Neler Yeni

ethernet kablosu turuncu yanıyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

b52wow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha murat bozkurt
Arkadaşlar değişik bir sorunla karşı karşıyayım akıl akıldan üstündür diyerek yardım talep etmek istiyorum
b450m a pro max anakarta sahibim cat6 kabloyla modeme bağlandığımda kasanın arkasında ki lan portu turuncu renkte yanıyor ve internet hızımı 10 mbit ile sınırlıyor aynı kabloyu laptopuma bağladığımda ise sorunsuz 100 mbit bağlantı sağlıyor bir kaç kez kabloyu kasaya tak çıkar yaptığımda ise asıl yanması gereken yeşil ışık yanıp sönüyor ve ethernet tanımlanıyor diyerek ağ ve paylaşım merkezinde uyarıda onunla birlikte yanıp sönüyor. yani kısacası 100 mbitle bağlanmayı tanımlayamıyor bilgisayara sonunda tak çıkar yaptıkça turuncuda yanık kalıyor ve dediğim gibi 10 mbit hıza sabitliyor kendini internetten bir kaç araştırma yaptığımda ağ ayarlarında gelişmiş sekmesinde speed dublex seçeneklerini 100 mbit ve 1 gbit e kadar yükselttim ama hala 10 mbit olarak gösteriyor hız durumunu bilgisayar yeni ondada sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü ne hikmetse sabah bir kaç kez tak çıkar yaptığımda yeşil ışık yanık kaldı ve 100 mbit ile bağlandım bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar turuncuya döndü ve bu şekilde devam ediyor tak çıkar yapmaktan artık lan portuna zarar vereceğim ve kafayı yiyeceğim lütfen yardım edin. modem markası tplink td w8961n
reset attım her şeyi denedim olmadı kablo uzunluğu 18 metre isterseniz konu ile alakalı video yükleyebilirim

RecepİvedikFanTR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Recep İvedik
öncelikle benzer sorun bende de vardı siz onu ağ paylaşım merkezinden sınırını kaldıracaksınız tanımlanamayan ağ sorunu verirse de modeminizdeki diğer ethernet portlarınas takmayı deneyin

b52wow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha murat bozkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam nasıl kaldıracağım gelişmiş sekmesinden speed dubxlex i kastediyorsanız 1 gbit e kadar yükselittim başka bir ayar varsa detaylandırır mısınız lütfen

Wayne87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ceren KARGIN
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
aynı şeyden muzdaribim kaç gündür, çözemiyorum da yahu

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom