Neler Yeni

Çözüldü✓ Fanlar dönüyor ama bilgisayar açılmıyor (siyah ekran)

Dün gece bilgisayarımı yeniden başlattım ve bir daha açılmadı. GPU'nun ışığı yanıyor, fanlar çalışıyor ama başka bir şey yok. Klavye ve mouse'un ışıkları bile yanmıyor. Ram'in slotlarını değiştirdim, tek bir tanesiyle çalıştırmayı denedim, CMOS pilini taktım çıkardım ama sonuç yok. Neyde sıkıntı olabilir?

Sorun işlemcideymiş. Anakart, ram ve işlemciyi garantiye gönderdim, işlemci değiştirildi, sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,024
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Ekran kartınıda bi çıkarıp tak

sametk_18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Samet
Dün gece bilgisayarımı yeniden başlattım ve bir daha açılmadı. GPU'nun ışığı yanıyor, fanlar çalışıyor ama başka bir şey yok. Klavye ve mouse'un ışıkları bile yanmıyor. Ram'in slotlarını değiştirdim, tek bir tanesiyle çalıştırmayı denedim, CMOS pilini taktım çıkardım ama sonuç yok. Neyde sıkıntı olabilir?

Anakart modeliniz nedir?

Anakart üzerinde ki arıza - uyarı ışıklarını kontrol ettiniz mi?

sametk_18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Samet
Gigabyte B650M DS3H

Anakartta hiçbir ışık yanmıyor.

Bahsetmiş olduğunuz problemler RAM faktörünü ileri atıyor. İki farklı ram belleği teker teker ayrı ayrı slotlarda deneyin. İşlemler esnasında pil söküp takmayı unutmayın..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bahsetmiş olduğunuz problemler RAM faktörünü ileri atıyor. İki farklı ram belleği teker teker ayrı ayrı slotlarda deneyin. İşlemler esnasında pil söküp takmayı unutmayın..
Ramleri tüm slotlarda denedim, tek de denedim, pili de çıkarıp taktım ama aynı maalesef.

freygasm

80+ Gold
Ramleri çıkar, bios pilini çıkarıp 5dk bekle sonra ramin tekini takıp dene. Olmazsa aynı şekilde diğer rami dene.

Ramleri çıkar, bios pilini çıkarıp 5dk bekle sonra ramin tekini takıp dene. Olmazsa aynı şekilde diğer rami dene.

Emanet RAM bulun, tekrar deneyin. Elinizdeki RAM'lerin çalıştığına pek emin değilim.
Bilgisayar tamircilerine sordum bugün ddr5 sistem yok hiçbirinde. Yoksa oraya götürüp denetecektim problemi bulmak için. İki ram'inde aynı anda bozulmuş olması biraz mucize değil mi? 1.5 aylık sistemin bu arada, yeni yani.

Berjriko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Berk Korkmaz
Bilgisayar tamircilerine sordum bugün ddr5 sistem yok hiçbirinde. Yoksa oraya götürüp denetecektim problemi bulmak için. İki ram'inde aynı anda bozulmuş olması biraz mucize değil mi? 1.5 aylık sistemin bu arada, yeni yani.
malesef mucize olmuyor hocam benimde 10 günlük ramlerim bozulmuştu

Pili çıkartıp, ramlerle oynayıp tekrar denedim bu arada. Sonuç değişmedi.

Top Bottom