Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekranda Glitch oluşuyor

YBugraM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Buğra
Merhaba

Bilgisayarım 2-3 hafta önce memory management hatası veriyordu. Bilgisayarda ram testi yaptığım zaman sonradan taktığım RAM'in (yaklaşık 1 senedir kullanıyorum) arıza yaptığını gördüm. Ram'i çıkardığımda sorun ortadan kalksa da bu sefer 2 problemim ortaya çıktı. 1. si bu ekrandaki glitchler 2. si Diskimin %100 kullanılması. Bu glitchler her zaman sabit bi yerde yok, zaman zaman ortaya çıkıyorlar ki tahminimce RAM kullanımının arttığı zamanlar ortaya çıkıyor. Fotoğrafta görülceği üzere ram de %90 seviyelerinde kullanılıyor. Bunların sebebi belleğin yetmemesi mi ekstra bir bellek aldığım zaman sorun çözülür mü? HDD için ekstra bir problem mi var yoksa? Bu problemler ekstradan bilgisayara takılma geç açılma gibi bir sürü daha sorun yaratıyor, format bu durumda bir çözüm olur mu yoksa donanımsal bir sorun var mıdır ?

WhatsApp Görsel 2024-06-10 saat 16.36.20_323473f3.jpg

WhatsApp Görsel 2024-06-10 saat 16.12.43_0bb5844a.jpg
WhatsApp Görsel 2024-06-10 saat 16.35.30_e02ac099.jpg

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Bilgisayarımdan sağ tık özelliklere gel. Sağ taraftan Gelişmiş sistem ayarları -->Gelişmiş sekmesine gel-->performans ayarlarına gir--->Gelişmiş Sekmesi---> sanalbellek değiştire tıkla-->yukardantüm sürücülerde disk bellği tikini kaldır.-->> D diskini seç alttan Disk belleği dosyası yok işaretle. sağdan ayarla tıkla tamam de kapat. bakalım sorun düzelecek mi

YBugraM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarımdan sağ tık özelliklere gel. Sağ taraftan Gelişmiş sistem ayarları -->Gelişmiş sekmesine gel-->performans ayarlarına gir--->Gelişmiş Sekmesi---> sanalbellek değiştire tıkla-->yukardantüm sürücülerde disk bellği tikini kaldır.-->> D diskini seç alttan Disk belleği dosyası yok işaretle. sağdan ayarla tıkla tamam de kapat. bakalım sorun düzelecek mi
Söylediklerinizi yaptım fakat snırım bahsettiğim sorunlar çözelse de yenileri ortaya çıktı, google da out of memory hatası alıyorum, üstüne 2 farklı hata bildirimi verdi bilgisayar onların fotoğrafını atmak için whatsapp uygulamasını açsam da uygulama siyah ekran verip kapanıyor ya da bilgisayar anlık siyah ekran veriyor şu an sanırım ram baya yetersiz kalıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Söylediklerinizi yaptım fakat snırım bahsettiğim sorunlar çözelse de yenileri ortaya çıktı, google da out of memory hatası alıyorum, üstüne 2 farklı hata bildirimi verdi bilgisayar onların fotoğrafını atmak için whatsapp uygulamasını açsam da uygulama siyah ekran verip kapanıyor ya da bilgisayar anlık siyah ekran veriyor şu an sanırım ram baya yetersiz kalıyor.
benim hatam c diskini de disk belleği dosyası yok olarak işaretlemişim onu da düzeltince sorun şu anlık yok 1 2 gün kullanıp bir problem var mı yok mu geri dönüş yaparım çok teşekkürler yardımınız için.

Son düzenleme:

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim hatam c diskini de disk belleği dosyası yok olarak işaretlemişim onu da düzeltince sorun şu anlık yok 1 2 gün kullanıp bir problem var mı yok mu geri dönüş yaparım çok teşekkürler yardımınız için.
Senin Ram'i boşaltman lazım. çok fazla program yüklü anladığım kadarı ile arka planda. 6gb ram full gidiyorsun. şu an ram gibi ssd'yi kullanıyor bilgisayarın ve bu sağlıksız bişey. Çünkü sürekli ssd'nin üzerine yazıp boşaltıyor. En yakın zamanda ram takviyesi yap. ve kullanmadığın programları sil. Görev yöneticisinden ram kullanım bilgilerini de atar mısın.

Top Bottom