Neler Yeni

En sevdiğim forum Donanım arşivi forum oldu

Junaiun

80+ Bronze
Kuzey kore'den iyi burası.
1 dakika içinde 4 tane beğenmedim butonu kullandığım için 1 ay emoji kullanmam engellendi.
Ben de çıkış yaptım buradayım.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,529
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Technopat'ı çoğu kişi sırf kurallarından dolayı sevmiyor. Ama kuralları gayet yerinde ve güzel. Tabi değişir, ama uyamıyorsan maalesef orayı kötüleyemezsin, senin sorunun, forumun değil. Yani Türkçe Kurallarına uymak çok zor bir şey değil açıkçası. Bunu her fırsatta Technopat'ı eleştirenlere söylüyorum. Ha, moderasyonla aranızda bir olay olmuştur falan onu bilemem ama kurallarını eleştirebilirsiniz ama "çöp, berbat" gibi kelimeler kullanmak çok ağır ve sınırın dışında olur. Kurallar zaten yeterince esnek.

Konuya gelecek olursak DA benim için 2. Planda kalıyor. Sebebi biraz az olan aktiflik. Abdullah reisin paylaştığına göre son zamanda artan bir trafik olsa dahi Technopat gibi bir forumdan sonra buraya uğrayınca biraz şaftın kayıyor. Tabi oranın aktifliği ile burayı kıyaslamak bir olmaz, sadece beni biraz bıktıran mı diyeyim, tuhaf getirten mi diyeyim bilemedim. Bir de Technopat'a kıyasla son zamanda ne kadar engelleseler dahi çoğalan "Gerici tayfa" ve "Yanlış bilgilendiren" tayfa var. Bende yanlış bilgilendirmeler yaptım sonradan özür dileyip konuyu terk ettim. Bunlar, konu hakkında hiçbir bilgisi olmamasına rağmen inadına kendi dediklerini savunurlar. Kaktüs yerler karpuz derler. Ama DA'da en beğendim olay yazarken en azından 3-4 kere düşünmüyorsun, mesajını çok sonradan bile değiştirebiliyorsun, çok gereksiz 6 aylık konular ön plana çıkmıyor ve Technopat'a kıyasla daha hızlı. Elimden geldiğince forumda Gündeme dair haberler ve Dizüstüne dair bilgiler paylaşıyorum. Ek olarak Donanım Arşivinin moderasyon ekibi Technopat'a kıyasla en azından biraz daha iyi.
TP kalitesi çok düştü maalesef 2015 forum katılmıştım herhalde eski üyeler bıraktı veya az mesaj yazıyor eskiden birbirine saygılı kişiler vardı niyese 2018 sonra forum gereksiz tartışma ve din tartışması çoğaldı bilmiyorum hala varmıdır.
Şimdi TP mesaj kasma uğraşıyor konu dışı mesaj kalktı tabi :D
Yöneticiler ve moderatörler ayrı dert zaten moderatörler işler gelince konu onaylıyor veya kafasına göre başlık değiştirme yapıyorlar.
Neyse TP hakkında düşüncelerimi aktarmış oldum. :)

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Turabi Çelik
Benim ilk forum deneyimim burası oldu.

Valla bura technopat gibi deil illa metne büyük harfle başlamak nokta koymak virgül koymak gibi şeyler zorunlu. technopatta yapmasak mute yiyoz benim bi sorunum var yaziyorum acil şekilde düzenli olarak mute yiyom burda yemiyom rahat

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224

Lewis Hamilton

80+ Bronze
Technopat en azından gamepower önermiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla bura technopat gibi deil illa metne büyük harfle başlamak nokta koymak virgül koymak gibi şeyler yok technopatta yapmasak mute yiyoz benim bi sorunum var yaziyorum acil şekilde düzenli olarak mute yiyom burda yemiyom rahat
Yiyom koyuyum veriyom osuruyom A1 türkçe

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
Technopat Sosyal üyesiyim ama buranın oraya göre bayağı bir fazla eksiği var, mesela çifte konu açanlara uyarı verilmemesi.

buroxit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
Terkedilmiş İsmetpaşa Mah. Bayrampaşa / İstanbul
İsim
Bahtiyar Sözkesen
Instagram
instagram.com/profiles/buroxit
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199031367267
burası diğer tr forumlarına gerek aktiflik gerek kurallar ve saygı çerçevesi olsun diğer sunuculara bin basar. SDN Forumdan buraya geliyorum ve orda aktiflik çok az. Sorduğum soruya cevap alabildiğim tek forum burası.

Top Bottom