Neler Yeni

Evde antreman yapan ne kadar protein tozu kullanmalı

Cann01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Can
Merhabalar,

2 yıl spor tecrübem vardı iyi kiloya ve seviyeye gelmiştim sonrasında pandemi okul vs sporu bıraktım çok kilo verdim. Şimdi işe başladım ve yaklaşık 2 aydır evde düzenli bir şekilde antreman yapıyorum. Barfix şınav kol/bilek bacak bölgelerini ağır şekilde çalıştırmaya çalışıyorum ve şu an belli bir gelişim görmeye başladım.

Ancak tek yaşıyorum ve beslenme biraz sıkıntı olmaya başladı ve kilo alımım yavaşladı. Bunun için protein tozu alacağım.
Ancak tecrübeli arkadaşlar varsa sormak istiyorum.
Ev antremanı yapan biri protein tozu kullanabilir mi?
Hangi protein tozu alınabilir?(bütçem yeterince var diyelim uçuk bir fiyat olmadığı sürece)
Hangi periyotlarla ve gramajlarla almalıyım?(sitelerde antreman öncesi/sonrası ve sabahları tüketilmelidir yazıyordu)

Daha önce hiç protein tozu vs kullanmadım bir zararı olduğunu düşünmüyorum ama gene de bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum?

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Batuhan
kilo x 1.2 ortalama protein ihtiyacı oluyor
örneğin orta tempolu günlük rutinlerde 85 kilo birisinin protein ihtiyacı 85x1.2=102 gram
protein tozunu da öğünlerinin tamamlayamadığın örneğin 75-80 gr protein gıdadan kalanı tozla karşılayabilirsin

Sabah aç karnına ya da kahvaltıdan sonra, antrenmandan sonra alabilirsin ama mutlaka beslenmen tam olsun yoksa protein tozu bir işe yaramıyor.

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Batuhan
oran 1.5 da olabilir vücut ve yaş ve niçin spor yaptığına bağlı

mertlua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mert Güneş
hocam kilo almak istiyorsanız protein tozu değil gainer almalısınız. gaineride 1 servis olarak kullanmalısınız.

yulaf bombası tarifleride var çok kilo aldıran bir tarif muz+yulaf+süt vb şeyleri karıştırıyorsunuz bşilmem kaç kalorili besin ortaya çıkıyor

ek olarak protein tozu ise kası geliştiren en önemli etkendir. protein olmadan kas gelişmez kası geliştirende zaten proteindir. internette araştırmaya kalkıncada göreceksiniz zaten. Proten tozunuda kilo başına 1,5 gram almalısınız

bende ilk başta evde vücut geliştirmeye başlamıştım evde imkanım sadece dambıl alıp kol kası güçlendirmek ile geçiyordu. gayette güzel gelişim gösterdim zaten.

ama sırtım kaslı olsun göğüslerim kaslı olsun diyorsanız spor salonu şart.

Cann01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kilo x 1.2 ortalama protein ihtiyacı oluyor
örneğin orta tempolu günlük rutinlerde 85 kilo birisinin protein ihtiyacı 85x1.2=102 gram
protein tozunu da öğünlerinin tamamlayamadığın örneğin 75-80 gr protein gıdadan kalanı tozla karşılayabilirsin

hocam kilo almak istiyorsanız protein tozu değil gainer almalısınız. gaineride 1 servis olarak kullanmalısınız.

yulaf bombası tarifleride var çok kilo aldıran bir tarif muz+yulaf+süt vb şeyleri karıştırıyorsunuz bşilmem kaç kalorili besin ortaya çıkıyor

ek olarak protein tozu ise kası geliştiren en önemli etkendir. protein olmadan kas gelişmez kası geliştirende zaten proteindir. internette araştırmaya kalkıncada göreceksiniz zaten. Proten tozunuda kilo başına 1,5 gram almalısınız

bende ilk başta evde vücut geliştirmeye başlamıştım evde imkanım sadece dambıl alıp kol kası güçlendirmek ile geçiyordu. gayette güzel gelişim gösterdim zaten.

ama sırtım kaslı olsun göğüslerim kaslı olsun diyorsanız spor salonu şart.
Peki ben 60 kiloya düştüm yani günlük 90 gram protein almam gerekiyor sanırım sizlerin hesabına göre.

sabah, antremandan önce ve sonra 30ar gram alabilirim o halde.

Bu alımları sadece antreman oldugu günlerde mi yapmam gerekiyor peki? mesela antreman yoksa o gün sabah da protein alamaz mıyım?

Veya gainer önermişsiniz antreman olmayan günlerde gainer almam doğru olur mu? (Gainerin de dozajı protein tozu gibi mi oluyor?

Son olarak süt + protein tozu karışımı yeterli olur mu yoksa yulaf falan da mı koymam gerekiyor? (işteyken yulafla hazırlayamam o nedenle termosda hazırlamak istiyorum)
Eğer bir karışım öneriniz var ise çok sevinirim.

Bu sorularımı da yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki ben 60 kiloya düştüm yani günlük 90 gram protein almam gerekiyor sanırım sizlerin hesabına göre.

sabah, antremandan önce ve sonra 30ar gram alabilirim o halde.

Bu alımları sadece antreman oldugu günlerde mi yapmam gerekiyor peki? mesela antreman yoksa o gün sabah da protein alamaz mıyım?

Veya gainer önermişsiniz antreman olmayan günlerde gainer almam doğru olur mu? (Gainerin de dozajı protein tozu gibi mi oluyor?

Son olarak süt + protein tozu karışımı yeterli olur mu yoksa yulaf falan da mı koymam gerekiyor? (işteyken yulafla hazırlayamam o nedenle termosda hazırlamak istiyorum)
Eğer bir karışım öneriniz var ise çok sevinirim.

Bu sorularımı da yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.
Her akşam pilav + tavuk yiyorum bu arada bolca. Verimini gördüm. Protein oranı ve gramı ne kadar bilmiyorum ama. 90 gram almam gerekiyorsa bunu 60'a indirmem mi gerekir fazla alımlarda sorun oluyor mu?

mertlua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mert Güneş
proteini spor yaptığın zamanlar antrenmandan önce veya sonra,
gaineri ise hergün alabilirsin. ikiside toz zaten

gainerin dozajı belli zaten 1 ölçek şuan yeterli olur tahminimce (vücut grliştirme sporcusu değilsen)
ölçeği ürünün içinden çıkıyor. protein tozununda

protein tozunu ister süt, ister su, ister yoğurtla karıştır farketmez (yeterki protein vücuda insin)

karışım için ise bu videoyu izle link
(yulaf uygun fiyatlı zaten) 3 harfli marketlerin hepsinde var.

tavuk pilav doğru seçim. hassas terazi alıp hesapla tavuğun 100 gramında ne kadar protein var diye ona göre hesap yap tavuğun hepsini yeme çok pahalı D:

+tavsiyem önce hassas teraziyi alıp aradan çıkar

+bol bol yeşillik ye

+sigara kullanıyorsan antrenman tempon azalır akciğerlerine zarar verir

+karın kası için sağlıklı beslenip diyet+kardiyo yap

vb şeyler zamanla öğrenirsin yerine oturur zaten

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Batuhan
sırf protein olarak düşünme tozu örneğin tavuk yerken ayrıca karbonhidrat yağda alıyorsun yani %75-80 gıda olarak kalanı toz olarak temin etmen daha iyi olur

Cann01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
proteini spor yaptığın zamanlar antrenmandan önce veya sonra,
gaineri ise hergün alabilirsin. ikiside toz zaten

gainerin dozajı belli zaten 1 ölçek şuan yeterli olur tahminimce (vücut grliştirme sporcusu değilsen)
ölçeği ürünün içinden çıkıyor. protein tozununda

protein tozunu ister süt, ister su, ister yoğurtla karıştır farketmez (yeterki protein vücuda insin)

karışım için ise bu videoyu izle link
(yulaf uygun fiyatlı zaten) 3 harfli marketlerin hepsinde var.

tavuk pilav doğru seçim. hassas terazi alıp hesapla tavuğun 100 gramında ne kadar protein var diye ona göre hesap yap tavuğun hepsini yeme çok pahalı D:

+tavsiyem önce hassas teraziyi alıp aradan çıkar

+bol bol yeşillik ye

+sigara kullanıyorsan antrenman tempon azalır akciğerlerine zarar verir

+karın kası için sağlıklı beslenip diyet+kardiyo yap

vb şeyler zamanla öğrenirsin yerine oturur zaten
Öncelikle bilgiler için çok teşekkür ederim.
İnanılmaz yardımcı oldun⭐
Biraz vücut geliştirerek kilo almak için şimdilik sadece protein tozu kullanacağım.
Önerdiğin bir protein tozu var mıdır? İnternette bir sürü marka dolanıyor.
Gainer de paylaşabilirsen sevinirim bütçem yeterse onu da alacağım

sırf protein olarak düşünme tozu örneğin tavuk yerken ayrıca karbonhidrat yağda alıyorsun yani %75-80 gıda olarak kalanı toz olarak temin etmen daha iyi olur
Sabah kahvaltıda 25 Gr süt ile
Spordan önce 25gr su ile
Spordan sonra da 25gr süt ile almayı düşünüyorum. Akşam yemeği her gün tavuk ve az yağlı pilav yapıyorum.
Öğle yemeğinde iş yerinde bazen etli bir şey çıkıyor o günlerde bu gramajları 20 ye düşürürüm belki.

Sizin bahsettiğiniz uygulama da buna benzer bir şey miydi?
Bir de önerdiğiniz marka var mıdır protein tozu için?

Son düzenleme:

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Batuhan
günde 3 defa fazla olabilir ben en fazla spor sonrası 1 kere olacak şekilde kullanıyordum
orasını iyi araştır %75'ini toz ile alman sakıncalı olabilir

mertlua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mert Güneş
Öncelikle bilgiler için çok teşekkür ederim.
İnanılmaz yardımcı oldun⭐
Biraz vücut geliştirerek kilo almak için şimdilik sadece protein tozu kullanacağım.
Önerdiğin bir protein tozu var mıdır? İnternette bir sürü marka dolanıyor.
Gainer de paylaşabilirsen sevinirim bütçem yeterse onu da alacağım

Sabah kahvaltıda 25 Gr süt ile
Spordan önce 25gr su ile
Spordan sonra da 25gr süt ile almayı düşünüyorum. Akşam yemeği her gün tavuk ve az yağlı pilav yapıyorum.
Öğle yemeğinde iş yerinde bazen etli bir şey çıkıyor o günlerde bu gramajları 20 ye düşürürüm belki.

Sizin bahsettiğiniz uygulama da buna benzer bir şey miydi?
Bir de önerdiğiniz marka var mıdır protein tozu için?
protein oceanın protein tozlarını alabilirsin
bigjoy'un protein tozlarınıda alabilirsin

bu markaları öneriyorum

+ucuz fiyatlı protein tozları göreceksin ama onları sakın alma sağlığını riske atar mideni bulandırır bende almıştım eskiden ama 2 hafta sonra zorunda kalarak döktüm

Top Bottom