Neler Yeni

Ekran kartımdan yükte ses geliyor ama Coil Whine gibi değil ?

Kayasabdurrahman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Abdurrahman
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem toplamak için 3080 aldım ve test amaçlı olarak şu anki bilgisayarıma taktım. Ancak, videoda görüldüğü üzere yüke binince bir ses geliyor. Şu an kullandığım güç kaynağı Xigmatek Taurus 500W, bu yüzden sesin güç kaynağından da gelebileceğinden şüpheleniyorum. Sesin tam olarak nereden geldiğini algılayamıyorum, yardım ederseniz sevinirim.

Vİdeo

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,591
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Çok karışık. Yüksek hızda fan da yapar. Arkada ekstradan bir fan sesi daha var. Bu şekilde CW sesi de oluyor bu arada nadir ama.

Kayasabdurrahman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Abdurrahman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok karışık. Yüksek hızda fan da yapar. Arkada ekstradan bir fan sesi daha var. Bu şekilde CW sesi de oluyor bu arada nadir ama.
bu şekidle coil whine hiç duymamıştım o yüzden sormak istedim, peki power'dan böyle bir ses gelme ihtmali varmı acaba malum 500w mosfetlerden vs gelebilirmi ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,591
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
bu şekidle coil whine hiç duymamıştım o yüzden sormak istedim, peki power'dan böyle bir ses gelme ihtmali varmı acaba malum 500w mosfetlerden vs gelebilirmi ?
500W psu RTX 3080'e yetmez zaten tek başına 300 wattı geçiyor o kart hiçbir şekilde sağlıklı olmaz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,591
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
hayır dediğim gibi yeni sistem topluyorum sadece test etmek için taktım buna, Bunda kullanmayacağım.
Aynı şekilde testteyken fanı oto moddan manuele çekip biraz daha düşük bir devre ayarla o zaman fandan olup olmadığı anlaşılır.

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Erdem BELER
sanki ince bir kablo fanlara çarpıyor gibi. aftderburner üzerinden fan hızlarını 0-20-30-60-100 yapıp da deneyin ses ne halde.

Kayasabdurrahman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Abdurrahman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sanki ince bir kablo fanlara çarpıyor gibi. aftderburner üzerinden fan hızlarını 0-20-30-60-100 yapıp da deneyin ses ne halde.
yoo kablo çarpmıyor baktım. fan hızını düşürüp deneyeceğim şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yukarıda attığım youtube videosunda fan hızı fabrikasyon olarak %50 yi geçmiyodu ztn az önce %30 a sabitleyip yaptım. Isınmadan kesinlikle ses çıkmadı 80 civarlarını geçince çıkmaya başlıyor.
1724075459506.png

Bu arada bu satıcının videosu bunda böyle bir ses duyulmuyor. Kafam çok karıştı.

500W psu RTX 3080'e yetmez zaten tek başına 300 wattı geçiyor o kart hiçbir şekilde sağlıklı olmaz.
Hocam bu olabilirmi, ki büyük ihtimal budur bu zamana kadar psu dan böyle bir ses gelmedi ama kart tek başına 360 W fln çekiyor büyük ihtimal sorun bu diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,591
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
yoo kablo çarpmıyor baktım. fan hızını düşürüp deneyeceğim şimdi.

yukarıda attığım youtube videosunda fan hızı fabrikasyon olarak %50 yi geçmiyodu ztn az önce %30 a sabitleyip yaptım. Isınmadan kesinlikle ses çıkmadı 80 civarlarını geçince çıkmaya başlıyor.
Alıntıyı görüntüle

Bu arada bu satıcının videosu bunda böyle bir ses duyulmuyor. Kafam çok karıştı.

Hocam bu olabilirmi, ki büyük ihtimal budur bu zamana kadar psu dan böyle bir ses gelmedi ama kart tek başına 360 W fln çekiyor büyük ihtimal sorun bu diye düşünüyorum.
3080 çok verimsiz bir kart. Açıkçası pek içine de sinmedi. Nvidia şart değilse RX 6800 XT al geç.

Kayasabdurrahman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Abdurrahman
Hocam malesef oyun için almadım, 3d modelleme ve görsel effektler üzerine uğraşıyorum nadirde olsa bazen AI ve render farkı çok fazla. bütçeme en uygunu ve en iyiside buydu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,551
Üyeler
152,922
Son üye
Oğuz Kağan Akbaş
Top Bottom