Neler Yeni

Yardım Evimize internet hattı yok

etnetalw

80+ Bronze
Hocam port açılmasını talep edemezsin birisi çıkarsa ozaman açılır. Eski altyapıya belli limit koyuyorlar ekstra port koymazlar.

Senin yapabileceğin şey mahallende binalar vs yan yana ise binaların numaralarından port kontrolü yap.
Eğer boş gözüken yer bulursan il binasına gidip orada kablo çekmelerini vs rica et.
Eğer yok ise gıbırnete başvur onlar port takibi yapıyor açılınca geçersin.
Milleni,netspeed filende yapıyor tt de yapıyor port takibi ama abonede yapar.
Altyapı sorgulama sistemleri ile yani port yok ve başvurmak ve beklemek gereksiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim başıma benzer olay gelmişti 4 yan binadaki kutuda boş port buldum müdürlüğe gidip rica ettim ve ekip geldi bağladılar

Eski alptyapıya kutu değişimi yapmıyorlar limit var hocam.
Hocam ama isteseler çözebilme durumları var. Sıfırdan altyapı getirebilir o bolge aboneye göre yetecek kadar. Ftth gelse iyi port sorunu,adsl vdsl sorunları olanalar kurtulur.

ardarb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
arda şimşek
Hocam port açılmasını talep edemezsin birisi çıkarsa ozaman açılır. Eski altyapıya belli limit koyuyorlar ekstra port koymazlar.

Senin yapabileceğin şey mahallende binalar vs yan yana ise binaların numaralarından port kontrolü yap.
Eğer boş gözüken yer bulursan il binasına gidip orada kablo çekmelerini vs rica et.
Eğer yok ise gıbırnete başvur onlar port takibi yapıyor açılınca geçersin.
diyelim birisi çıktı nasıl bakabilirim çıkıp çıkmadığana boş olup olmadığına

etnetalw

80+ Bronze
Göknet altyapı sorgulama bakabilirsin harici. Netspeed,fixnet,milleni gibi firmalardanda garantileme amaclı altyapı sorgulama yapın. Hız sonucu ve port var dediği gibi geçmek istediğin firmayı arayıp bilgi alın.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,310
İsim
ismail
Tek bir abone için gelip de kutuyu değiştireceklerini sanmıyorum.Port boşa çıkmadan internet bağlatamazsınız.

ardarb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
arda şimşek
Tek bir abone için gelip de kutuyu değiştireceklerini sanmıyorum.Port boşa çıkmadan internet bağlatamazsınız.
Boş port olup olmadığını nereden anlayabilirim karşımızdaki kişiler sanırım evi boşalttı taşınacaklar nasıl anlayabilirim

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Ayetullah Taylan
Boş port olup olmadığını nereden anlayabilirim karşımızdaki kişiler sanırım evi boşalttı taşınacaklar nasıl anlayabilirim
takip etmelisiniz. Bizde superboxun 400gb lı tarifesini kullanıyoruz, hız konusunda iyi ama kotalı ve pahalı olması can sıkıcı, 6 ay önce aldık 12 ay tahhütlü 380tl veriyoruz,şuan uçmuş fiyatlar bundan önce sınırsız versiyonuna 280 veriyorduk şimdi 1000 lira şaka gibi.

ardarb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
arda şimşek
mesela no11 diye binada bu gözüküyor bunu taşıtabilir miyiz evimize
1691229787060.png

ardarb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
arda şimşek

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Yunus
mesela no11 diye binada bu gözüküyor bunu taşıtabilir miyiz evimize Alıntıyı görüntüle

Hocam no11 ile senin bina arasında yol vs
yoksa binalar bitişik işe yani kısaca yer müsait ise çekerler.

Altyapı sorgulama sistemleri ile yani port yok ve başvurmak ve beklemek gereksiz.

Hocam ama isteseler çözebilme durumları var. Sıfırdan altyapı getirebilir o bolge aboneye göre yetecek kadar. Ftth gelse iyi port sorunu,adsl vdsl sorunları olanalar kurtulur.

Abonesiz takip sadece gıbırnet yapıyor dşye biliyorum.

Senin sürekli kontrol etmen zor bir issye başvur takip yapıyorlar boşa çıktığı anda seni arayıp bilgilendiriyorlar.

Hocam İnternet olan eski bir mahalleye yatırım yapmazlar.

Düşün senin binan 4kat diğer adam 10 kat site yapıyor vs vs yeni yerleşim kimden para kazanırsa oraya yatırım yapar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,693
Üyeler
142,793
Son üye
KANZ!!!
Top Bottom