Neler Yeni

Yardım Evde Topraklama Yok Alacağım Sistemde Sıkıntı Olur Mu?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Bir kaç gün uğraş sonucu alacağım sisteme karar verdim gibi. Tek sıkıntı seçtiğim kasa ve psu uygun olur mu? Evde topraklama yok akım korumalı priz alacağım kasanın psu 80+ gold 750w. Seçtiğim markaya aşina değilim. İçimde şüphe kalmadan almak istiyorum.
Screenshot_2024-05-01-15-20-08-908_com.brave.browser.jpg

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,292
İsim
Deniz Bey
Topraklama olmayan prizde akım koruma çalışmaz diye biliyorum ,komple evde mi yok yoksa odandaki prizde mi topraklama yok

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,752
İsim
Emir
Evde komple yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok eski ev
Yani 30 40yıllık olsa da yine olması gerek diye biliyorum fakat olmuşa bitmişe çare yok.2 metre yeterse
Ek olarak konudan biraz bağımsız sisteme 2k monitör alacaksınız değil mi?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değil 3 katlı

Yani 30 40yıllık olsa da yine olması gerek diye biliyorum fakat olmuşa bitmişe çare yok.2 metre yeterse
Ek olarak konudan biraz bağımsız sisteme 2k monitör alacaksınız değil mi?
50 yıllık vardır rahat tam bilmiyorum. Akım korumalı priz halledilir sistemdeki kasanın güç kaynağı sağlam mı o önemli. Akım korumalı güç kaynakları var buda onlardan mı bilmiyorum.

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,752
İsim
Emir
Değil 3 katlı

50 yıllık vardır rahat tam bilmiyorum. Akım korumalı priz halledilir sistemdeki kasanın güç kaynağı sağlam mı o önemli. Akım korumalı güç kaynakları var buda onlardan mı bilmiyorum.
Üzeceğini sanmam psunun ortalama desek yeridir

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Ertuğrul Bolat
kendiniz de topraklama hattını su tesisatından faydalanarak topraklama yapabilirsiniz.su tesisatını toprak hattına bağlayın.ben şofben için yapmıştım işe yaramıştı.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
kendiniz de topraklama hattını su tesisatından faydalanarak topraklama yapabilirsiniz.su tesisatını toprak hattına bağlayın.ben şofben için yapmıştım işe yaramıştı.
Kendim elektrik işinden hiç anlamıyorum. Ama tek prize topraklama maaliyeti nedir ustalar kaça yapar bi araştırmam gerek. Ekstra olarak bunun peşinde koşarım ama yine de kasanın psudan emin olmak lazım

Üzeceğini sanmam psunun ortalama desek yeridir
İnşallah. Kasa değiştirip iyi bir psu ekleyince fiyatlar uçuyor

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,752
İsim
Emir
Kendim elektrik işinden hiç anlamıyorum. Ama tek prize topraklama maaliyeti nedir ustalar kaça yapar bi araştırmam gerek. Ekstra olarak bunun peşinde koşarım ama yine de kasanın psudan emin olmak lazım

İnşallah. Kasa değiştirip iyi bir psu ekleyince fiyatlar uçuyor
Psudan yana bir sorun olmaz.Sorun topraklama kısmı.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
656
İsim
Sercan GÖKALP
Bir kaç gün uğraş sonucu alacağım sisteme karar verdim gibi. Tek sıkıntı seçtiğim kasa ve psu uygun olur mu? Evde topraklama yok akım korumalı priz alacağım kasanın psu 80+ gold 750w. Seçtiğim markaya aşina değilim. İçimde şüphe kalmadan almak istiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Eğer topraklama yoksa en kısa sürede bitane kesintisiz güç kaynağı alsan iyi olur fazla akım geldiğinde veya ani elektrik kesintilerinde cihazını korur ama kaliteli bir şey al. Ben de işe başladığımda alacağım okadar para veriyoruz kaliteli bir güç kayanağı maks 2-3 bin TL ve monitör dahil bütün sistemini koruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Ahmed
Elini yıkarken vs. kaçak olursa çarpabilir gibi, biraz tehlikeli sanki

Top Bottom