Neler Yeni

Yardım Ekranda Bir Anda Çizgiler Çıktı

vettunivezzeytuni

80+ Bronze

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
144Hz'de olup 60Hz'de olmuyorsa muhtemelen sorun monitördedir. Varsa başka bir sisteme bağlayıp 144Hz'e çekmeyi deneyin.
Hocam 144hz aldıgım zaman yeşil çizgiler çıkıyor ve otomatik olarak 60hz`e atıyor. Yukarıda bir arkadaş kesinlikle anakart veya ekran kartındadır demiş. Şimdi ben kasayı mı garantiye yollayacağım yoksa monitörü mü ?

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Hocam 144hz aldıgım zaman yeşil çizgiler çıkıyor ve otomatik olarak 60hz`e atıyor. Yukarıda bir arkadaş kesinlikle anakart veya ekran kartındadır demiş. Şimdi ben kasayı mı garantiye yollayacağım yoksa monitörü mü ?
Nasıl öğrenebilirim hangisinde sorun olduğunu yaklaşık 1 gün geçti hala çözüm bulamadım..

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Nasıl öğrenebilirim hangisinde sorun olduğunu yaklaşık 1 gün geçti hala çözüm bulamadım..
Herhangi bir ekran görüntüsü al kaydet. Görüntüyü başka bir cihazdan bak. Eğer çizgiler görüntüde varsa kart kaynaklı yoksa monitör kaynaklıdır. Aklıma bu geldi kontrol edebilmen için. Monitördeyse garantiye gönder dostum.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Arkadaşlar son durum servis geldi. Ekranda sorun yok bilgisayarda vs dedi. Sonra resimleri gösterdim. Ekranda temizlik yaparken ekrana sıktığım sıvılar yüzünden olabileceğini söyledim. Oksitlenmiş bu yüzden çizgilerin olduğu kısımlar ısınıyor falan dedi. Çizgilere baktı dedi ki; ürününüz garanti kapsamı dışında tamiri 1700 lira olur. Dünyam başıma yıkıldı ağlamak üzereyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Ahmet Şanver
Türkiye de garanti denen uygulama boşuna var. Ya kullanıcı hatası ya da garanti dışı hep. Allah kolaylık versin.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Türkiye de garanti denen uygulama boşuna var. Ya kullanıcı hatası ya da garanti dışı hep. Allah kolaylık versin.
abi kafayı yemek üzereyim ya vallaha öğrenciyim zaten yıllar boyunca para biriktirip aldığım monitörün iki saniyede çöp yerine koyulması falan ne yapacağım hiçbir fikrim yok

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Tolga
Benzer sorunu dizüstü bilgisayarda yaşadım bu şekilde ekranda izler kalıyordu. Ekrana bağlantı noktasında sıkıntı olduğunu tespit ettim. Ekran değişimi sonrası sorun çözüldü. Resmi görünce direk o geldi aklıma. Kullanıcı hatası olduğunu sanmıyorum. Oksitlenmeden çok ekran bağlantısı yaptığınız soket sorunlu olabilir. Diğer girişleri denediniz mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Ahmet Şanver
Vaktiniz ne durumda bilemem ama bekleyebilirseniz şansınızı thh ile deneyin derim ben.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
hocam dp kablosunu takıp tekrar denedin mi?
Hocam normalde dp kullanıyordum zaten dp kullanırken bir anda ekranda çizgiler belirdi ve işlem yapamaz hale geldim. DP çıkartıp hdmi taktım ve 60hz kullanmaya devam ettim. Ama hdmi 60hz üstüne aldıgım zaman hemen ekran gidiyor siyah oluyor çizgiler çıkıyor ve tekrar 60hz`e alıyor kendisini.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benzer sorunu dizüstü bilgisayarda yaşadım bu şekilde ekranda izler kalıyordu. Ekrana bağlantı noktasında sıkıntı olduğunu tespit ettim. Ekran değişimi sonrası sorun çözüldü. Resmi görünce direk o geldi aklıma. Kullanıcı hatası olduğunu sanmıyorum. Oksitlenmeden çok ekran bağlantısı yaptığınız soket sorunlu olabilir. Diğer girişleri denediniz mi?
Hocam displayport ve hdmi denedim şu ana kadar. HDMİ 2.0 ve 144hz desteklıyor fakat nvidia denetim masasında maximum 120hz gösteriyor. 60 hz üstüne aldığım zaman hdmida otomatik olarak ekran gidiyor ve 60herzt`e kendini alıyor. Valorant gireyim dedim valorantta mesela 144hz oynadıgım icin eskiden o öyle kalmış ve girdiğim zaman ekran simsiyah hiçbir işlem yapamıyorum ve bir yerden sonra çizgiler çıkıyor.
Ekstra olarak adam 1700 lira gibi bir fiyat söyledi ürünün tamiri için. Zaten 2100 liraya almışım abi dalga mı geçiyorlar

Vaktiniz ne durumda bilemem ama bekleyebilirseniz şansınızı thh ile deneyin derim ben.
Hocam o işler çok çok uzun sürüyor diye hiç uğraşmak istemiyorum ama mecbur kalırsam yapacağım büyük ihtimalle. 3 gündür uğraşıp duruyorum ve geldiğim son durum bu.

Özet: HDMİ sadece 60hz ve altında çalışıyor üstünde ekran gidiyor. DP ise zaten 144hz ayarlı olduğundan dolayı hafızada hiç işlem yaptırmıyor ve ekran gidiyor. Yani şu anda 60hz sıfır sıkıntı kullanabılıyorum ama 144hz yapınca ekranda sıkıntılar çıkıyor. Servis geldi ve ilk başta kasada sorun var dedi. Resimleri gördükten sonra baktı çerçevede boşluklar var buna sıvı girmiş falan dedi kullanıcı hatası deyip geçiştirdi ve 1700 lira bir tamir ücreti verdi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,552
Üyeler
155,586
Son üye
ekko01
Top Bottom