Neler Yeni

Fansız kasaya r5 5600x sistem toplanırmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Seymen Arda Eser
Arkadaşlar belli sebeplerden dolayı (bütçe vs) ryzen 5 5600x ve rtx 3060 12gb sistemimi eski bir kasaya kurmam lazım. Fakat kasada fan yok yani sadece işlemcinin stock fanı ve ekran kartının 2 fanı (ekran kartı msi 2 fanlı versiyon) mevcut zaten baya uzun süredir stock fan ile kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım şu ana kadar fakat fansız ve dar bir kasada ne gibi sorunlar yaşarım bilmiyorum. Uzay montajda yapmak istemiyorum çünkü güvensiz olur. Zarar görebilir. Fikirlerinizi bekliyorum en azından kasaya 1 tane 12cm fan alabilirim egzoz fan yerine yeterli olurmu????

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
burak demir
Egzoz fan olursa belki kurtarabilir. Kasanın yan veya ön tarafında hava alacak ızgara var mı ? Fan olmadan ,kasa içinde sıkışıp kalan sıcak hava bileşenleri yüksek sıcaklığa ulaştırabilir. Ama o işlemciyi stok fan ile sadece egzoz fanla soğutmak zor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Seymen Arda Eser
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Egzoz fan olursa belki kurtarabilir. Kasanın yan veya ön tarafında hava alacak ızgara var mı ? Fan olmadan ,kasa içinde sıkışıp kalan sıcak hava bileşenleri yüksek sıcaklığa ulaştırabilir. Ama o işlemciyi stok fan ile sadece egzoz fanla soğutmak zor.
Hocam kasanın önü kapalı bir şekilde fakat ön taraflarda bir fana takılabiliyor. Bu arada ben 1.5 senedir o işlemciyi stock fanla kullanıyorum 3 kez termal macun değiştim mx4 kullandım gayet iyi gidiypr

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
burak demir
İşlemciyi hangi kasada kullandınız 1.5 senedir.

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
burak demir
Çift ön fan , bir tane arka egzoz fanlı kasa ile kullanmışşınız ama kapalı kasayla pek sağlıklı çalışabilmesi zor gibi duruyor. Ekran karti ve islemci oldukça güçlü, özellikle işlemci soğutması zor olur. Elinizde kasa varsa monte edip bir adet egzoz fanla deneyin. Ben pek soğutacağını zannetmem.

Top Bottom