Neler Yeni

Farklı bilgisayarlara farklı klasör paylaşımı

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Anıl Aykın
Ofise bir bilgisayar aldık ve onu sunucu tipi gibi kullanmak istiyoruz. Birkaç klasör açtık, örneğin x klasörü kendi bilgilerini oraya atacak ve ilgili kişiler görsün istiyorum. X klasörüne ilgili kişi dışında y kişisinin bakmasını istemiyorum. Bunu sağlayabileceğim bir yol var mı?

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
An10im1i
Son düzenleme:

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Anıl Aykın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim bir bu var.

Mesaj otomatik birleştirildi:

2 program tavsiye etmiş.

İlk önerinizi zaten yapıyorum fakat belirli kullanıcılar için gerekiyor. Bilgisayarda farklı bir kullanıcı oluşturdum belki bazılarına giriş şifresi için onun şifresini sorar diye fakat olmadı. Şu anlık sunucuya da geçmek istemiyorlar. Basit yoldan bir süre böyle gitmek istiyorlar ve bunun bir çözümü yok gibi duruyor.
Teşekkür ederim yine de yardımınız için

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
An10im1i
İlk önerinizi zaten yapıyorum fakat belirli kullanıcılar için gerekiyor. Bilgisayarda farklı bir kullanıcı oluşturdum belki bazılarına giriş şifresi için onun şifresini sorar diye fakat olmadı. Şu anlık sunucuya da geçmek istemiyorlar. Basit yoldan bir süre böyle gitmek istiyorlar ve bunun bir çözümü yok gibi duruyor.
Teşekkür ederim yine de yardımınız için
LAN
üzerinden
belki faydası olur.

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Domain'e geçmek istemiyorsanız ilgili klasörü lan üzerinden paylaşarak klasörün özellikler kısmına girip oradan güvenlik ayarlarından ilgili kullanıcılara okuma yazma ya da tam yetki şeklinde yetkilendirme yapabilirsiniz

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Anıl Aykın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Domain'e geçmek istemiyorsanız ilgili klasörü lan üzerinden paylaşarak klasörün özellikler kısmına girip oradan güvenlik ayarlarından ilgili kullanıcılara okuma yazma ya da tam yetki şeklinde yetkilendirme yapabilirsiniz
Denemiştim hocam ama istediğimiz gibi olmuyor o.
LAN
üzerinden
belki faydası olur.
Sohbet kısmı var fakat iş görür gibime geliyor. Daha detaylı bakacağım hocam teşekkür ederim.

Sohbet kısmı var fakat iş görür gibime geliyor. Daha detaylı bakacağım hocam teşekkür ederim.
Yok hocam program iş görmüyor, aslında bu programın yaptığını direkt her bilgisayarda klasör paylaşıp ilgili kişilerin masaüstüne eklemeyi düşünmüştük fakat verinin bir yerde olması daha mantıklı geldi ve onlarda destekledi fakat sonradan herkes her dosyayı görmesin muhabbeti çıktı. Bu düşündüğümüzü yapmak için sanırsam active directory ile grup oluşturmamız oraya kullanıcı eklememiz falan lazım. Çözümü yok gibi duruyor. Duruma göre böyle şimdilik devam edilecek ya da ilk düşündüğümüz sisteme döneceğiz.

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
An10im1i

Yok hocam program iş görmüyor, aslında bu programın yaptığını direkt her bilgisayarda klasör paylaşıp ilgili kişilerin masaüstüne eklemeyi düşünmüştük fakat verinin bir yerde olması daha mantıklı geldi ve onlarda destekledi fakat sonradan herkes her dosyayı görmesin muhabbeti çıktı. Bu düşündüğümüzü yapmak için sanırsam active directory ile grup oluşturmamız oraya kullanıcı eklememiz falan lazım. Çözümü yok gibi duruyor. Duruma göre böyle şimdilik devam edilecek ya da ilk düşündüğümüz sisteme döneceğiz.
D-Lan içinde hızlı paylaşım esas ama sanırım yetki için şifreli kısımlar olmalıydı. Programın ayar kısmını bilemiyorum.

Mevcut düzende windows kısımdan CMD ile CALC komutu kullanabilirsiniz kodlamadan anlıyorsanız biraz da kurcalayarak.

hiyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umut Karakuş
Ofise bir bilgisayar aldık ve onu sunucu tipi gibi kullanmak istiyoruz. Birkaç klasör açtık, örneğin x klasörü kendi bilgilerini oraya atacak ve ilgili kişiler görsün istiyorum. X klasörüne ilgili kişi dışında y kişisinin bakmasını istemiyorum. Bunu sağlayabileceğim bir yol var mı?
Merhaba geçenlerde ben de laptobuma formatlamak istedim ve bazı dosyaları masaüstü bilgisayarıma atmam lazımdı
bu videoyu izleyerek yaptım. Cihazları lan olarak bağlamanız lazım atıyorum dosya atmak istiyorsunuz o sırada dns değiştirip atıp tekrardan dnsi eski haline getirip interneti kullanabilirsin bilmiyorum yardımcı olacak mı ama aklıma gelen şey bu.

Top Bottom