Neler Yeni

Yardım Ekran kartım 30 watt kullanıyor.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,833
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
daha yüksek fps alabilir bence ama 30 wattdan dolayı almıyor bence. gta 5 neden o kdr düşük ki yani 70 watt olsun ama yüksek fps olsun bence.
Hp'nin kendi ayarlı gibi biryeri varsa ordan bakabilir misin ayarlarina kurcala biraz. Bahsettiğim sey NitroSense gibi fan ayarlari falan

kozroS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ufuk
hocam yüksek performans güç planı kur internette var bilgin olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

cmdye girip bi kod yazıyordun sanırım oydu bi bak bakalım dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Ali Altıntaş
Hp'nin kendi ayarlı gibi biryeri varsa ordan bakabilir misin ayarlarina kurcala biraz. Bahsettiğim sey NitroSense gibi fan ayarlari falan
hpnin kendi ayarları var. bu sorunu fark ettiğimde ilk baktığım yerlerden birisi orasıydı. hatta aldığım yere sordum bu sorunu hp omen hub uygulamasında ekran kartı ile ilgili bir ayar yok dedi. yani watt ayarlanan bir yer yokmuş. fan otomatikte max alsamda sıcaklık farkı olmuyor. zaten ısınmıyor çok fazla serin çalışıyor laptop.

hocam yüksek performans güç planı kur internette var bilgin olsun.

cmdye girip bi kod yazıyordun sanırım oydu bi bak bakalım dene
denedim değişmedi hala aynı sorun devam ediyor maalesef.

Harlec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke
ekran kartım 75 watt 4050. laptop hp victus. işlemcim de 13500h. laptopta gta 5 valorant the last of us gibi oyunlar oynadım ve bütün oyunlarda max 30 watt kullanıyor. bir ayar mı yapmam lazım bilmiyorum. yardımcı olur musunuz?
Sorununuzu çözebildiniz mi?

Harlec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke
Hayır maalesef
Kayıt defteri düzenleyicisine girip arama yerine HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\intelppm bunu yapıştırıp sağdaki start (alttan 3. olması lazım) kısmına girip değer verisini 4 yapıp pc'ye reset attıktan sonra oyuna girip düzelmiş mi diye bakar mısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Ali Altıntaş
Kayıt defteri düzenleyicisine girip arama yerine HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\intelppm bunu yapıştırıp sağdaki start (alttan 3. olması lazım) kısmına girip değer verisini 4 yapıp pc'ye reset attıktan sonra oyuna girip düzelmiş mi diye bakar mısın.
valla reis hala aynı ya forzada denedim hala aynı 30 watt devam ediyor

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-01-31 145812.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-31 145812.png
    110.2 KB · Hit: 37

Sferxz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Bozkurt
ekran kartım 75 watt 4050. laptop hp victus. işlemcim de 13500h. laptopta gta 5 valorant the last of us gibi oyunlar oynadım ve bütün oyunlarda max 30 watt kullanıyor. bir ayar mı yapmam lazım bilmiyorum. yardımcı olur musunuz?
Kanka Microsoft storeden omen yazılımını indir
Ordan performans modunu seç

grasdiyas

80+ Silver
omen yazılımı var performans modunda zaten :)
farkı bi ölçüm uygulaması dene bende amd yazılımında işlemci 80w gözüküyor ama cpu z de 100w mesela ekran kartın da da öyle oluyıor

hem fps değerlerin de iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Ali Altıntaş
farkı bi ölçüm uygulaması dene bende amd yazılımında işlemci 80w gözüküyor ama cpu z de 100w mesela ekran kartın da da öyle oluyıor

hem fps değerlerin de iyi
hangi uygulamaları deneyebilirim? önerebileceğiniz bir uygulama var mıdır?

grasdiyas

80+ Silver
afterburner iyidir

bu arada benim kartım 170w mesela ama oyunda max 138w ı görüyor aslında 170w kullanıyormuş sebebi tam olarak anlamadım ama sadece gpu nun çektiği gücü ölçüyor programlar galiba chipset lere giden watt ölçmüyor galiba

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Ali Altıntaş
afterburner iyidir

bu arada benim kartım 170w mesela ama oyunda max 138w ı görüyor aslında 170w kullanıyormuş sebebi tam olarak anlamadım ama sadece gpu nun çektiği gücü ölçüyor programlar galiba chipset lere giden watt ölçmüyor galiba
afterburner kurdum ayarladım burda da 30watt sadece kullanıyor herhangi bir fark olmadı maalesef yani yarım saattir fln bakıyorum hep 30 29 31 fln geziyor watt

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-01-31 173451.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-31 173451.png
    55.2 KB · Hit: 34
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,446
Üyeler
156,774
Son üye