Neler Yeni

Ekran Kartım Çok Sıcak

llMertll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Öztürk
Ekran Kartım oyun açılınca sanki overclock oluyormuş gibi 80 derecenin baya bi üstüne çıkıyor sizce sorun olur mu yardım ederseniz çok sevinirim.

Asus tuf oc 1660ti dual

Ekler

• 20220801_143445.jpg
    20220801_143445.jpg
    1.2 MB · Hit: 42

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
fimmel
Steam
mfimmel
Ekran Kartım oyun açılınca sanki overclock oluyormuş gibi 80 derecenin baya bi üstüne çıkıyor sizce sorun olur mu yardım ederseniz çok sevinirim.

Asus tuf oc 1660ti dual
Oyun açılınca mı 80 sadece oyun içinde daha yüksek değerlere çıkıyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Arda

Asus tuf oc 1660ti dual
knk msi afterborner uygulamasından fan hızını yükselt derece iner

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Yanılmıyorsam o TUF'ın iki farklı modeli vardı, biri ortasında ufacık bir blok olan modeli. Eğer o ise o sıcaklık çok normal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Yaz ayındayız. Nerede hangi şartlarda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sıcaklıkların yüksek olması normal. Yazın hava sıcaklığı yüksek ve ısınan bir şeyi soğutmak daha zor. Sıcaklıklar hızla yukarı gitme eğiliminde havadan dolayı. Kendimden örnek vereyim kışın 60-65 derecede olan işlemci stok soğutucu ile yazın klimalı odada bile klima açıkken aaa oyunlarda şuanda 89 dereceleri görüyor klima olmasa kaça çıkacak kim bilir stok soğutucu olduğu için. Ekran kartı da bende farklı bir model var ama oda 65-69 dereceleri buluyor tabi fanları yüzde yüzde çalışmıyor auto da default profilde. Klima olmasa oda daha yüksek değerleri çok rahat görür yada fanların çalışma yüzdesini yükseltir. Yazın 80 derece normal bir sıcaklık boşta bile 40-45 hatta çok sıcak bir ildeyseniz 50 derecede olur zaten kartlar. Fanlarınızı %95 te filan kullanın programdan ayarlayıpta. Fan ömrü kısalır ama sıcaklıklar stabil kalır yada bir miktar aşağı çekilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Arda Dayıcan

Asus tuf oc 1660ti dual
driverından fan hızını arttırın ortamın sıcaklıgını dusurmeye calısın kasayı temizleyin

llMertll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
knk msi afterborner uygulamasından fan hızını yükselt derece iner
Ekran kartı msi değil asusun uygulamısından hızlandırıyorum ama sürekli yüksek hızda çalışırsa ekran kartının ömrü azalabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun açılınca mı 80 sadece oyun içinde daha yüksek değerlere çıkıyor mu?
Fotoğraf var gördüğünüz gibi sekiro oynarken normal modda 88 derece oluyor

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
722
İsim
Satürn
Ekran kartı msi değil asusun uygulamısından hızlandırıyorum ama sürekli yüksek hızda çalışırsa ekran kartının ömrü azalabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotoğraf var gördüğünüz gibi sekiro oynarken normal modda 88 derece oluyor
sekiro oynarken normal bence bu sıcaklık hem yaz ayında

Top Bottom