Neler Yeni

Ekran kartında marka, model farkeder! 4060 ti komple testler

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,449
İsim
Hakanbey
galax 4070 ti kullanıyorum oyunlarda 70-75 leri görüyor bana çok yüksek geliyor sırf bu yüzden asus rog 4070 super geçmeyi düşünüyorum sırf sıcaklık yüzünden daha alt bir model kullanmak zorunda kalıcam :(
Bence Galax giriş seviye kartlarda çok iyi soğutma gösteriyor ancak üst segmentlerde vasat . RTX 4060 kullanmak nasip olmuştu galaxta 56-58 dereceleri geçmiyordu %100 yükte

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom

Arabasevdalısı

80+ Bronze
asus dual 6700xt m vardı gerçekten güzel soğutuyordu. diğer modellerde olsaymış keşke ama malum fiyatlar tabi.
ben hala en ucuzunu almaktan yanayım. 5-10 derece dışında pek bişey değişmiyor bence. aradaki 3k farka değmez.
Bence asusun +1 sene garantiye 1000 say daha iyi soğutmasına 1000 say normal bir model ile arasındaki fark 2k civarı olmalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

galax 4070 ti kullanıyorum oyunlarda 70-75 leri görüyor bana çok yüksek geliyor sırf bu yüzden asus rog 4070 super geçmeyi düşünüyorum sırf sıcaklık yüzünden daha alt bir model kullanmak zorunda kalıcam :(
Bence Galax giriş seviye kartlarda çok iyi soğutma gösteriyor ancak üst segmentlerde vasat . RTX 4060 kullanmak nasip olmuştu galaxta 56-58 dereceleri geçmiyordu %100 yükte
O kadar da sıkıntı değil be , dengeli dağıttıktan sonra 70-75 çok yüksek bir derece değil, asıl olan termal bir kamera alıp tek noktada yüksek sıcaklıkmı onu test etmek, vram tarafına fazla vurmuyorsa sıkıntı yok bence

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Mert Camran
Galax markası kendini yurt dışında kanıtlamış bir markadır.

liluzivert

80+ Bronze
Onu 4060larla kapıştırsınlar saat hızları düşer :D veya onu alan 4060 kullanır gibi kullanıp ayarları veya fpsi kısacağı için 4060a yaklaşır onun ti ı bile :D

Videoyu izlemedim ama üç marka zaten kol kola kart üretiyor Pny Palit Gainward büyük ihtimalle bu üçlüden Palit birinci Pny sonuncudur fanları ufacık çünü Zotac bu üçlüden bir tık daha iyi olabilir. Asusu konuşmaya gerek yok zaten o diğerleri gibi çift slot değil bu listede diğer iki marka da olmalıydı bence ama olsalar kesin suretle bu klasmanda sonunculuğu istikrarlı şekilde taşırlardı.
yo hicte kısmıyom tam yükte 60 65 derece

Arabasevdalısı

80+ Bronze
Onu 4060larla kapıştırsınlar saat hızları düşer :D veya onu alan 4060 kullanır gibi kullanıp ayarları veya fpsi kısacağı için 4060a yaklaşır onun ti ı bile :D

Videoyu izlemedim ama üç marka zaten kol kola kart üretiyor Pny Palit Gainward büyük ihtimalle bu üçlüden Palit birinci Pny sonuncudur fanları ufacık çünü Zotac bu üçlüden bir tık daha iyi olabilir. Asusu konuşmaya gerek yok zaten o diğerleri gibi çift slot değil bu listede diğer iki marka da olmalıydı bence ama olsalar kesin suretle bu klasmanda sonunculuğu istikrarlı şekilde taşırlardı.
Gigabyte kartlar bi asus olmasada bi gainward, pny değil be hocam 3 fanlı palitler de kötü ekran kartları değil şahsen ama arka parçanın plastik olması çok sıkıntılı uzun süreçte

hayriye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Hayriye
Gigabyte kartlar bi asus olmasada bi gainward, pny değil be hocam 3 fanlı palitler de kötü ekran kartları değil şahsen ama arka parçanın plastik olması çok sıkıntılı uzun süreçte
Bugüne kadar gigadan hiç memnun kalmadım Rx 7600 Gaming Oc ve Rtx 3070 Eagle kullandım hiç memnun kalmadım gitsin mecbur değilsen başk marka alınabilir. Videodaki Zotac da Galax da daha iyidir

Bence asusun +1 sene garantiye 1000 say daha iyi soğutmasına 1000 say normal bir model ile arasındaki fark 2k civarı olmalı

O kadar da sıkıntı değil be , dengeli dağıttıktan sonra 70-75 çok yüksek bir derece değil, asıl olan termal bir kamera alıp tek noktada yüksek sıcaklıkmı onu test etmek, vram tarafına fazla vurmuyorsa sıkıntı yok bence
Asus çok iyi ama bu garantiler eskiden 2+1 yıl şeklindeydi yani iki sene Türkiye garantisi 1 sene global garanti aradaki farka değmez bence Galax’ın bire bir değişim garantisi sıkıntısız işliyorsa o daha mantıklı olabilir tabi. Asus’un koşulsuz şartsız (kullanıcı hatası dışında) 3 yıl garantisi varsa alınabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Özgür Turan
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun, Bilgisayar
galax cidden çok iyi firmaymış anladığım özet paran varsa asus, fp arıyorsan zotac galax al geç

~helloworld

80+ Bronze
Gainward önermiyordum önerenlere kötü olduğundan bahsedince linç yiyordum imkan olsa da hepsini test etsek.

Top Bottom