Neler Yeni

Mavi Ekran Ekranın tamamen donması ve hiç tepki vermemesi (rtx3070)

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
DÜZELTME : tam format attım herşeyi biçimlendirip sildim tekrar diskleri oluşturdum sorunum devam ediyor.
merhaba xbox pc game pass kullanrak microsoft flight simulator yükledim ve yüklemenin sonlarına doğru bilgisayar dondu ve hiçbir tepki vermiyordu. Mecbur kasanın üstündeki yeniden başlatma tuşuna bastım. Sonrasında oyunu oynadım iyi güzel ama oyunu oynamıyorken aynı donma sorununu yaşamaya başladım, (şuanda 6. kez donma sorunu yaşadım) bilgisayarım rtx 3070 li kasa olduğu için yük nedeniyle olduğunu sanmıyorum, her şey flight simulator yükleyince oldu , ekran donuyor klavye fareden hiçbir tepki yok bekleyincede düzelmiyor, windowsun olduğu C diskine format attım birde steam in yüklü olduğu D diski var ona ellemedim ha bide 100 mb lik ve 500 mb lik diskler vardı ne oldukklarını bilmediğimden onları ellemedim format sırasında, bu oyunu kurmadan önce 1 aydır bilgisayarda hiç sorun yoktu ne yapabilirim çözmek için. son çare ssd yi komple formatlayıp arkada bişe bırakmıcam(600gb oyun yüklü tekrar yüklemekle uğraşmaya üşeniyorum ama gerekirse yapıcam), windows tam virüs taraması yaptı sorun bulamadı , tüm driveler güncel, şuan flight simulator yüklü değil windows formatlandı ama hala donma sorunum devam ediyor. ayrıca orjinal windows 10 pro kullanıyorum sadece etkinleştirmedim . Ha birde dün akşam oyunu silmiştim bide sistem geri yükleme yaptım 1 hafta öncesine ve normal çalıştı sonra bilgisayarı kapattım ama bu sabah açtığımda mavi ekran aldım. Hata kodu şu critical process died. bu sabh mavi ekran sonrası format atıp normale döndürdüm ama dediğim gibi hala donma sorunum var ,en son csgo oynarken dondu.

Son düzenleme:

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Tuğra
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
nvdia pişmanlıktı(!) (!)

ayrıntıyı farkedenler hayır o ünlem değil 🙃

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarda sorun yok parçalar sağlam ama flight similator yükleyince yazılımsal bi sorun oldu çözümü varsa yardım istiyorum yoksa mecburi tam format atıcam yoksa performans düşüklü veya uyumsuzluk yaşamadım. Hatta oyunu oynarken ekran kartı sadece %80 kullanıyordu zorlanmadı bile. birde bu donma olayı sürekli olmuyor örneğin bilgisayarı açıktan 1 saat sonra yada daha uzun bir süre geçince aniden donuyor

Caitlami

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Muhammed İlhami TOPÇU
Windows + r veya arama kısmına Çalıştır yazarak çıkan yere msconfig yaz ardından hizmetlere gel oradan tüm microsoft hizmetlerini gizle kalanların hepsinin tikini kaldırıp dener misin bu çözüm olmaz ise başka bir fikrim yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
dediğinizi yaptıp yneiden başlattım şimdi bir süre beklicem eğer yine donarsa geri dönüş yaparım teşekkür ederim umarım çalışır bu yaptığımı zne oluyor normal oyunlarda veya başka bi durumda etkisi olurmu yoksa skıntısız kullanmaya devam edermiyim bu işlemi yaptıktan sonra eğer pc düzeldiyse .

Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd model nedir

Kingston NV2 1TB NVMe PCIE 4.0 Okuma 3500MB-Yazma 2100MB M.2 SSD (SNV2S/1000G)​

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın

Ekler

• resim_2023-08-08_113941842.png
    resim_2023-08-08_113941842.png
    8.6 KB · Hit: 38
  • resim_2023-08-08_114014715.png
    resim_2023-08-08_114014715.png
    41.2 KB · Hit: 38
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
Tam format attım güncel driverleri kurdum falan yaklaşık 4 saat bilgisayar açık kaldıktan sonra yine dondu . Şimdi gpu driverini mayıs ayınınkini yükledim belki yeni driverle alakalıdır

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin ne yapıcam bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

birkaç ay öncenin gpu driverini kurdum dün akşam 5-6 saat bozulmadan çalıştı pc . ama bu sabah 2 saat açık durdu yine dondu

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
windows 11 kuruyorum belki düzelir

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan aydın
sistemdeki tüm parçaları ve anakarttaki kabloları söküp tekrar kurdum . Ve ilginç bi şekilde şuan donma sorunu yaşamıyorum

Top Bottom