Neler Yeni

Çözüldü✓ Elektrik gidip gelmesi sonrası yanık kokusu

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Melih Arıkan
Herkese öncelikle hayırlı akşamlar bu akşam apex legends oynarken elektirk gitti geldi tarzı bişey oldu bir saniyeden az sürdü pc kapanamadan geri açıldı açılırken yanık kokusu duymaya başladım bir telaş kapattım fişten çektim ve söktüm olayın şoku acele edemedim ekran kartımı söktüm kokunun kaynağı olup olmadığına bakmak için koku ondan gelmiyor gibi ama kasanın içindede bir koku duyamıyorum çünkü olay şokuyla baya mal gibi kasayla bakıştığım 1-2 dakikam oldu şuanda güç kaynağından ağır bir lehim/lehim pastası kokusu geliyor sizce sorun bilgisayarımın hangi parçasındadır? Şuan ne yapmalıyım? Pc yi toplayıp açmayı denemeli miyim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Herkese öncelikle hayırlı akşamlar bu akşam apex legends oynarken elektirk gitti geldi tarzı bişey oldu bir saniyeden az sürdü pc kapanamadan geri açıldı açılırken yanık kokusu duymaya başladım bir telaş kapattım fişten çektim ve söktüm olayın şoku acele edemedim ekran kartımı söktüm kokunun kaynağı olup olmadığına bakmak için koku ondan gelmiyor gibi ama kasanın içindede bir koku duyamıyorum çünkü olay şokuyla baya mal gibi kasayla bakıştığım 1-2 dakikam oldu şuanda güç kaynağından ağır bir lehim/lehim pastası kokusu geliyor sizce sorun bilgisayarımın hangi parçasındadır? Şuan ne yapmalıyım? Pc yi toplayıp açmayı denemeli miyim?
Güç kaynağından geliyordur hocam. Garantisi varsa PSU'nun garantiye ver.

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Melih Arıkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç kaynağından geliyordur hocam. Garantisi varsa PSU'nun garantiye ver.
Pc yi parça parça incehesaptan aldım garantisi devam ediyor olması gerek ozaman onlarla iletişime geçip güç kayanğını kargolayacaz anlaşılan

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,531
İsim
Arda Eren Aslan
Hazır sistem aldıysan yüksek ihitmalle psusı kötüdür ve akım korumalı bir prizin yoksa elektrik kesilmelerinden çok etkilenir kötü psular. Sorun yüksek ihtimalle PSUdur.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Pc yi parça parça incehesaptan aldım garantisi devam ediyor olması gerek ozaman onlarla iletişime geçip güç kayanğını kargolayacaz anlaşılan
PSU'un nedir acaba?

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Melih Arıkan

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Melih Arıkan
Garantiye yolla ve sistemin iyi ise paraya kıyıp kaliteli bir PSU al, umarım sistemine bir zararı olmamıştır sadece kendini yakmıştır.
Yani sistemim iyi bi sistem sayılmaz rx570 ve r5 2600 lü sistem kullanıyorum fakat yinede bi zarar gelmesini istemem daha önce forumda psu yu değiştirmemi söylemişlerdi bunu satmadan değiltirebilecek durumda değildim bunuda satamayınca mecburen bu şekil kalmıştım ennkısa zamanda yeni bir psu alacam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Yani sistemim iyi bi sistem sayılmaz rx570 ve r5 2600 lü sistem kullanıyorum fakat yinede bi zarar gelmesini istemem daha önce forumda psu yu değiştirmemi söylemişlerdi bunu satmadan değiltirebilecek durumda değildim bunuda satamayınca mecburen bu şekil kalmıştım ennkısa zamanda yeni bir psu alacam
Kullandığın sistem o kadarda kötü değil. Kaliteli bir şey al.

Onurology

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Onur Topcu
FSP 'nin psularını tercih edebilirsin

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Frisby nin bir modeli ucuz olduğu için almıştım linkini bulabilirsem ekleyecem birkaç dakikaya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 200-300 daha vericen en azından aercool vx Alican patlayıcı deyince bu modellere yok 10 yıldır kullanıyorum 5 yıldır kullanıyorum hiç Bir şey olmuyor vs diye savunanlar var

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Melih Arıkan
Herkese tekrardan iyi günler ve teşekkürler bi durum güncellemesi yapmak istedim bundan bir süre önce oda taşırken güç kayğnağı kablosunun ucu kırılmıştı bende eski pc nin kaplosunu bağlamıştım bu kablo güç kaynağım için yetersizmiş orijinal kablosunda 16 amper değeri yazarken eski kabloda 10 amper yazıyormuş bunu şuan farkettim kablounun güç kaynağına giren kısmında bir erime ve balon gibi şişme durumu oluşmuş bunu farkettim gidip yeni bir kablo alacam ve yeni psu alana kadar bunu kullanmaya devam edecem akşam olayın şokuyla düzgün bakmamışım bile @Emmree @55superx @SneeX tekrar teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,699
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom