Neler Yeni

Ekran Kartını Takınca Bilgisayar Post ekranında kalıyor

StimBlack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Özdil
Öncelikle merhabalar 2 gün önce 2. el işlemci aldım i7-3770 1155 soket, eve geldim işlemciyi taktım termal macunu sürdüm fanı taktım bilgisayarı açtım ve ekran gelmedi, fanlar çalıştı fakat monitör ve klave, mouse'un ışıkları yanmıyordu, internetten araştırdım anakartım eski olduğu için bios güncellemeliymişim galiba, denedim bios güncellemenin ilk kısmını tamamladım 2. kısmında post ekranında kaldı ekran hiçbir tuşa basamıyordum diğer gün bilgisayarcıya gittim 🤔 adam anakartı bozduğumu ve kurtacağını söyledi dedim tamam yap, akşam beni aradı ve anakartımın pci express slotunun bozulduğunu söyledi :D? dedim nasıl çalışıyodu dün? , lafı dolandırdı dolandırdı,gittim dükkana 200TL istedi yalvar yakar 150 TL ye indirttim, boşu boşuna 150 TL verdim arkadaşlar şuan ekran kartımı takınca Bilgisayar post ekranında kalıyor eskisi gibi ben bozuk olduğunu düşünmüyorum, adam ekran kartımı başka bilgisayarda denemiş çalışıyormuş evvelsi gün çalışan slot bugün nasıl çalışmıyor, bozuldu?. yardımlarınızı bekliyorum şuan ne yapabilirim ne yapsam düzelir, işlemci aldım bu sefer ekran kartını kullanamıyorum dediğim gibi takınca Post ekranında kalıyor tuşlara basamıyorum...

Sistemim;
İşlemci: i7-3770 | önceki: i3-2120
Ram: 8GB
Anakart: Pegatron IPXSB-H61
Ekran Kartı: Inter HD Graphics 4000 | önceki GT 1030 :D

Ekler

• a7a.PNG
    a7a.PNG
    19.1 KB · Hit: 49
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Öncelikle merhabalar 2 gün önce 2. el işlemci aldım i7-3770 1155 soket, eve geldim işlemciyi taktım termal macunu sürdüm fanı taktım bilgisayarı açtım ve ekran gelmedi, fanlar çalıştı fakat monitör ve klave, mouse'un ışıkları yanmıyordu, internetten araştırdım anakartım eski olduğu için bios güncellemeliymişim galiba, denedim bios güncellemenin ilk kısmını tamamladım 2. kısmında post ekranında kaldı ekran hiçbir tuşa basamıyordum diğer gün bilgisayarcıya gittim 🤔 adam anakartı bozduğumu ve kurtacağını söyledi dedim tamam yap, akşam beni aradı ve anakartımın pci express slotunun bozulduğunu söyledi :D? dedim nasıl çalışıyodu dün? , lafı dolandırdı dolandırdı,gittim dükkana 200TL istedi yalvar yakar 150 TL ye indirttim, boşu boşuna 150 TL verdim arkadaşlar şuan ekran kartımı takınca Bilgisayar post ekranında kalıyor eskisi gibi ben bozuk olduğunu düşünmüyorum, adam ekran kartımı başka bilgisayarda denemiş çalışıyormuş evvelsi gün çalışan slot bugün nasıl çalışmıyor, bozuldu?. yardımlarınızı bekliyorum şuan ne yapabilirim ne yapsam düzelir, işlemci aldım bu sefer ekran kartını kullanamıyorum dediğim gibi takınca Post ekranında kalıyor tuşlara basamıyorum...

Sistemim;
İşlemci: i7-3770 | önceki: i3-2120
Ram: 8GB
Anakart: Pegatron IPXSB-H61
Ekran Kartı: Inter HD Graphics 4000 | önceki GT 1030 :D
Pci express portu bozulsaydı hiç açmazdı. Bu herifler pentium 3 4 döneminde bilgisayarci açıp yeni teknolojilerin hiç birinden haberi olmayıp kendilerine bilgisayarci diyen sözde esnaflar işte.

StimBlack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Özdil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pci express portu bozulsaydı hiç açmazdı. Bu herifler pentium 3 4 döneminde bilgisayarci açıp yeni teknolojilerin hiç birinden haberi olmayıp kendilerine bilgisayarci diyen sözde esnaflar işte.
aynen öyle kardeş, var mı bi önerin niye açılmıyor ekran kartını takınca?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
aynen öyle kardeş, var mı bi önerin niye açılmıyor ekran kartını takınca?
Driver kaynaklı olabilir gibi geliyor. Driverları sil onboardan bağlayıp sonra tekrar dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,775
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Sen niye bu kadar küçümsedin ki adamı? Ne kadar tanıyorsun da laf yapıyorsun adamın işine. Biraz insanların işine saygınız olsun, en azından kelimeleri doğru seçin bende katılıyorum çoğu sıkıntılı da bu kadar da küçümsemek olamaz, burdan bir şeyler okudun diye kendini bir şey sanma en azından o adam dükkan açacak cesareti bulmuş, evde totosunun üstünde klavye başında yazı yazmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunun pcı slotlu olduğunu sanmıyorum.
Tekrar biosu güncellermisin?

StimBlack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Özdil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sen niye bu kadar küçümsedin ki adamı? Ne kadar tanıyorsun da laf yapıyorsun adamın işine. Biraz insanların işine saygınız olsun, en azından kelimeleri doğru seçin bende katılıyorum çoğu sıkıntılı da bu kadar da küçümsemek olamaz, burdan bir şeyler okudun diye kendini bir şey sanma en azından o adam dükkan açacak cesareti bulmuş, evde totosunun üstünde klavye başında yazı yazmıyor.

adam zaten güncellemiş kanka tekrardan bios sürümüm 2206 şuan

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan

Yok kardeşim benim böyle insanların işine saygım yok. ''Adam anakartı bozduğumu ve kurtacağını söyledi dedim tamam yap, akşam beni aradı ve anakartımın pci express slotunun bozulduğunu söyledi :D? dedim nasıl çalışıyodu dün? , lafı dolandırdı dolandırdı,gittim dükkana 200TL istedi yalvar yakar 150 TL ye indirttim, boşu boşuna 150 TL'' Şu laftan sonra sence bu adam hakkında daha ne düşünmem gerekiyor? Pentium 3-4 konusunda oldukça haklıyım çünkü ben de bu raddeye gelirken betimlediğim bu tiplemelerin zibilyon tanesiyle uğraştım. lafa gelince 20 yıldır bu işi yapıyorum oluyor. Buraya birşeyler okumak için değil, aksine yazmak için giriyorum. Beni nasıl biri sanıyorsun bilmiyorum ama çok yanlış tanıdığın belli oluyor. Çok fazla teknik serviste de çalıştım kendi dükkanım da var eğer merak ediyorsan. Bu kadar ağırına gittiyse bu yazdıklarım Engeli basarsın birdaha da karşılaşmayız ama bana gelipte ''kendini bir şey sanma'' gibi laflar edemezsin. Aynılarını ben de tecrübe ettim ve o kadar bıkkınlık geçirmişim ki düşün yani bu şekilde bahsediyorum kendilerinden.

Bios ayarlarını defaulta getirmeyi deneyebilir misin?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,775
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Engelledim h.o. benim ağrım giden bir şey yok ben bilgisayarcı değilim tanıdığı değilim ama uzaktan birisi hakkında konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Kimin haklı olup olmadığı daha ortada bile değil haklı olsa bile genellemen ve işe bakış gözün çirkin. Sevmediğim bir tipte insansın.

Anladım riser var mı hiç elinde? Anakartın'da x2 pcı slotu varsa deneme yapabilirsin. Aklıma gelen en pratik yol bu yoksa tek tek parça değiştirerek denenmesi lazım. Pci slptu bozuk olduğunu sanmıyorum açıkçası.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Engelledim h.o. benim ağrım giden bir şey yok ben bilgisayarcı değilim tanıdığı değilim ama uzaktan birisi hakkında konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Kimin haklı olup olmadığı daha ortada bile değil haklı olsa bile genellemen ve işe bakış gözün çirkin. Sevmediğim bir tipte insansın.

Anladım riser var mı hiç elinde? Anakartın'da x2 pcı slotu varsa deneme yapabilirsin. Aklıma gelen en pratik yol bu yoksa tek tek parça değiştirerek denenmesi lazım. Pci slptu bozuk olduğunu sanmıyorum açıkçası.
Umurumda değil ben senin sevdiğin tipte bir insan olmak için yaşamıyorum. Bu tiplemeler hep sabit olur genelleme yapiyorum çünkü haklı olduğumu düşünüyorum kim ne derse desin. BGidip adamla birebir muhatap olmuş olan kişi bile gelip bana hak veriyorsa burada sana laf soylemek düşmez. Ben isini iyi yapan birine asla kötü bir laf söylemem ama bu yaptığım genellemenin arkasındayım. Kaç tane bilgisayaciya gittin veya muhatap oldun bilmiyorum ama iki elin parmağını bile geçmediği çok açık.

StimBlack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Özdil
tartışmak yerine sorunuma odaklanın beyler

StimBlack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Özdil
beyler eski ekran kartımı taktım açıldı GT 1030'u başka bilgisayarda denedim oda çalışıyor sorun neyde ?:D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,737
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom