Neler Yeni

Ev interneti öneri

Hangi internet??

• Türknett

• Turkcell

• Vodafone

• Türk telekom

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet Çavuşoğlu
Dostum çoğu kişi gibi bende TürkNet i tavsiye edeceğim ve adsl taktırsan bile 35 mgbt teklif ediyorlar 16 mgbt nasıl alıyor gözüküyorsun tam olarak anlamadım.
Ne kadar hız alırım dna 16 mght diyor ve size olan teklif diyor 16 dowland 1 upland diyor dostum.

Yusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Yusuf
Eğer altyapın yoksa komşularını Türknete geçirmeye çalış ve sonra da Türknete haber ver müşteri hizmetleri üşenmeyip hızlı bir şekilde altyapıyı oluşturursa İnternetin hızdan geçilmez :)

KlorM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Salih Sungur
Ne kadar hız alırım dna 16 mght diyor ve size olan teklif diyor 16 dowland 1 upland diyor dostum.
O zaman bilmiyorum sitede şöyle bir yazı var ?

* Özgür İletişim Paketi kapsamında, TurkNet aktif altyapı bölgelerinde 100 Mbps’e kadar, aktif altyapı olmayan bölgelerde 35 Mbps’e kadar download hızı alınabilir. Alınabilecek maksimum hız santrale olan mesafeye ve hattın kalitesine göre değişkenlik gösterir. Aktif altyapı olmayan bölgelerde, 35 Mbps’ten yüksek hızlar, ayda 10 TL farkla sunulmaktadır.

tam olarak bende anlamadım galiba benim dediğim 10 tl farkla sunuluyormuş.

Yusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Yusuf
Eğer altyapın yoksa komşularını Türknete geçirmeye çalış ve sonra da Türknete haber ver müşteri hizmetleri üşenmeyip hızlı bir şekilde altyapıyı oluşturursa İnternetin hızdan geçilmez :)
Not olarak söyliyeyim komşuların geçmeyebilir geçmezlerse 1 kişi için altyapı yapmazlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet Çavuşoğlu
O zaman bilmiyorum sitede şöyle bir yazı var ?

* Özgür İletişim Paketi kapsamında, TurkNet aktif altyapı bölgelerinde 100 Mbps’e kadar, aktif altyapı olmayan bölgelerde 35 Mbps’e kadar download hızı alınabilir. Alınabilecek maksimum hız santrale olan mesafeye ve hattın kalitesine göre değişkenlik gösterir. Aktif altyapı olmayan bölgelerde, 35 Mbps’ten yüksek hızlar, ayda 10 TL farkla sunulmaktadır.

tam olarak bende anlamadım galiba benim dediğim 10 tl farkla sunuluyormuş.
Benim burda en fazla 35 diyorlar ama benim evdeki maksimum 16 tıymiş

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet Çavuşoğlu

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bu arada TurkNet'in müşteri hizmetleri yok.
"Çağrı Merkezi" diye bir numaraları var, arıyorsun. Ne dersen de sana hep "Online İşlemlerden Destek Kaydı açmanız gerekmektedir. Buradan bu tarz bir işlem yapamıyoruz maalesef" diyip sürekli aynı şeyi tekrarlıyorlar. Sohbet hattı gibi, sadece konuşuyorsun.

Sana fikir vermesi açısından kendi aboneliğimi özetleyeyim.

Temmuz'dan beri TurkNet abonesiyim.
Abone olmadan önce her firma ile birden fazla telefon görüşmesi yaptım. Bayağı hepsini sorguladım.
Teklif olarak en uygunu TürkNet geldi.

Özeti şöyle;
"Bulunduğunuz bölge TürkNet altyapısında olduğu için 100 Mbps'e kadar sınırsız yüksek hızlı internet hizmetimizden faydalanabiliyorsunuz."
"Elinizdeki Twitch referans kodu ile (1 ay bedava + kurulum ücretsiz) abonelik başlatabiliyorsunuz."
"Türkiye'nin en hızlı interneti bizde"

Abone olduktan sonrası ise şöyle;
https://www.sikayetvar.com/turknet/turknet-haksizligi-1 ( Aralık ayında paylaştığım gönderi )

Aralık ayının sonrasında da benzer sorunlar devam etti.
Kasım ayında ödeyip kapattım fatura borcumu.
Ocak ayının ortasında 15 TL civarında "Kasım" tarihli bir fatura geldi.
Sorduğum zaman "Eksik ödemişsiniz, bunu da ödemeniz gerekmektedir, aksi takdirde internetiniz kesilecek ve açmak için faturaya ek 30 TL ödemeniz gerekmektedir." dendi.
Böyle bir şey mümkün değil, çünkü faturanın miktarını belirleyemiyorsun. Sana bir fatura geliyor, sen "Faturayı Öde" diyorsun ve direk ödeme kısmına geçiyorsun.

Ayrıca; VDSL2+ hızlı modemim var, faturam her ay (YAPA 100 Mbps) olarak kesiliyor. Ama aldığım internet hizmeti ADSL ve aldığım hız 12 Mbps.

Bununla ilgili itirazlar ettiğim zaman, "size sadece bu hizmeti verebiliyoruz." diyorlar.
Abone olurken YAPA dediniz, hızlı internet dediniz. Beni hızlı internet portu için beklettiniz vs. gibi şeyler söylüyorum.
"size sadece bu hizmeti verebiliyoruz." "size sadece bu hizmeti verebiliyoruz." "size sadece bu hizmeti verebiliyoruz."
başka hiç bir şey söylemiyorlar.

( Ödediğim ekstra ücretlerin hiç biri de hesabıma geri yatırılmadı. )
Bir kullanıcı olarak yaklaşık 8 aylık dönemi özetledim.
Reklamlara ve referansalara karşılık fikir olması adına buraya yazdım.
İyi forumlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,383
Üyeler
153,547
Son üye
wqyusuf
Top Bottom