Neler Yeni

EVDE SPOR YAPMAK NASIL?

jehav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
murat
Merhaba arkadaşlar spora başlamayı düşünüyorum 64 kg 1.78 boyum var vaktim zamanım olmadığı için spor salonuna gidemiyorum 5 6 ay sonra spor salonuna yazılacağım akşamları evde 20 dk dambıl ile çalışsam 5 6 ayda az da olsa vucut yapılır mı dambıl ile ve kaç kg dambıl almam gerekiyor

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,215
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Evde çalışmak için irade lazım.
Onun dışında hareketlerde dogru ve disiplinli calisirsan ayrıca yeterli zaman ayırırsan neden etkisi olmasın ki .
Dumble ağırlığında kendine göre belirlemen lazım.
Ama amacın ne ise o hareketlere yönel.

jehav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evde çalışmak için irade lazım.
Onun dışında hareketlerde dogru ve disiplinli calisirsan ayrıca yeterli zaman ayırırsan neden etkisi olmasın ki .
Dumble ağırlığında kendine göre belirlemen lazım.
Ama amacın ne ise o hareketlere yönel.
Hocam Haftanın 3 yada 4 günü 25 30 dk çalışmayı düşünüyorum 6 ay evde çalışıp sonra vaktım oluyor spora gideceğim 6 ayda ortalama bir vucut yapılır mı 5 kg yada 7 kg dambıl ile başlicam

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
Evde spor yapıp aşağıda ki fiziği inşa etmiş biri olarak söylüyorum 20 dk 30 dk bandıl çalışarak 6 ayda vücuduna kütle koymayı bırak kütlenin k'sini koyarsın sadece.

1000007593.jpg

1000007602.jpg

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,215
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Arkadasinda dediği gibi 20 30 dk da birsey olmaz.
Bende zamanında 2 güne 1, 30-60 dk çalışırdım 4 5 ay da birsey olmadı sonradan bıraktım.

Satriani

80+ Bronze
Evde çalışacaksan haftada en az 5 gün ortalama 1,5-2 saat arası egzersiz yapman lazım, bu da gerçekten irade ve disiplin gerektirir. Bu çalışma için elindeki dumbell ile hem statik hem de kasa daha fazla hasar verebilmek için hareketleri yavaş şekilde dizayn etmen lazım. Vücut ağırlığını kullanarak (Kalistenik) yapabileceğin hareketlerle alacağın sonuçlar gerçekten çok iyi olacaktır. Tabi ki bunun öncesinde ana kas gruplarını buna hazırlaman lazım ki kendi vücut ağırlığını yeteri kadar taşıyabilesin. Tavsiyem temel hareketlerle 3 gün (göğüs, omuz, ön kol, arka kol) - 2 gün (bacak + karın, sırt) şeklinde çalışman olacaktır. Her bölge için 3 farklı hareketi efektif olarak, 3'er set şeklinde yapsan zaten 1,5 saat falan sürer.
1-3-5 günler ilk seri, 2-4 günler diğer seri çalışması için ki diğer kas grupları için arada boşluk olacak şekilde.
Temel hareketler içinse internet üzerinden çok sayıda video bulabilirsin.

jehav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evde çalışacaksan haftada en az 5 gün ortalama 1,5-2 saat arası egzersiz yapman lazım, bu da gerçekten irade ve disiplin gerektirir. Bu çalışma için elindeki dumbell ile hem statik hem de kasa daha fazla hasar verebilmek için hareketleri yavaş şekilde dizayn etmen lazım. Vücut ağırlığını kullanarak (Kalistenik) yapabileceğin hareketlerle alacağın sonuçlar gerçekten çok iyi olacaktır. Tabi ki bunun öncesinde ana kas gruplarını buna hazırlaman lazım ki kendi vücut ağırlığını yeteri kadar taşıyabilesin. Tavsiyem temel hareketlerle 3 gün (göğüs, omuz, ön kol, arka kol) - 2 gün (bacak + karın, sırt) şeklinde çalışman olacaktır. Her bölge için 3 farklı hareketi efektif olarak, 3'er set şeklinde yapsan zaten 1,5 saat falan sürer.
Temel hareketler içinse internet üzerinden çok sayıda video bulabilirsin.
hocam 25 30 dediysem minimum 45 50 dk ya çıkarım 7 yada 5 kg dambıl ile başlamayı düşünüyorum Sizce nasıl olur bazı kişiler haftada 3 gün yeterli diyordu ona istinaden 3 gün yazdım haftanın 5 günü de yapabilirim onerdiğin kanal var mı youtube da

Satriani

80+ Bronze
hocam 25 30 dediysem minimum 45 50 dk ya çıkarım 7 yada 5 kg dambıl ile başlamayı düşünüyorum Sizce nasıl olur bazı kişiler haftada 3 gün yeterli diyordu ona istinaden 3 gün yazdım haftanın 5 günü de yapabilirim onerdiğin kanal var mı youtube da
Bana göre haftada 3 gün şöyle yeterli, eğer p.tesi-çarş ve cuma tam vücut yapıyosan tabii ki araya tam boşluk koyarsın, fakat evde tüm vücut çalışmasını yapmak hem motivasyon hem de zaman olarak sıkıntılı olabilir. Bu yüzden bahsettiğim 3 gün / 2 gün şeklinde, böylece bi' gün çalıştığın bölge dinlenirken, diğer gün farklı bölgeleri çalıştırıyorsun. 5'er KG dumbell, bi tarafı çalıştırırken diğerini aynı ağırlıkla statik tutarak gayet iş görür, eğer uygunsa daha sonra ekleyerek 7-9 gibi çıkabilirsin.
Kanal olarak ise direkt şu diyemem ama mesela yıllar önce EgeFitness'ın yine bi' ramazan dönemi evde antreman serisi vardı, yanlış hatırlamıyosam pandemi dönemi, onları bulabilirsen eğer bahsettiğim gibi bir gün üst, bir gün alt bölge çalışma sistemi vardı. Tabi o hareketleri internette milyon tane kanaldan da bulabilirsin, şu an aklıma o geldi sadece.

jehav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
murat
Bana göre haftada 3 gün şöyle yeterli, eğer p.tesi-çarş ve cuma tam vücut yapıyosan tabii ki araya tam boşluk koyarsın, fakat evde tüm vücut çalışmasını yapmak hem motivasyon hem de zaman olarak sıkıntılı olabilir. Bu yüzden bahsettiğim 3 gün / 2 gün şeklinde, böylece bi' gün çalıştığın bölge dinlenirken, diğer gün farklı bölgeleri çalıştırıyorsun. 5'er KG dumbell, bi tarafı çalıştırırken diğerini aynı ağırlıkla statik tutarak gayet iş görür, eğer uygunsa daha sonra ekleyerek 7-9 gibi çıkabilirsin.
Kanal olarak ise direkt şu diyemem ama mesela yıllar önce EgeFitness'ın yine bi' ramazan dönemi evde antreman serisi vardı, yanlış hatırlamıyosam pandemi dönemi, onları bulabilirsen eğer bahsettiğim gibi bir gün üst, bir gün alt bölge çalışma sistemi vardı. Tabi o hareketleri internette milyon tane kanaldan da bulabilirsin, şu an aklıma o geldi sadece.
Çok Teşekkür ederim

Top Bottom