Neler Yeni

Ekran Kartım Neden Kendini Kullanamıyor?

ahlatliinsan

80+ Bronze
Herkese selamlar. Oyun oynarken ekran kartım "en fazla" %60-%70 seviyelerinde çalışabiliyor ve sıklıka (3-5 saniyede bir) kullanım bir anda %10'un altına düşüyor. Haliyle büyük bir drop yiyorum. Ama inanılmaz bir drop. Ve bir de gereksiz bir şekilde işlemci ve ram kullanımı var. %İşlemci kullanımım %90'ın, ram kullanımım 7.5gb'nin altına inmiyor. Sizce nedendir bu? Ben güç kaynağından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sadece size danışmak istedim. Teşekkürler.

Sistemim:
GTX 1050 2gb
Ryzen 3 2200g
8gb 2400mhz
Gigabyte A320M S2H
Xigmatek 230w psu'lu kötü bir kasa

ahlatliinsan

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU yetmediği içindir.
Teşekkürler. Ama aklıma takılan taraf şu: Madem PSU yetmiyor o zaman neden gereksiz ram ve işlemci tüketimi var?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaz ayı olduğundan işlemci felaket ısınıyor olabilir bu da güç eksikliğine sebep olabilir
Ben bunu kış aylarında da yaşamıştım ama o zamanlar virüs var sanmıştım. Bilgisayara format atınca ve devam edince işkillendim

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,308
İsim
.
Teşekkürler. Ama aklıma takılan taraf şu: Madem PSU yetmiyor o zaman neden gereksiz ram ve işlemci tüketimi var?
Oyundan oyuna değişiyor. Kimi oyunlar fazlaca ram tüketebilir. Aynı şekilde işlemciyi de yorabilir.
2200G çok güç çekmediği için kullanımı çok düşük değil diye düşünüyorum.
Isınma sorunu var mı bu arada?

ahlatliinsan

80+ Bronze
Oyundan oyuna değişiyor. Kimi oyunlar fazlaca ram tüketebilir. Aynı şekilde işlemciyi de yorabilir.
2200G çok güç çekmediği için kullanımı çok düşük değil diye düşünüyorum.
Isınma sorunu var mı bu arada?
İşlemci tarafı iyi gibi de ekran kartı sorunlu. Nadir de olsa 10-15 saniye %70 kullanımlara çıkınca 83 dereceleri görüyorum.

mhkrl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
mahmut karali
psu alakalı bir durum bide işlemcin keşke g almasaydın bunlar apularda kullanılıyor

ahlatliinsan

80+ Bronze
psu alakalı bir durum bide işlemcin keşke g almasaydın bunlar apularda kullanılıyor
Ben Vatan bilgisayardan aldığıma çok çok pişman oldum. Hem bu pc'ye 7k verdim hem de nerede dandik parça bulmuşlarsa doldurmuşlar sisteme :(

Top Bottom