Neler Yeni

Eski sevdiğim kızı rüyalarım da görüyorum

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
698
İsim
Semih Aydın
Kızı çok düşündüğün için bilinçaltına ilmek ilmek işliyorsun.
Kafanı meşgul et, kızı da aklından çıkar sonra rüyaların geçecek.
Nereden biliyorsun diye sorma :)

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Arda
Peki nasıl hissediyorsun, duygudurumunu açıklar mısın?
Yani hocam nasıl hissediyorum güzel soru eskiden kızı düşündüğüm de ağlardım sabaha kadar artık ufak tefek aklıma geldiği zamanlar oluyor yani reelsler de üzüntülü şeyler karşıma çıkıyor insta ya da tiktok kız gleiyor aklıma direk bi öflüyorum pöflüyorum yani garip oluyor eski anılar geliyor aklıma vay be diyorum içimi çekiyorum hayatıma devam ediyorum anıları özledim onla ilgili yalan yok yani geçirdiğimiz güzel zamanlar iyiydi 5 sene tek o vardı kız olarak hayatım da ailem olarak görüyordum onu ailemin vermediği sevgiyi bana verince aşık olmuştum ilk görüşte aşk ne dese yapardım her zaman da mutlu etmek istemiştim bilmiyorum şu an ne durum da onu değil de belki de yaşadığımız şeyleri özlemiştim her şeyimin ilki oydu yani arada gelir çok yani nadiren ağlarım onun için ailem gibiydi ya kısacası her şeyimdi denilebilir ama hayatım devam ediyor elimden bir şey gelmiyor zaten en son kavga ederek konuşmayı kestik 2.5 ay oldu bilmiyorum ne düşünüyorsunuz. Böyle düşünüyorum ben.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kızı çok düşündüğün için bilinçaltına ilmek ilmek işliyorsun.
Kafanı meşgul et, kızı da aklından çıkar sonra rüyaların geçecek.
Nereden biliyorsun diye sorma :)
Hocam bilmiyorum elim de değil ama çok üzülmemeye çalışıyorum umarım en kısa süre de atlatırım

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
@Things Seninle daha çok konuşmak isteyebilirim ama şimdilik düşüncelerim şu şekilde.

ailemin vermediği sevgiyi bana verince aşık olmuştum
Burası anahtar yer. Buraya aklım takıldı. Acaba aşk sandığın şey bağımlılık olabilir mi? Psikanalitik kurama göre, platonik aşık olan kişi, bilinçaltında bastırılmış veya çözümlenmemiş bir çatışma ya da arzu yaşar. Bu çatışma veya arzu, çocukluk döneminde yaşanan bir travma, eksiklik veya yetersizlikle ilgili olabilir. Platonik aşık olduğu kız, bu çatışma veya arzunun sembolü olarak işlev görür.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Arda
@Things Seninle daha çok konuşmak isteyebilirim ama şimdilik düşüncelerim şu şekilde.

Burası anahtar yer. Buraya aklım takıldı. Acaba aşk sandığın şey bağımlılık olabilir mi? Psikanalitik kurama göre, platonik aşık olan kişi, bilinçaltında bastırılmış veya çözümlenmemiş bir çatışma ya da arzu yaşar. Bu çatışma veya arzu, çocukluk döneminde yaşanan bir travma, eksiklik veya yetersizlikle ilgili olabilir. Platonik aşık olduğu kız, bu çatışma veya arzunun sembolü olarak işlev görür.
Ailemle pek aram iyi değildi zaten her şeyim o kızdı zamanın da hep konuşmak istiyordum sesini duyduğum da mutlu oluyordum hocam sabaha kadar oyun oynardım eskiden otururdum sonra yatarım telefonumun sesini bilerek kapatmazdım o arıyor diye uykusuz uykusuz o dışarı da sadece yolda eve giderken dershaneden falan arardı ev de nadiren görüntülü falan arardı bunları yaşamıştım. İşte uykusuz uykusuz onunla konuşabilmek için böyle şeyler yapardım ben pek bilmiyorum yani öyle işte

Tabi hocam müsait olursanız ben konuşmak isterim tabi sizi de sıkmadan bana sormak istediğiniz soru varsa da çekinmeyebilirsiniz yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ailemle pek aram iyi değildi zaten her şeyim o kızdı zamanın da hep konuşmak istiyordum sesini duyduğum da mutlu oluyordum hocam sabaha kadar oyun oynardım eskiden otururdum sonra yatarım telefonumun sesini bilerek kapatmazdım o arıyor diye uykusuz uykusuz o dışarı da sadece yolda eve giderken dershaneden falan arardı ev de nadiren görüntülü falan arardı bunları yaşamıştım. İşte uykusuz uykusuz onunla konuşabilmek için böyle şeyler yapardım ben pek bilmiyorum yani öyle işte

Tabi hocam müsait olursanız ben konuşmak isterim tabi sizi de sıkmadan bana sormak istediğiniz soru varsa da çekinmeyebilirsiniz yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ama yalan yok hocam onla birlikte geçirdiğim vakitleri çok özlüyorum değerli zamanlardı benim için kızmayın bana ama böyle düşünüyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Öncelikle bu durum sağlıklı değilmiş. Belli ki psikolojik olarak içerde bir şeyler sıkıntılı. Sıkıntılı ki, kızla iletişimde kalmak, bağlı kalmak uğruna kendi ihtiyaçlarını göz ardı ediyormuşsun. Ayrıca bu kadar uzun platonik aşk da sağlıklı olmadığının bir göstergesi. Psikoterapi alman gerektiğini düşünüyorum. Psikoloğa gitme imkanın var mı?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Arda
Öncelikle bu durum sağlıklı değilmiş. Belli ki psikolojik olarak içerde bir şeyler sıkıntılı. Sıkıntılı ki, kızla iletişimde kalmak, bağlı kalmak uğruna kendi ihtiyaçlarını göz ardı ediyormuşsun. Ayrıca bu kadar uzun platonik aşk da sağlıklı olmadığının bir göstergesi. Psikoterapi alman gerektiğini düşünüyorum. Psikoloğa gitme imkanın var mı?
Hocam psikolog bilmiyorum ama bana saçma geliyor orada o adam konuşuyor gülüyor ediyor bir kere gitmiştim adana da pek takmıyorlar gibi. Özele gidebilecek bir bütçem yok istanbul anadolu yakasın da oturuyorum öyle yani.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hocam psikolog bilmiyorum ama bana saçma geliyor orada o adam konuşuyor gülüyor ediyor bir kere gitmiştim adana da pek takmıyorlar gibi. Özele gidebilecek bir bütçem yok istanbul anadolu yakasın da oturuyorum öyle yani.
İstersen dinleyebilirim. Ama ben bir terapist değilim. Psikoloji alanında herhangi bir eğitimim de yok. Sadece dinlerim, birkaç tavsiye veririm. En azından içindekileri dışarı çıkartmak amacıyla konuşabiliriz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
ryangosling
Arkadaşlar selam zaten çok eskiden konu açmıştım 5 senelik takıntılı platoniktim sevdiğim kız vardı ümit verdi falan 5 sene tek o kızla konuştum işte 2.5 aydır konuşmuyoruz gitti çıktı hayatımdan 1.5 ay çok zordu sonrasın da atlattım yavaş yavaş kendimce şimdi son zamanlar da hep rüyalarıma giriyor anılarımızla birlikte hep rüyalarıma giriyor dün de barışmak istediğini söylemişti bana özlediğini görüntülü falan aradı rüyam da. Ben inanmadım rüyam da kendi kendime dedim ki rüyadaysam uyanayım rüyadayım inanmıyorum uyanmadım sonrasın da uyandım bayağı bir olay geçtikten sonra bilinç altı da yapmıyorum neden böyle oluyor anlamadım antidepresanlarımı kullanıyorum düzenli. Yaşadığım eski olaylar da kalbim kırık başlatıyor güne rüyam da gördüğüm için ne yapmalıyım veya neden oluyor?
spora başla unutursun

baran'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
İsmail baran
Instagram
ismail.baranq
Arkadaşlar selam zaten çok eskiden konu açmıştım 5 senelik takıntılı platoniktim sevdiğim kız vardı ümit verdi falan 5 sene tek o kızla konuştum işte 2.5 aydır konuşmuyoruz gitti çıktı hayatımdan 1.5 ay çok zordu sonrasın da atlattım yavaş yavaş kendimce şimdi son zamanlar da hep rüyalarıma giriyor anılarımızla birlikte hep rüyalarıma giriyor dün de barışmak istediğini söylemişti bana özlediğini görüntülü falan aradı rüyam da. Ben inanmadım rüyam da kendi kendime dedim ki rüyadaysam uyanayım rüyadayım inanmıyorum uyanmadım sonrasın da uyandım bayağı bir olay geçtikten sonra bilinç altı da yapmıyorum neden böyle oluyor anlamadım antidepresanlarımı kullanıyorum düzenli. Yaşadığım eski olaylar da kalbim kırık başlatıyor güne rüyam da gördüğüm için ne yapmalıyım veya neden oluyor?
Antidepresanlar veya diğer haplar sana iyi gelmez seni salaklaştırır kendim yaşadığım için bu kadar net konuşuyorum yapman gereken şey biraz sosyalleşmen ve yeni anılar yaşaman. Daha önce gitmediğin yerlere gitmeyi dene yeni bir ortama katılmayı dene ve yavaş yavaş hapların azalt haplar insanın kafasını daha çok bulandırıyor.

Kara*

80+ Silver
sana ilkel bi taktik veriyim her gazını yaptığında sanki oymuş gibi düşün ne rüyasını ne kendisini hatırlarsın daha ytd

Top Bottom