

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre ACAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarında önemli bir şey yoksa format at bende de bir aralar gözükmedi formattan sonra geldi
yada devre dışı kalmış olabilir aygıt yöneticisinden kontrol edin
Kaç kere format attım yok gözükmüyor aygıttafa yok kaç kere güncelledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka geçmiş olsun o seri full sıkıntılı ya ekran kartı yanıyor yada chipi yanıyor , bendede dv5 var chipi yanmış
Nasıl çözüm bulabiliriz buna peki değişiyor mu bu kart yandı mı acaba kokladım ama koku gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafa Arıyer
kanka bir şekilde ekran kartını ısıt youtubede videolar var bir bak ekran kartını ısıt

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafa Arıyer
Isıtınca düzelir mi ki hocam saç kurutma makinası ile olur mu acaba
Belli bir süre kullanırsın bu süre kesin bir şeyler demek güç belki 1 hafta belki 5 yıl belli olmuyor o şans işi. ısıtma konusunda gelirsek önce notebook açmadan önce hava alan her yerini kapat çalıştır yüksek ısıdan kapana kadar bekle sonra soğusun dene görüntü gelicek mi gelmez ise fön makinesi ile yap

acary1905

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yunus Emre ACAR
Belli bir süre kullanırsın bu süre kesin bir şeyler demek güç belki 1 hafta belki 5 yıl belli olmuyor o şans işi. ısıtma konusunda gelirsek önce notebook açmadan önce hava alan her yerini kapat çalıştır yüksek ısıdan kapana kadar bekle sonra soğusun dene görüntü gelicek mi gelmez ise fön makinesi ile yap
Bu işlemi yaparken diğer elemanlara bir zararı olur mu peki

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafa Arıyer
Bu işlemi yaparken diğer elemanlara bir zararı olur mu peki
Hayır fazla ısınınca kendini kapatacak zaten fönü soruyorsan eğer çok bişi olmaz yinede chipin üzerinde gezdir başka yerlere değme

Top Bottom