Neler Yeni

Çözüldü✓ Elektrik gitti geldi monitör açılmıyor!

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Şahin
Merhabalar iyi forumlar. Sabah 8 gibi PC yi açtığım da her şey gayet normal şekilde çalışıyordu. 9 gibi elektrik gitti bir arıza oluşmuş 12 de geldi Pc yi açtım ama 2.ekranıma görüntü bir türlü gelmiyor. LG marka baya bi eski monitör kare şeklinde. VGA tip bağlantısı var neyse sök tak yaptım onu olmadı fark ettim ki monitöre enerji gelmiyor. Güç kablosunu 3 4 defa söktüm taktım farklı prizlerde denedim şunu fark ettim. Mavi ışığı 1 defa yanıp gidiyor. Kablo da baya bir eski hatta kabloda soyulmalar var. Sizce sorun monitörde mi kabloda mı ?

Razorlance

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Çayan Tarhan
Merhabalar iyi forumlar. Sabah 8 gibi PC yi açtığım da her şey gayet normal şekilde çalışıyordu. 9 gibi elektrik gitti bir arıza oluşmuş 12 de geldi Pc yi açtım ama 2.ekranıma görüntü bir türlü gelmiyor. LG marka baya bi eski monitör kare şeklinde. VGA tip bağlantısı var neyse sök tak yaptım onu olmadı fark ettim ki monitöre enerji gelmiyor. Güç kablosunu 3 4 defa söktüm taktım farklı prizlerde denedim şunu fark ettim. Mavi ışığı 1 defa yanıp gidiyor. Kablo da baya bir eski hatta kabloda soyulmalar var. Sizce sorun monitörde mi kabloda mı ?
%90 monitör başka bir kablo varsa denemekte fayda var tabikide

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Cem

Kablodan değilse içindeki güç kartının kondansatörlerini değiştireceksin. Hatta önce kondansatörlerde şişlik var mı kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu ilginç bir şekilde çözdük. Bugün tamire götürmeye karar verdim tamiri yapan kişi orada test etmiş ve monitör sorunsuz açılmış. Aradı beni hemen aldım harbiden de açılıyor ne yaşadım anlamadım :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,848
Üyeler
142,474
Son üye
BaranD47
Top Bottom