Neler Yeni

Rehber En Kolay Windows İçi Ping Düşürme Yöntemi!

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Bu yöntem IP değiştirmez. DNS önbelleğini temizler. Winsock resetlemeyi AdwCleaner'ın temel onarımı ile de yapabilirsiniz.

Şöyle bir şey de yapabilirsiniz:

İlgili komutları bir .txt dosyasına kaydedersiniz. Sonra dosyanın sonunu .bat olarak değiştirip kaydedersiniz. Her tıkladığınızda bu işlem gerçekleşir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,899
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
baba 6.maddeye katılmıyorum. Madem kablolu kullancaz wifi diye bi teknoloji neden var aga bu laptoplarda? Wifi de bi hizmet sonuçta. Wifi hizmeti kalitesizse suçlu bulmayalım mı o zaman? Wifi dandikse eyvallah mı diyelim. Dimi?
Wifi kullanmayı çok istiyorsan Ax bir modem/router ve ax bir wifi kartı satın al. Maliyeti TR Şartlarında 1000TL'yi bulacaktır. Ancak eşdeğer olarak vereceği pingler 30TL'lik kablo ile bağlanmayla neredeyse aynı olacak.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Bilgilendirme için teşekkürler.
IP Değiştirme komutu da vardı sanki. Bir ara başka bir IP Gözükmüştü modemde. O nedir?

Sanırım ipconfig /release, ve ipconfig /renew komutlarından söz etmektesiniz. Bu komutlarda bildiğim kadarı ile geçici IP atanmakta. Onun dışında ağ bağdaştırıcı ayarlarından kendiniz el yordamıyla bir IP verebilirsiniz.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Wifi kullanmayı çok istiyorsan Ax bir modem/router ve ax bir wifi kartı satın al. Maliyeti TR Şartlarında 1000TL'yi bulacaktır. Ancak eşdeğer olarak vereceği pingler 30TL'lik kablo ile bağlanmayla neredeyse aynı olacak.
Dostum burada konu o değil ki ama. Burada konu hizmet. Neden ben bu kadar bütçenin altına girmek zorundayım wifiyi sorunsuz kullanmak için? Ya tabii ki biliyorum genel olarak kabloyla aynı performansı vermediğini. Ama wifi yavaşlığı gibi bir problem de çekmek istemem yani. Ben biraz extreme örneğim. Evde 4 telefon 2 laptop bir televizyon var yani. Bunların hepsi aynı anda çalışıyor ve benim internetim ADSL. Ben bu yüzden aslında yazdığım yazıyı kendimin dışında tutuyorum. Ama şimdi bi bakıma da günlük çerez kullanıcılar için de yazdığım şeyde haklıyımdır diye düşünüyorum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,899
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Sanırım ipconfig /release, ve ipconfig /renew komutlarından söz etmektesiniz. Bu komutlarda bildiğim kadarı ile geçici IP atanmakta. Onun dışında ağ bağdaştırıcı ayarlarından kendiniz el yordamıyla bir IP verebilirsiniz.
Evet o komutları girdiğimde PC'yi kapatana kadar IP Adresim değişmişti ancak sonrasında tekrar eski haline döndü.
Bu pingi etkiler mi?

Kerem1963

80+ Bronze
1610634007074.png

bende de Huawei HG 255 S var sanırım değiştirmeye gerek yok ama genede sorayım dedim :D

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,899
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Burada konu hizmet.
Bu hizmet İSS'den beklenemez zaten.
Neden ben bu kadar bütçenin altına girmek zorundayım wifiyi sorunsuz kullanmak için?
Çünkü dolar 7.39TL. Yurt dışında 3 katlı bir ev için bir wifi6 router (ana cihaz), 3 cihaz içeren bir wifi mesh sistemi ve ax wifi kartı yaklaşık 200 Dolar bile tutmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle

bende de Huawei HG 255 S var sanırım değiştirmeye gerek yok ama genede sorayım dedim :D
Maalesef isteseniz de değiştiremezsiniz :(

Kerem1963

80+ Bronze

Çünkü dolar 7.39TL. Yurt dışında 3 katlı bir ev için bir wifi6 router (ana cihaz), 3 cihaz içeren bir wifi mesh sistemi ve ax wifi kartı yaklaşık 200 Dolar bile tutmuyor.

bunlar değişmiyor mu ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,899
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

değiştirir ama illegal olarak :)

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Superonline PPPoE için yani kurulum için kullanıcı adı ve şifre vermiyor.
bu yöntem ile bulabiliyorsunuz;
ha superonline modemlerini kullanmak zorundayız yani , teşekkür ederim peki superonlineın bundan sonra çıkardığı yeni bi modem var mı ?

Top Bottom