Neler Yeni

Ekranda pembe kareler belirmesi

THEMARE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Belirtmicem Belirtmicem
Merhabalar sorunum şu ki dün bilgisayarı yeniden başlattığımda şifre ekranını girdikten sonra ekranda pembe üzerinde çizgili kareler belirmeye başladı. Herhangi bir müdahale edemiyordum yeniden başlatmak zorunda kaldım. Çoğu kişi bu sorunun ekran kartı chipset sorunu olduğunu veya vramden kaynaklı olduğunu söyledi. Bu sorun kesin chipset sorunu mu acaba nasıl öğrenebilirim ve beni daha ne gibi sorunlar bekliyor acaba. Öncesinde siyah ekran hatası yiyordum şöyle oluyordu klavye ve faredeki ışıklar kesiliyordu sadece kasa çalışıyordu. Yine power tuşuna basmadan müdahale edemiyordum.

Ekler

• 20240805_143805.jpg
    20240805_143805.jpg
    650.1 KB · Hit: 14

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,672
İsim
Hacı
Ekran kartı driverini DDU ile sil tekrar kur.
Düzelmezse görüntü kablosunu ve çıkışını değiş.
Daha da düzelmiyorsa sorun yüksek ihtimalle ekran kartında.

THEMARE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Belirtmicem Belirtmicem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı driverini DDU ile sil tekrar kur.
Düzelmezse görüntü kablosunu ve çıkışını değiş.
Daha da düzelmiyorsa sorun yüksek ihtimalle ekran kartında.
Hocam bu durumu yaşamadan önce dediğim siyah ekran hatasını yemiştim. DDU'yla driveri kaldırıp ardından driveri kurduktan sonra yeniden başlattığımda bu sorunu yaşadım. DDU'yla pek çok kez silip driveri geri yükledim ama bu sorunu ilk defa yaşadım. Görüntü kablosunu deneyeceğim fakat dediğiniz gibi muhtemelen sorun ekran kartında gibi gözüküyor.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,672
İsim
Hacı
Hocam bu durumu yaşamadan önce dediğim siyah ekran hatasını yemiştim. DDU'yla driveri kaldırıp ardından driveri kurduktan sonra yeniden başlattığımda bu sorunu yaşadım. DDU'yla pek çok kez silip driveri geri yükledim ama bu sorunu ilk defa yaşadım. Görüntü kablosunu deneyeceğim fakat dediğiniz gibi muhtemelen sorun ekran kartında gibi gözüküyor.
Ekran kartı ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siyah ekran hatasını AMD kartta son 2 sürümdür yaşıyorum...

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,672
İsim
Hacı
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,677