Neler Yeni

Fanların Konumu ve Sıcaklık Değerlerim Normal mi

reythes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem
Beyler sıvı soğutmam 360 mm olduğu için radyatörü ön tarafa aşağıdaki şekilde yerleştirdim fanların konumu doğru mu hava akışı ne durumda bilgilendirseniz sevinirim oyun içi sıcaklık değerlerimi bırakıyorum

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-25 181805.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-25 181805.png
    3 MB · Hit: 33
  • 1000033091.jpg
    1000033091.jpg
    1.6 MB · Hit: 32
  • 1000033090.jpg
    1000033090.jpg
    3.7 MB · Hit: 33

LoserIl

80+ Bronze
İşlemcinin üstünde kalan kısım öyle olmamalı onun yönü önemli ayrıca hava akışı için en mantıklısı üste koymak soğutucuyu. Kasanı değiştirirsen iyi olur.
Şuan yanlış anlamadıysam sıvı soğutma fanları sıcak havayı içeriye atıyor ve çok yanlış bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elini tutarak bakar mısın fanlar kasanın içine mi hava veriyor dışına mı?

reythes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcinin üstünde kalan kısım öyle olmamalı onun yönü önemli ayrıca hava akışı için en mantıklısı üste koymak soğutucuyu. Kasanı değiştirirsen iyi olur.
Şuan yanlış anlamadıysam sıvı soğutma fanları sıcak havayı içeriye atıyor ve çok yanlış bir şey.
kasayı değiştiremem maalesef kasa üstündeki fanlar tam tersi mi olması lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Burhan Bey
Merhaba sıcaklık değerlerin güzel, imkan dahilinde ise radyatörü üste takman, üsteki 2 fanı da öne takman biraz daha etkili bir hava akışı sağlayabilir.

LoserIl

80+ Bronze
Hocam şu görsel açıklıyor ama her şey koyduğun yer değil fan yönleri ve soğutucu bloğun yönü de önemli.
Screenshot_20240729-124258_YouTube.jpg

kasayı değiştiremem maalesef kasa üstündeki fanlar tam tersi mi olması lazım
Kasa üstündeki fanların yönünü de sıvı soğutmada ki fanların yönünü de bilmiyorum hocam hangisi içeri hava alıyor hangisi dışarı veriyor söylersen yardımcı olurum.
İşlemci modelini söylersen de derecelerin normalliğini söyleriz hangi işlemci bilmemiz lazım ama.

reythes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem
benim görseldeki ikinci resim oluyor
bazıları radyatörün önüne değil de arkasına koyuyor fanları ben de mi öyle yapmam lazım

Merhaba sıcaklık değerlerin güzel, imkan dahilinde ise radyatörü üste takman, üsteki 2 fanı da öne takman biraz daha etkili bir hava akışı sağlayabilir.
üstteki fanları ters çevirmem gerekiyor mu kasayı değiştiremem maalesef

LoserIl

80+ Bronze
benim görseldeki ikinci resim oluyor
bazıları radyatörün önüne değil de arkasına koyuyor fanları ben de mi öyle yapmam lazım

üstteki fanları ters çevirmem gerekiyor mu kasayı değiştiremem maalesef
Hocam neden anlamamakta direniyorsunuz anlamadım gitti. Fanların yönünü biz nereden bilebiliriz? Söyle de ona göre cevap verelim. LÜTFEN.

reythes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem
Hocam şu görsel açıklıyor ama her şey koyduğun yer değil fan yönleri ve soğutucu bloğun yönü de önemli.
Alıntıyı görüntüle

Kasa üstündeki fanların yönünü de sıvı soğutmada ki fanların yönünü de bilmiyorum hocam hangisi içeri hava alıyor hangisi dışarı veriyor söylersen yardımcı olurum.
İşlemci modelini söylersen de derecelerin normalliğini söyleriz hangi işlemci bilmemiz lazım ama.
işlemcim ryzen 7 7800x3d
üst taraftaki fanlar msi logosu aşağıya bakıcak şekilde plastik koruması aşağıya bakıyor

Hocam neden anlamamakta direniyorsunuz anlamadım gitti. Fanların yönünü biz nereden bilebiliriz? Söyle de ona göre cevap verelim. LÜTFEN.
senin mesajını sonradan gördüm kral

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Burhan Bey
Isınan hava yükselir hocam, bu havayı tekrar içeri üfletmenin anlamı yok, buradan bakınca üst fanlar havayı içeriye üflüyor gibi görünüyor. Eğer öyleyse tam tersi şekilde monte etmeniz daha sağlıklı olur.

LoserIl

80+ Bronze
işlemcim ryzen 7 7800x3d
üst taraftaki fanlar msi logosu aşağıya bakıcak şekilde plastik koruması aşağıya bakıyor

senin mesajını sonradan gördüm kral
Sıvı soğutmanın fanları kasanın dışına mı hava üflüyor içine mi

LoserIl

80+ Bronze
Hocam şimdi sıvı soğutma radyatörü sıcak bir şey olduğu için fanlar ondan gelen sıcak havayı kasanın içine üflüyor ve bu yanlış bir şey olur ama fanlar dışarı üflerse de kasanın içine hava veren fan olmayacağı için yine hatalı olur. Nasıl ayarlanabilir ben de emin değilim en iyisi üste takmak aslında.

Ayrıca Üst kısımdaki iki fan içeri hava üflememeli çünkü sıcak hava yükselir, o fanlar eğer havayı içeri veriyorsa ters çevir dışarı versin daha doğru olur.
Screenshot_20240825-190949_Google.jpg

reythes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem
Hocam şimdi sıvı soğutma radyatörü sıcak bir şey olduğu için fanlar ondan gelen sıcak havayı kasanın içine üflüyor ve bu yanlış bir şey olur ama fanlar dışarı üflerse de kasanın içine hava veren fan olmayacağı için yine hatalı olur. Nasıl ayarlanabilir ben de emin değilim en iyisi üste takmak aslında.

Ayrıca Üst kısımdaki iki fan içeri hava üflememeli çünkü sıcak hava yükselir, o fanlar eğer havayı içeri veriyorsa ters çevir dışarı versin daha doğru olur. Alıntıyı görüntüle
teşekkür ederim şu anlık yapabileceğim tek şey üstteki fanların yönünü değiştirmek olucak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,837
Üyeler
153,946
Son üye
edipa.
Top Bottom