Neler Yeni

Eski ssd den yeni ssd ye windows ve lisans aktarma

larda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Lütfi arda
Merhaba, bilgisayarıma yeni ssd aldım. lisanslı windows 11 home kullanıyorum. Windows u eskisinden silip yeni ssd ye kurmak istiyorum. (usb ile yapacağım ve bu usb yi hazırladım) yeni ssd ye kurarken lisans gitmeyecek şekilde nasıl kurabilirim ve eski ssd yi nasıl sıfırlayabilirim? (retail key kullanıyorum)

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
retail key ise key'i bi yere yaz normal bi şekilde format at win etkinleştirme kısmında girersin keyi

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
790
İsim
Rick Baba
Merhaba, bilgisayarıma yeni ssd aldım. lisanslı windows 11 home kullanıyorum. Windows u eskisinden silip yeni ssd ye kurmak istiyorum. (usb ile yapacağım ve bu usb yi hazırladım) yeni ssd ye kurarken lisans gitmeyecek şekilde nasıl kurabilirim ve eski ssd yi nasıl sıfırlayabilirim? (retail key kullanıyorum)

Windows ssd ile alakalı bişey değil, Ya anakartınıza yada mail adresinize aittir.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Cmd yi aç
powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey" yaz.
Çıkan keyi bir yere yaz. Kurulumda isterse yazarsın.

larda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Lütfi arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows ssd ile alakalı bişey değil, Ya anakartınıza yada mail adresinize aittir.
Microsoft adresime kayıtlı yazıyor anladığıma göre windowsu kurarken microsoft hesabımı girince etkinleşecek değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cmd yi aç
powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey" yaz.
Çıkan keyi bir yere yaz. Kurulumda isterse yazarsın.
1700944400200.png

Lisans kodum gözükmedi?

Son düzenleme:

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
790
İsim
Rick Baba
Microsoft adresime kayıtlı yazıyor anladığıma göre windowsu kurarken microsoft hesabımı girince etkinleşecek değil mi?

Evet, Etkinleşmezse. Kurduktan sonra ayarlardan windowsu etkinleştiri tıklayıp etkinleştirebilirsiniz

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
790
İsim
Rick Baba
teşekkürler, son kez eski ssdyi kurulum yaparken çıkarmam gerekirmi? ikisini beraber kullanıcam.

Gerekmez ama yanlışlıkla diski biçimlendirmemek için çıkarıp kurulumdan sonra tekrar takabilirsiniz. Sata kablosunu söküp takmanız yeterli olacaktır

larda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Lütfi arda
Gerekmez ama yanlışlıkla diski biçimlendirmemek için çıkarıp kurulumdan sonra tekrar takabilirsiniz. Sata kablosunu söküp takmanız yeterli olacaktır
m2 ssd kullanıyorum 2 kere sök tak uğraşmak istemiyorum kurulum sırasında ne yapmam gerekir?

Top Bottom