Neler Yeni

Ekran kartım tam performans çalısmıyor galiba lutfen yardım edın kafayı yıcem

Zaroaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabri Komurcuk
Arkadaslar Gta 5 en en yuksek grafıklerde fps dusuklugu sorunum vardı forumda biraz araştırdım keskinlestirme ayarını acılması gerektigini soylemis bende yaptım ama dahada düşük fps almaya basladım Sonra tüm grafikleri low aldım bu sefer fps cok yuksek oldugu ıcın drop yemeye basladım sonra fps sınırlandırarak bu sorunu cozdum ama fivem basladım fivemde pvp pack olarak adlandırılan oyunu minecraft grafiklerinden beter eden bi grafik kurdum anca boyle normal fps ler alabılıyorum ve boyle bıle bazen 60-70 arası goruyorum ve bu benım canımı cok sıkıyor herhangi bi seyde problemde yok bilgisayarda ne yapmalıyım 4-5 ay oldu bilgisayarı alalı (https://www.itopya.com/vok-playeram...b16gb-ddr4480gb-nvme-m2-ssdgaming-bilg_h25707) sistemimin tüm özellikleri burda yazıyor diger oyunlarda cok fazla yasamadım ama bazı oyunlarda fps dusuk gelıyo yıne ekran kartım tam performans calısmıyor galıba bilgisayarı sıfırladım yinede çözüm bulamadım Darbogaz yapıyo olabılırmı?

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,363
İsim
Emre siyah
driverların güncel olmayabilir darboğazlık bir durum yok

Zaroaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabri Komurcuk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
driverların güncel olmayabilir darboğazlık bir durum yok
yeni bı guncelleme gelmedı son zamanlarda internetten testlerıne baktıgımda hicbir sorun yok catır catır oynatıyo bı ayar olabılırmı acaba yapmam gereken bios vb?

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,363
İsim
Emre siyah
yeni bı guncelleme gelmedı son zamanlarda internetten testlerıne baktıgımda hicbir sorun yok catır catır oynatıyo bı ayar olabılırmı acaba yapmam gereken bios vb?
xmp açıcaksın biosda çok bir ayar yok detaylı amd performans rehberi izle orda radeon software ayarlarını gösteriyorlar.

Zaroaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabri Komurcuk
xmp açıcaksın biosda çok bir ayar yok detaylı amd performans rehberi izle orda radeon software ayarlarını gösteriyorlar.
hepsini yaptım xpm acık sorunum çözülmedi sıfırladıktan sonra ayar yapmadım ama yapmasam bıle yınede duzgun bı fps vermesi lazım asırı dusuyor bazı anlarda fps

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,363
İsim
Emre siyah
hepsini yaptım xpm acık sorunum çözülmedi sıfırladıktan sonra ayar yapmadım ama yapmasam bıle yınede duzgun bı fps vermesi lazım asırı dusuyor bazı anlarda fps
işlemci veya ekran kartı sıcaklıklarını kontrol ettin mi?

Zaroaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabri Komurcuk
işlemci veya ekran kartı sıcaklıklarını kontrol ettin mi?
islemci biraz ısınıyor ama vantilator yardımıyla 80 derece sabıt tutabılıyorum ekran kartımda 65-75 derece arası gezıyor

shiverles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ilgaz
Tahminimce bakım veya ekran kartı driver'da bir sıkıntı var bende rx 6600 kullaniyorum fakat böyle bir durum yaşamadım

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,363
İsim
Emre siyah
islemci biraz ısınıyor ama vantilator yardımıyla 80 derece sabıt tutabılıyorum ekran kartımda 65-75 derece arası gezıyor
belki kendini falan kısıtlıyordur undervolt yapın işlemciye de ekran kartına da

Zaroaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabri Komurcuk
en son ekran kartını degısıcem rtx 3080 buldum ucuza r5 5600 darbogaz yasarmıyım acaba
belki kendini falan kısıtlıyordur undervolt yapın işlemciye de ekran kartına da
en son ekran kartını degısıcem rtx 3080 buldum ucuza r5 5600 darbogaz yasarmıyım acaba
Dedigini Undervolt olayını arastırıp yapim konuya eklicem

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,363
İsim
Emre siyah

ekran kartı değişmelik bir durum yok bu arada fivem falan oynuyorsan gta 5 diye ondan da olabilir bilmiyorum çok fazla sebebi var kesin bir şey de diyemiyorum

Zaroaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sabri Komurcuk
Tahminimce bakım veya ekran kartı driver'da bir sıkıntı var bende rx 6600 kullaniyorum fakat böyle bir durum yaşamadım
Bakıma gerek yok bence daha alalı 3 ay olmus bılmıyodum tam konuyu guncellerım 3 ay dıye driverlarıda guncel
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı değişmelik bir durum yok bu arada fivem falan oynuyorsan gta 5 diye ondan da olabilir bilmiyorum çok fazla sebebi var kesin bir şey de diyemiyorum
hadı oyunluk bı sıkıntı olsa ne bılım dosyaları bozuk olsa sıfırladıgımda duzelırdı

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
Yusuf

hemde tillahını yaşatır. sen şuanki sistemini format atıp temiz kurulum yapıp denedin mi oyunu. belki sürücü sıkıntısı yaşıyorsun belki temiz kurulum yapmadın belki fps yükseltmek için yaptığın ayarlar veya ek yazılımlar berbat etti herşeyi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,847
Üyeler
149,633
Son üye
asi çocuk 62
Top Bottom