Neler Yeni

Erasmus hakkında yardım istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Salih YILDIRIM
Arkadaşlar Erasmusa gitmek istiyorum ama kafama birkaç soru takıldı. Gidenler beni aydınlatabilir mi acaba ? Ünide 1.sınıf öğrencisiyim 2.sınıfta gitmeyi düşünüyorum.

1. Erasmusa gittiğim üniversitede eğitimimi tamamladıktan sonra bana diploma veya o tarz bir belge veriyor mu ?
2. Erasmusa gidersem dönemim uzar mı ?
3. Erasmus için Latvian Maritime Academy gitmeyi düşünüyorum oraya giden var mı ?
4. Verilen hibe yeterli olur mu ? Yeterli olmazsa üstüne ne kadar para biriktirmem gerekir ?
Bilmem gereken başka bir şey var mı acaba ?

Arkadaşlar Erasmusa gitmek istiyorum ama kafama birkaç soru takıldı. Gidenler beni aydınlatabilir mi acaba ? Ünide 1.sınıf öğrencisiyim 2.sınıfta gitmeyi düşünüyorum.

1. Erasmusa gittiğim üniversitede eğitimimi tamamladıktan sonra bana diploma veya o tarz bir belge veriyor mu ?
3. Erasmus için Latvian Maritime Academy gitmeyi düşünüyorum oraya giden var mı ?
4. Verilen hibe yeterli olur mu ? Yeterli olmazsa üstüne ne kadar para biriktirmem gerekir ?

Merhaba kısaca cevaplayayım,

1. Hayır ayrı bir derece okumuyorsun, sadece 1 dönemşliğine değişim programındasın. O yüzden notlar transkriptine yansır ek diploma vs. almazsın.
2. Tamamen oradaki dersler karşılığında seçeceğin derslere ve başarı durumuna bağlı. Kredi hesabı yapılır örneğin 30 krediye eşitlemek gibi. Dönemi uzatan henüz görmedim, erasmus öğrencilerini çok zorlamazlar.
3. Letonyaya gitmedim.
4. Benim zamanımda euro 3 lira civarındaydı ve ülkeler ekonomik açıdan 2 kategoriye ayrılıyordu. A kategorisi 500 euro B kategorisi 300 euro aylık hibe alıyordu. Eğer ülke dışına çıkıp 10 civarı ülkeyi turlayayım diyorsan en azından aylık 200 civarı kendin de eklemen gerekiyor. Sana tavsiyem skyscanner ve booking com gibi sitelerle uygun fiyata 1 ay kadar önce uyguna tatil planlaman arkadaşlarınla. Günlük 5 euro civarına budapeşte, prag gibi şehirlerde konaklayabilirsin. Ve türklerle çok takılma ingilizce geliştirmek istiyorsan.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Transkriptte şu üniversitede eğitim almıştır ibaresi oluyor

Derslerden kalmazsan hayır

Genellikle yeterli olmuyor, ben İtalya için 500 euro hibenin yanına aylık 500 euro civarında da kendim hazırlamıştım. Polonya gibi ülkelerde yeterli gelme ihtimali biraz daha fazla.

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Deniz Göksu
Önlisans öğrencileri gidebilir mi Erasmus a? 2. sınıfa başlayacağım son senemde erasmus yapılır mı?

1. Hayır ayrı bir derece okumuyorsun, sadece 1 dönemşliğine değişim programındasın. O yüzden notlar transkriptine yansır ek diploma vs. almazsın.
2. Tamamen oradaki dersler karşılığında seçeceğin derslere ve başarı durumuna bağlı. Kredi hesabı yapılır örneğin 30 krediye eşitlemek gibi. Dönemi uzatan henüz görmedim, erasmus öğrencilerini çok zorlamazlar.
3. Letonyaya gitmedim.
4. Benim zamanımda euro 3 lira civarındaydı ve ülkeler ekonomik açıdan 2 kategoriye ayrılıyordu. A kategorisi 500 euro B kategorisi 300 euro aylık hibe alıyordu. Eğer ülke dışına çıkıp 10 civarı ülkeyi turlayayım diyorsan en azından aylık 200 civarı kendin de eklemen gerekiyor. Sana tavsiyem skyscanner ve booking com gibi sitelerle uygun fiyata 1 ay kadar önce uyguna tatil planlaman arkadaşlarınla. Günlük 5 euro civarına budapeşte, prag gibi şehirlerde konaklayabilirsin. Ve türklerle çok takılma ingilizce geliştirmek istiyorsan.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Ahmet Yıldırım
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Salih YILDIRIM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Transkriptte şu üniversitede eğitim almıştır ibaresi oluyor

Derslerden kalmazsan hayır

Genellikle yeterli olmuyor, ben İtalya için 500 euro hibenin yanına aylık 500 euro civarında da kendim hazırlamıştım. Polonya gibi ülkelerde yeterli gelme ihtimali biraz daha fazla.
Bölümünüz neydi acaba ? Ve hangi üniye gittiniz ? şu an neredesiniz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3. Letonyaya gitmedim.
peki siz hangi bölümde hangi ünidesiniz ? Hangi üniye gittiniz erasmusta ?

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük

Uzama senin üniversitene bağlı onu erasmusla kim ilgileniyorsa ona sorsan daha net bilgi alırsın.
Hibe ise yetmiyor. Ben şu an polonyada erasmus yapıyorum aylık yaklaşık 800 900 avro gibi bi para harcamışımdır ortalama. Hibenin yetmesi için hiçbir şey yapmadan okuldan yurda yurttan üniye gitmen lazım.

Top Bottom