Neler Yeni

Ekran kartım aşırı ısınıyor

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616
yeni kasama geçince çok ısınmaya başladı ekran kartım, Raft, PC Building Sim, Forza Horizon 5 vs vs farketmeksizin 80-85 derecelerde dolaşıyor ekran kartım ve ben bu konudan pek hoşnut değilim açıkçası. kasam lian li o11 mini ve birçok video izledikten sonra güzel bir fan konfigürasyonu ayarladım. 5 intake 3 egzoz. fanların 3ü ekran kartına direkt olarak hava üflüyor ama ona rağmen ekran kartım çok ısınıyor anlamadım gitti. ne yapılır sizce?

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
yeni kasama geçince çok ısınmaya başladı ekran kartım, Raft, PC Building Sim, Forza Horizon 5 vs vs farketmeksizin 80-85 derecelerde dolaşıyor ekran kartım ve ben bu konudan pek hoşnut değilim açıkçası. kasam lian li o11 mini ve birçok video izledikten sonra güzel bir fan konfigürasyonu ayarladım. 5 intake 3 egzoz. fanların 3ü ekran kartına direkt olarak hava üflüyor ama ona rağmen ekran kartım çok ısınıyor anlamadım gitti. ne yapılır sizce?
kasanın kapağı açık şekilde denerseniz sorunun kasada olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz ama muhtemelen sorun ekran kartında

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasanın kapağı açık şekilde denerseniz sorunun kasada olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz ama muhtemelen sorun ekran kartında
hocam önceki kasamda böyle bir sorun yoktu ama o kısmını anlamadım

ConquerorXIV

80+ Gold
ekran kartı fan ayarları oto mu

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
hocam önceki kasamda böyle bir sorun yoktu ama o kısmını anlamadım
yani o kadar fazla fanla kasanın içindeki hava akışının iyi olması lazımdır diye düşünüp sorunun ekran kartında olduğunu varsaydım

ConquerorXIV

80+ Gold

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Burak B
Bendeki model Rog 3070. Sizdeki ile aynı soğutma bloğunu kullanıyor diye biliyorum. Ben maximum 65 derece görüyorum. O da en ağır oyunlarda 1440p çözünürlükte. 85 dereceler çok fazla geldi açıkçası o karta göre. Fan konfigürasyonunuzun resmini atar mısınız ? Ekran kartına hava üfletmek doğru olmayabilir. Zaten senin kartın fan yapısı eksen tasarımlı. Ortadaki fan havayı dışarı tahliye ediyor.

ConquerorXIV

80+ Gold
Top Bottom