Neler Yeni

Ekrana görüntü 2 saniyeliğine geliyor ve kararıyor (ışık tutunca gözüküyor)

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk

+ güncel
Ekrana flash tutunca görüntünün gözüktüğünü farkettim ekran kararıyor flashı yaklaştırınca görüntüyü görebiliyorum win ctrl shit + b yapınca görüntü gelip gidiyor yine kapatıp açınca olduğu gibi monitörde sıkıntı var sanırım ne ile alakalı olabilir bu sorun ?

ekran kartı sabit duruyor kasaya bir şey çarpmadı monitör hdmi falan yerinde bi anda böyle olmaya başladı 1 2 kez yeniden başlatınca düzeliyor

Son düzenleme:

oEnesQlf

80+ Silver
psu kaynaklı olabilir

enesdeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Öner
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Servis, Toplama
2 sene önce oc yapmışsın voltajı da verdiğini düşünmek istiyorum. Buna göre işlemci macununu yenilediniz mi?

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne zaman olmaya başladı?
bir hafta falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 sene önce oc yapmışsın voltajı da verdiğini düşünmek istiyorum. Buna göre işlemci macununu yenilediniz mi?
macunu hiç değişmedim oc fazla zorlamayacak uygun değerde yapmıştım şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkmadı

psu kaynaklı olabilir
elektrik kesintileri buna sebep olabilir mi? kapa aç yapınca düzeliyor ekran

oEnesQlf

80+ Silver
bir hafta falan

macunu hiç değişmedim oc fazla zorlamayacak uygun değerde yapmıştım şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkmadı

elektrik kesintileri buna sebep olabilir mi? kapa aç yapınca düzeliyor ekran
İşlemci oc ve termal macundan dolayı da yapıyor olabilir önce termal macun sür tekrar olursa işlemci oc yi kapat öyle dene tekrar olursa ya ekran kartında sorun vardır ya da psu da

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci oc ve termal macundan dolayı da yapıyor olabilir önce termal macun sür tekrar olursa işlemci oc yi kapat öyle dene tekrar olursa ya ekran kartında sorun vardır ya da psu da
az önce oc yi kapattım teste soktum işlemciyi sıcaklık yükseldi macun değişimi yapmalıyım sanırım ama bunun ekran ile bağdaştıramadım ben monitörde veya ekran kartını düşündüm

oEnesQlf

80+ Silver
az önce oc yi kapattım teste soktum işlemciyi sıcaklık yükseldi macun değişimi yapmalıyım sanırım ama bunun ekran ile bağdaştıramadım ben monitörde veya ekran kartını düşündüm
TV de denesene aynisi olacak mı

enesdeep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Öner
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Servis, Toplama
haa yani sistem kapanmıyor değil mi hala anakartta veya diğer parçalarda güç var yani?

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
haa yani sistem kapanmıyor değil mi hala anakartta veya diğer parçalarda güç var yani?
çalışıyor kanka video attım ya sadece ekranı gidiyor
ilk açılırken asus yazıyor gidiyo görüntü ekran tuşuna basıyorum 2 saniye görüntü geliyo yine gidiyo pc yi kapatıyorum o 2 saniyede tekrar açıyorum düzeliyor

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
hala çözemedim yok mu bi fikri olan

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Eren
hala çözemedim yok mu bi fikri olan
Başka monitör veya tv de denedin mi bi dene aynı hdmi kabloyla eğer sorun yoksa anakarta kasayı açınca bakki ram vrya işlemci hata ışıklıları yanıyomu yanmıyorsa iki seçenek var anakart ya da gpu sıkıntılı. Eğer kasayı açtığında gelen yazın asusunsa ve gidiyorsa büyük ihtimal anakartta sorun var ama dediğim gibi ilk olarak bi monitör ve kablolarında sorun olmadığından emin ol

Top Bottom