Neler Yeni

Çözüldü✓ F/P mesh ya da iyi soğuyan modern temperli camlı bilgisayar kasası önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak İskenderoğlu
Bütçe
750
Bilgisayar kasalarının fiyatı bütçeme göre gereksiz fazla f/p kasalar bile en az 1500 tl den başlıyor. Rush marka kasalar genelde hem modern hem de hepsi temperli camlı ama full mesh değiller. Full mesh olan Rush Lancer Rca511 var onda da pcu toz filtresi yok. 2 hdd 1 ssd girişi ile gayet iyi ve bana uygunmuş ama pcu toz filtresi yok ve bütçeyi aşıyor. Rush marka kasalarının çoğunda pcu toz filtresi yok sadece Rush Warship Rca212 modelinde bir de almayı düşündüğüm daha doğrusu zorunda kaldığım Rush Scımıtar Rca501 modelinde pcu toz filtresi var. Rush warship Rca212 modelinin malzeme kalitesi kötü ayrıca masamın kasa bölümüne sığmıyor diye almak istemedim. İlk başta fotoğrafa aldanıp alacaktım ama gerçekte fotoğrafta ki halinden daha geniş olduğu için yapısı bozuk ve rgb konusunda açma kapama tuşuna rgb ekleyip koyu maviyi bastırdığı için kötü ve modern olmayan bir kasa olduğunu gördüm. 3 ssd 3 hard disk yeri olmasına rağmen hiç tercih edilesi değil. Rush Scımıtar Rca501 ise tipi güzel değil hiç iyi durmuyor ve mesh kısmı üçgen ve tuşu da güzel değil bir de aktivite ledleri far gibi duruyor. Rush Warship Rca212 kadar olmasa da bununda biraz yapısı bozuk ama bunun boyu daha kısa olduğu için kasa bölümüne sığıyor. Tabi ki tipinden ödün vermeyen ama hem uzun hem bütçemi aşan hem de toz filtresi olmadığı için seçmediğim Rush Cataract Rca701 var. Dediğim gibi almak istesem de ihtimaller el vermiyor. Son olarak Rush Fordo Rca502 var mesh kısmı küçük olduğundan hava almaz diye almak istemedim ve pcu toz filtresi yok tabi ki. Bi özet geçersem masamın bilgisayar kasası yeri yüzünden 45 cm üstü kasaları alamıyorum. Bu durumda Cataract ve Warship eleniyor. Bütçeyi 500 tl yükseltebilirim bu durumda pcu toz filtresi olmayan kasa alıp internetten pcu toz filtresi bularak takabilirim. Eğer öyle yaparsam alacağım kasa Lancer olur çünkü diğerlerinin aksine 2 hdd 1 ssd yeri var diğerleri 1 hdd 1 ssd yeri var. Tabi boyunu daha sormadım satıcıya ama uyacaktır kesin diğerleri ya tipi iyi değil ya da önü tam mesh değil iyi hava almaz. Eğer ki pcu toz filtresi bulursanız atın lütfen. Fanlı kasa neden almıyorsun derseniz de fiyatı çok uygun ve dönüştürücü almayı gerektirmeyen fanlar buldum. Alacağım anakart rgb desteklemiyor o yüzden rgb olmayan ve hızı yeterli fanlar buldum. Fansız kasa arayınca rush çıktı karşıma alınası modelleri sıraladım bütçe artırırsam Lancer,Scımıtra ve fordo var mesh olarak da tabi eğer lancer gibi full mesh 12 cm fan bölümlü dahili fansız en az 2 hdd 1 ssd temperli camlı toz filtresi ile beraber en fazla 1250 tl olacak Atx-micro Atx bir kasa bulursanız da olur. Uzatım biliyorum ama detaylı bilgi vermem lazım cevaplarınızı bekliyorum kasaların fotoğraflarınıda bırakayım.
En çoktan en aza tercih sıram(toz filtresi olayı olmadan);
Ekran görüntüsü 2023-02-23 172313.png
Ekran görüntüsü 2023-02-17 091146.png
Ekran görüntüsü 2023-02-23 173232.png

Cataract boyu uzun diye burada yoksa tabi Scımıtarın üstünde olur hatta en üstte olur tabi birde hdd yeri durumu var
Ekran görüntüsü 2023-02-18 185804.png

Ekran görüntüsü 2023-02-23 172947.png

Liste böyle sizce hangisi alınmalı ya da rush alternatif bir marka varsa da söyleyin lütfen.

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Twitter