Neler Yeni

Ekranımda garip dalgalanmalar oluyor ve garip git gel oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan
Arkadaşlar bundan önce apu sistem olarak kullanıyordum. O zamanlar ekran gidiyordu ve beyaz ekran olup geri geliyordu. Şimdi yeni monitör aldım şu an bunda da böyle bir sorun mevcut bana konu hakkında bilgi verir misiniz ? Ne yapmam gerekiyor.
Ekipmanlarım
Anakart-Msi b450m-a pro max
İşlemci- Amd ryzen 5 5500
Ekran kartı-Msi Armor Rx 570 Oc 8gb
Monitör-Lg ultragear 24gn60r-b

Şimdiden yardımcı olursanız çok sevinirim...

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Ahmet
hocam aynı sorun bende de var özellikle youtube da video izlerken oluyor bende cs falan oynarken duvara bakarak yürüdüğümde duvar tırtıklı gibi oluyor ben çözümü bulamadım ram değiştirdim gene olmadı ekran kartımda herhangi bir sorun yok cpu dan yapacağını zannetmiyorum galiba anakart kaynaklı bir sorun siz çözüm bulursanız bana da söylerseniz çok sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam aynı sorun bende de var özellikle youtube da video izlerken oluyor bende cs falan oynarken duvara bakarak yürüdüğümde duvar tırtıklı gibi oluyor ben çözümü bulamadım ram değiştirdim gene olmadı ekran kartımda herhangi bir sorun yok cpu dan yapacağını zannetmiyorum galiba anakart kaynaklı bir sorun siz çözüm bulursanız bana da söylerseniz çok sevinirim
Oyun oynarken olmuyor da masaüstünde dururken veya dediğiniz gibi chrome da takılırken oluyor. Bir çözüm bulabilirsem söylerim hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Burhan Bey
Görüntüyü ekran kartından alıyorsunuz değil mi? Anakartta ki HDMI portundan değil?

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Burhan Bey
Ekranda açık olan şey game laucher mı? (ne olduğunu bilmiyorum, kusura bakmayın) Tam ekrandayken de oluyor mu? Sadece masaüstü varken mesela, yine aynı şekilde git geller oluyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan
Ekranda açık olan şey game laucher mı? (ne olduğunu bilmiyorum, kusura bakmayın) Tam ekrandayken de oluyor mu? Sadece masaüstü varken mesela, yine aynı şekilde git geller oluyor mu?
Gameloop emülator o oyun açık onunlayken test etmek istedim. Sadece masaüstü varken de oluyor. Şu an için sadece chrome ve masaüstünde denk geldim. Monitörü yeni aldım aldığımdan beri oyun oynuyorum herhangi bir git gel vb. şeyler olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Burhan Bey
Sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlamaya çalışıyorum. Denediniz mi bilmiyorum ama görüntüyü farklı bir kabloyla veya farklı giriş çıkış portlarını kullanarak almaya çalışın. Sorun devam ediyor mu kontrol edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan
Sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlamaya çalışıyorum. Denediniz mi bilmiyorum ama görüntüyü farklı bir kabloyla veya farklı giriş çıkış portlarını kullanarak almaya çalışın. Sorun devam ediyor mu kontrol edin.
Bundan önceki monitörüm vga girişliydi onu dönüştürücü ile kullanıyordum. O zamanda ekranım gidiyordu ve sonrasında 1-2snlik karıncalanma olan gri ekran oluyordu. Onun dönüştürücüden kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Şimdi yeni monitör alıp ekran hatası görünce artık canımı sıkmaya başladı.

Elein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Emre
Bundan önceki monitörüm vga girişliydi onu dönüştürücü ile kullanıyordum. O zamanda ekranım gidiyordu ve sonrasında 1-2snlik karıncalanma olan gri ekran oluyordu. Onun dönüştürücüden kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Şimdi yeni monitör alıp ekran hatası görünce artık canımı sıkmaya başladı.
Ben video izlerken oluyordu anakart pini kırıldığı için anakartı değiştirdim birdaha öyle bir soruna rastlamadım ama siz daha fazla araştırırsanız iyi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan
Ben video izlerken oluyordu anakart pini kırıldığı için anakartı değiştirdim birdaha öyle bir soruna rastlamadım ama siz daha fazla araştırırsanız iyi olur.
Yani anakartla ilgili bir sorun mevcut olabilir. Onu da şu sebeple söylüyorum 2.el almıştım.

Top Bottom