Neler Yeni

Evdeki aletlerde cızırtı var, ne yapmalıyım? Yardım gerek...

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Merhaba, yaşadığım evde akım sorunu var.
PSU'da anlamadigim şekilde cızırtı sesleri var. Bu cızırtı sesleri diğer elektronik aletlerde de var, örneğin televizyon, buzdolabı. Örneğin Çamaşır makinesi çalıştıkça , döndükçe bilgisayarimdaki cızırtı da aynı orantılı bir şekilde çız çız çız şeklinde sinek sesi gibi çıkıyor ve çamaşır makinesini durducunca geçiyor. Birde;
Başka bir odada prize bir şey takılınca bilgisayarımda monitör olarak kullandığım televizyonun ekranı anlık gidip geliyor. Elektrikçi çağırdım, tüm odalar tek sigorta akımına bağlandığı için akımın yetmediğini söyledi ve benim odamı lambalarin olduğu akıma bağladı ama sorun geçmediği için ayrı bir sigorta taksa bile sorun çözülmez dedi. Açıkçası pek guvenemedin. cızırtı devam ediyor. Elektrikci sorunun dış trafo ile ilgili olduğunu söyledi Tedaşdan ekip geldi ve hiçbir sorun olmadığını dalgalanma vb. Olmadığını sorunun iç tesisat ile ilgili olduğunu belirtti. Sizce ne yapmalıyım, baska bir elektrikciye aradım ve sigorta kutusundan odama ayrı bir hat çekilirse sorun çözülür dedi 1500tl istedi. Kafam karışık...
Sistemim;
  • ASUS TUF 3070 Ti
  • Intel i5 12400F
  • ASUS TUF 750W Bronze
  • ASUS Prime B660M-K D4
  • 2x8GB RAM XPG 3600MHz - WD Black SSD

Top Bottom