Neler Yeni

Yardım Ekranda Bir Anda Çizgiler Çıktı

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Arkadaşlar selamlar. İnternette gezerken bir anda ekranı böyle çizgiler kapladı ve tedirgin oldum. Bilgisayarı aç kapat yaptım ve bu halde kaldığını gördüm.Monitöre gözüm gibi baktım en ufak darbe almadı. Neden böyle oldu bilmiyorum. Samsung odysey G3 eski model. Amazondan aldım ve garantisi var. Ne yapmam lazım ?

Ekler

• IMG_20220902_013941.jpg
    IMG_20220902_013941.jpg
    3 MB · Hit: 115

VisnaSuyu

80+
Arkadaşlar selamlar. İnternette gezerken bir anda ekranı böyle çizgiler kapladı ve tedirgin oldum. Bilgisayarı aç kapat yaptım ve bu halde kaldığını gördüm.Monitöre gözüm gibi baktım en ufak darbe almadı. Neden böyle oldu bilmiyorum. Samsung odysey G3 eski model. Amazondan aldım ve garantisi var. Ne yapmam lazım ?
Tekrarlama durumu olursa iade isteyin.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

VisnaSuyu

80+
Hocam display port vardı çıkarttım HDMI taktım. 144hze alır almaz tekrar aynı durum oldu çizgiler belirdi.
Hocam genelde kablo kaynaklı olduğu sanılan ve insanların içlerini rahatlatmak için denedikleri bi sorun bu. Monitörün darbe almasıyla alakalı olabilir fakat gözüm gibi baktım diyorsunuz. Monitör ayıplı mal olabilir. Amazonla görüşün.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Hocam genelde kablo kaynaklı olduğu sanılan ve insanların içlerini rahatlatmak için denedikleri bi sorun bu. Monitörün darbe almasıyla alakalı olabilir fakat gözüm gibi baktım diyorsunuz. Monitör ayıplı mal olabilir. Amazonla görüşün.
hocam yaklaşık 5 ay geçti monitörü alalı ve ilk defa az önce yaşandı. 1 tane ölü pikseli vardı uğraşmamak için iade etmemiştim. 144hze almaya çalıştığımda neden tekrardan gidiyor anlamadım. Bir çözümü vs var mıdır ?

VisnaSuyu

80+
hocam yaklaşık 5 ay geçti monitörü alalı ve ilk defa az önce yaşandı. 1 tane ölü pikseli vardı uğraşmamak için iade etmemiştim. 144hze almaya çalıştığımda neden tekrardan gidiyor anlamadım. Bir çözümü vs var mıdır ?
İnanın bilmiyorum benimde monitörümde ara ara gelip giden ufak parlamalar var fakat çözümü olacağını zannetmiyorum sonuç olarak donanım kaynaklı sıkıntılar bunlar.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
İnanın bilmiyorum benimde monitörümde ara ara gelip giden ufak parlamalar var fakat çözümü olacağını zannetmiyorum sonuç olarak donanım kaynaklı sıkıntılar bunlar.
ekran kartı driverı ile alakalı olabilir mi acep

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Hakan
Güncelleme ile ne alakası var yahu ekranda ki çizgilerin? Cidden aklım almıyor, hocam içerisinde ki ana kart veya ekran kartı zarar görmüştür sıcaktan veya elektrik akımından, kesinlikle donanımsal bilginize

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Güncelleme ile ne alakası var yahu ekranda ki çizgilerin? Cidden aklım almıyor, hocam içerisinde ki ana kart veya ekran kartı zarar görmüştür sıcaktan veya elektrik akımından, kesinlikle donanımsal bilginize
sıcaktan nasıl zarar görmüş olabilir? Yazın Max 35 derecede masanın altında çalıştı. Corsair spec delta rgb kasamın modeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdmı 60hz ve altında sorun çıkartmıyor fakat 60ın üstünde olduğu zaman ekran bu hale geliyor. DP ise zaten 144hz olduğu için işlem yaptırtmıyor ve bu halde kalıyor. Sorun monitörde mi yoksa kasada mı hala anlayamadım. Ekran kartı driverlarını ise güncelledim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunun kesin olarak ekran kartında, anakartta veya monitörde olduğunu nasıl anlarım?

Ekler

• IMG_20220902_022401.jpg
    IMG_20220902_022401.jpg
    2.7 MB · Hit: 42
  • IMG_20220902_022355.jpg
    IMG_20220902_022355.jpg
    3.1 MB · Hit: 43
Son düzenleme:

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
144Hz'de olup 60Hz'de olmuyorsa muhtemelen sorun monitördedir. Varsa başka bir sisteme bağlayıp 144Hz'e çekmeyi deneyin.

Top Bottom