Neler Yeni

Excalibur ısınma sorunu çözümü var mı?

RBTO3456

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
RBTO3456
Merhabalar yakın bir zamanda excalibur g770 almıştım ve oyun oynarken sağ tarafı çok ısınıyor bunun bir çözümü var mı acaba laptop soğutucusu alsam diye düşündüm fakat altındaki hava ızgarasını kapatır diye almadım bunun bir çözümü varmı iadede edemiyorum windows filan yükledim oyun yükledim ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun dava mı açayım 7.800 tl para verdim.

En İyi Cevap
İşlemci intel
ThrottleStop'u indirin.
Oyun oynamıyorken disable turbo ayarını tikleyip save'e tıklayın.
1613380599017.png

oyundayken BD PROCHOT yazan yerin tikini kaldırıp save e tıklayın.

Cinebench R23'ü indirin yukarıdaki fotoğrafta olan soldaki 2 tiki kaldırıp save diyin.
Cinebench'de çoklu çekirdek testi başlatıp testin bitmesini bekleyin ve testin sonucunda çıkan puanı bir yere not alın.
FIVR kısmına tıklayıp core voltage kısmından unlock voltage diyip voltajı her Cinebench testi sonunda -10 düşürün bundan sonraki adımda ise testte aldığınız en yüksek puan hangi voltaj ile geldiyse o voltajda bırakıp sağ alttan ''save voltage immediately'' e tıklayıp ''apply'' e basın.
1613380734250.png

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,164
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
monster var bende işlemci ve ekran kartı 81 derceye kadar çıkıyor sabit kalıyo. (oyuna göre değişiyo) Yani laptop bu ısınması normal işlemci 90-95 dereceye kadar çıkabilir normal sayılır.

Avolay

80+ Gold
monster var bende işlemci ve ekran kartı 81 derceye kadar çıkıyor sabit kalıyo. (oyuna göre değişiyo) Yani laptop bu ısınması normal işlemci 90-95 dereceye kadar çıkabilir normal sayılır.
Tulpar var Ağır yükte CPU 73 GPU 76 maks 1 saatte

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
İşlemci intel
ThrottleStop'u indirin.
Oyun oynamıyorken disable turbo ayarını tikleyip save'e tıklayın.
1613380599017.png

oyundayken BD PROCHOT yazan yerin tikini kaldırıp save e tıklayın.

Cinebench R23'ü indirin yukarıdaki fotoğrafta olan soldaki 2 tiki kaldırıp save diyin.
Cinebench'de çoklu çekirdek testi başlatıp testin bitmesini bekleyin ve testin sonucunda çıkan puanı bir yere not alın.
FIVR kısmına tıklayıp core voltage kısmından unlock voltage diyip voltajı her Cinebench testi sonunda -10 düşürün bundan sonraki adımda ise testte aldığınız en yüksek puan hangi voltaj ile geldiyse o voltajda bırakıp sağ alttan ''save voltage immediately'' e tıklayıp ''apply'' e basın.
1613380734250.png

En İyi Cevap

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,164
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,321
İsim
Ahmet Sevinç
Merhabalar yakın bir zamanda excalibur g770 almıştım ve oyun oynarken sağ tarafı çok ısınıyor bunun bir çözümü var mı acaba laptop soğutucusu alsam diye düşündüm fakat altındaki hava ızgarasını kapatır diye almadım bunun bir çözümü varmı iadede edemiyorum windows filan yükledim oyun yükledim ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun dava mı açayım 7.800 TL para verdim.
bence ilk önce laptop' un içini aç bi tozlar varsa al. Sonra işlemcinin ve ekran kartının termal macununu değiştir ( kaliteli olursa daha az ısınır) ve orantılı koy ne az ne fazla (çok olursa kalın bi tabaka oluşur ve etki edemez az olursada etkisiz kalır) ayrıca yine ısınırsa termal padler alıp bunları koyabilirsin ( nereye konulacağı yt'den izle ) (termal macun sürme kendi topuğuna sıkarsın) . Excalibur'un fanları hızlandırma için özel bi tuşu var onu da dene . Sağ tarafta ısı vardır çünkü sıcak havayı tahliye eder . olmadı garanti yaptır , oda olmadıysa casper'a git veya teknik servisi ara . Eğer yardımcı olamazlarsa güvendiğin bi pc'iye git

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam gaming laptop lar çok ısınır zaten, siz 50 60 derecede oyun beklemeyin. 2 tane incecik Fan ile soğutuyor. Rahatsız ediyorsa harici klavye alın, çoğu kişi bunu yapıyor.

Techno08

80+ Gold
Bende zamanında excalibur g770 almıştım ve numerik tuşları çok ısınıyordu.

allahtan bozulduda iade edip msi aldım ve çok şükür bir problem yaşamıyorum bu konuda şu an.

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Tunahan Cellat
İlgilendiği Kategoriler
Otobüs,Tır
Top Bottom