Neler Yeni

Eski sistemden yeni sisteme takılan HDD bölüm oluşturulamıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yusuf İslam YAVUZ
Arkadaşlar benim 8+ senelik bilgisayarım var ve parça parça yeni bir bilgisayar topluyorum. Bu yüzden eski bilgisayardan aldığım HDD'yi takıp sistemi kullanmaya çalıştım. Eski sistemim ile yeni sistemimin farklılıklarından (eski işlemcim Intel yenisi AMD gibi) dolayı temiz Windows kurmak istedim. Bu yüzden sadece Windows'un olduğu kısmı silip yeni anakarta taktım. Bu arada eski bilgisayarda da Windows 10 kullanıyordum. Ve Rufus ile USB oluştururken GPT biçiminde oluşturuyordum. Yeni sisteme taktıktan sonra Windows'u kurmaya kalktığımda yeni bölüm oluşturulamuyordu. Bazen hiç tepki vermiyordu. Resetleyip denediğimde ise yeni bölüm oluşturulamaz hatası veriyordu. Komut sisteminden bölüm oluşturduğumda veya diğer bölümleri denediğimde de Windows yüklenemez GPT değil uyarısı veriyor. Ama belirttiğim gibi zaten eski sistemde de Windows 10 kullanıyordum ve format atıyordum. Yani GPT olmadan zaten yükleyemem. Mesela internette HDD eski ise legacy BIOS ile boot edin diyordu. Denedim fakat sorun aynı. HDD içindeki verileri kaybetmek istemiyorum. Bunun bir yolu var mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom