Neler Yeni

Ekran kartını söktükten sonra ekran kartı fazla ısınmaya başladı

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Öncelikle merhaba. Ekran kartımın garantisi bittiği için bugün ekran kartımı söküp içini temizledim ve termal macunu kontrol ettim. Termal macunun durumu fena değildi. Ben de vidalarını takıp ekran kartını geri yerine taktım ve şimdi oyun gireyim dedim. Ekran kartım normalde yazın 45 derece sıcaklıkda bile 75 dereceyi geçmezdi. Şu an da ekran kartım 87 derece de çalışıyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Fanlarını kontrol ettim dönüyor ancak ekran kartı gene de normalden 10 derece daha sıcak çalışıyor. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle merhaba. Ekran kartımın garantisi bittiği için bugün ekran kartımı söküp içini temizledim ve termal macunu kontrol ettim. Termal macunun durumu fena değildi. Ben de vidalarını takıp ekran kartını geri yerine taktım ve şimdi oyun gireyim dedim. Ekran kartım normalde yazın 45 derece sıcaklıkda bile 75 dereceyi geçmezdi. Şu an da ekran kartım 87 derece de çalışıyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Fanlarını kontrol ettim dönüyor ancak ekran kartı gene de normalden 10 derece daha sıcak çalışıyor. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.
Bu arada ekran kartım boşta 36 derece. Oyun içinde normalde lag olmazdı ancak sıcaklıklar arttığı için mi bilmiyorum ancak oyunda lag oluyor.

Sensible

80+
Termal macunu temiz bir şekilde yenilerseniz düzelir büyük ihtimalle. Macun iyi görünse de açtıktan sonra tazelemekte fayda var. Vidaları iyi sıktığınızdan da (zorlamadan) emin olun.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macunu temiz bir şekilde yenilerseniz düzelir büyük ihtimalle. Macun iyi görünse de açtıktan sonra tazelemekte fayda var. Vidaları iyi sıktığınızdan da (zorlamadan) emin olun.
vidaları güzelce sıktım ancak değişen bir şey olmadı. Yarın bilgisayarcıya götürüp macun yenileticem sanırım.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Macun alıp kendiniz yenileseniz daha iyi olurdu. Bazı bilgisayarcılar şu 30 gramı 30 lira olan berbat macunlardan kullanıyor.
Bu bilgisayarcı tanıdığım ya. Zaten sorarım hangi marka süreceğini. Ona göre sürdürtürüm.

Top Bottom