Neler Yeni

Yardım Ekran kartımda ani sıcaklık değişimleri oluyor

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
palit rtx 3080ti gaming oc 16gb ekran kartına sahibim ve oyunlarda çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor(85 dereceyi gördüğüm oldu),kasam yokken boşta mhz değerleri birden yükselip alçalıyor(fotoğrafta örneğini çektim) ve 60 dereceye çıkıp düşüyordu, kasa aldıktan sonra 45 derecelerinde seyir ediyor . format attım, termal macun değiştirdim, driverlarım güncel ilk aldığımda hiçbir sıkıntısı yoktu fakat son birkaç aydır böyle yapmaya başladı. lütfen anlayan bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi

Ekler

• IMG_7017.jpeg
    IMG_7017.jpeg
    552.3 KB · Hit: 35

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
palit rtx 3080ti gaming oc 16gb ekran kartına sahibim ve oyunlarda çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor(85 dereceyi gördüğüm oldu),kasam yokken boşta mhz değerleri birden yükselip alçalıyor(fotoğrafta örneğini çektim) ve 60 dereceye çıkıp düşüyordu, kasa aldıktan sonra 45 derecelerinde seyir ediyor . format attım, termal macun değiştirdim, driverlarım güncel ilk aldığımda hiçbir sıkıntısı yoktu fakat son birkaç aydır böyle yapmaya başladı. lütfen anlayan bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi
Overclock falan yapmadin degil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya regedit ayarlariyla ugrastin mi

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hayır kendiliğinden overclocklı zaten kartta çift bios var performans modunda da aynı sessiz modda da aynı değerler var

Veya regedit ayarlariyla ugrastin mi
regedit ayarları halkında bir bilgim yok düz kullanıcıyım hiçbir oynama yapmıyorum

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    854.6 KB · Hit: 33

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Cevap icin tesekkurler bendede var bu sonradan gordum bende ekran kartimda ama tabi cift bios denildigini bilmiyordum. Hocam p olan performans modu mu p de kullanmak lazim degil mi

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
Cevap icin tesekkurler bendede var bu sonradan gordum bende ekran kartimda ama tabi cift bios denildigini bilmiyordum. Hocam p olan performans modu mu p de kullanmak lazim degil mi
evet p performans, s silent yani sessiz mod oluyor herhangi bir oc ayarı yapılmamış şekilde kullanım yapabiliyorsunuz o modda

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Ekran kartina giden voltajla bi alakasi olabilir mi peki psudan falan

Psudan sorun yaşanabiliyor

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz

Psudan sorun yaşanabiliyor
istersen furmark testi yapıp atabilirim değerlerini pek anlamıyorum ama watt olarak 350 watt'a kadar çekiyor yani

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
istersen furmark testi yapıp atabilirim değerlerini pek anlamıyorum ama watt olarak 350 watt'a kadar çekiyor yani
Bendekide düşünceydi pek bilgili biri değilim iyi anlayan biri buraya gelirse daha güzel olur iyi forumlar hocam inşallah sorunu cozersin

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
furmark test sonucu da bu şekilde...

Ekler

• IMG_7018.jpeg
    IMG_7018.jpeg
    631.8 KB · Hit: 25

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
Kart cayır cayır yanıyor. Termal macunu sen değiştirmişsin. Sanırım kapatırken tam kapatamamışsın kartı, temas etmiyor fazla bloğa.
gayet güzel sıkmıştım vidaları(önce hepsini taktım sonra sıktım) ama bir daha açıp yenileyebilirim termal macunumu eğer problem buysa. ek olarak vidaların yerleri karışmıştı ama hepsi aynı boydaydı fark eder mi hangi vidanın nerede olduğu

Top Bottom