Neler Yeni

Farklı ekran kartı markaları tercih edilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muhammet Maden
Merhabalar. Hazır sistem satın alıcam normal Asus 4070 li sistem 47-48K fiyatlara gelirken mesela örnek veriyorum İnno3d, Palit, Gainward, Galax gibi kartların 4070super olduğu halde aynı özelleştirmelerle 43-44-45k fiyatlara geliyo. Sizce bu markalar tercih edilir mi? Önerdiğiniz marka veya hazır sistem varmı? İyi geceler herkese.

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
922
İsim
Taksim Delisi Cenk
şahsen alınır. Yıllarca asus aldım donanımları.Sonra bi Msi.sonra Sapphire,powercolor,asrock,gigabyte,XFX vs derken
şuna inandım.Para sıkıntısı yoksa istediğin alınırda.Bütçe kısıtlı ise,Çip aynı zaten.
---- Farklı olanlar;
-Dış görünüş.Argb olur olmaz.Tasarımı
-Soğutma bloğu,fan sayısı ve markanın biosuna bağlı olarak fan yüzdeleri ve ona bağlı fan sesi.(manuel ayarlanır)
-sıcaklık durumu (örneğin geçen hafta sıfır 3 fan zotac 3070ti kullanıyordum.Oyunda 320w güç çekip 75C gpu-hot spot 90C görüyordu.
-Ama kanaat getirdim kendi kendime, 2.el alacağına sıfır al 1 model altı olsun.

Pasha1233

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Keleş
tabii ki tercih edilebilir bu markalar tr de hakettiği değeri görmüyor genelde yalnızca bazı markaların giriş seviyeleri biraz kötü
Bu videodan yardım alabilirsin bence güzel anlatmış

masQee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Serhat Şen
Yurtdışında bizim gibi marka takıntısı olmadığı için Powercolor,Xfx gibi markalar çok tutuluyor. Hatta soğutma testleri bile bilindik markalardan iyi çıkabiliyor.

LastFreak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Ergün
Palit, çok eski bir marka. 2000'lerin başında mahallede kullananlar vardı. Şu anda da kendim kullanıyorum. Jetstream modelinden çok memnunum.
Inno3d gördüğüm kadarı ile Avrupa'da çok satan bir marka.
Gainward hakkında bilgim yok, Galax arkadaş kullanıyordu, fan yaprakları a4 kağıdından halliceydi, çok hoşuma gitmedi. Onun da özel seri üretimleri bayağı iyi gözüküyor.

Fakat asıl nokta marka değil de modeli araştırıp almak. Galax belki almak istediğin bir modelde iyidir, Palit kötüdür, kronik sorunu vardır vs. Ona dikkat etmen gerek.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,085
İsim
Mehmet Aslan
Palit, çok eski bir marka. 2000'lerin başında mahallede kullananlar vardı. Şu anda da kendim kullanıyorum. Jetstream modelinden çok memnunum.
Inno3d gördüğüm kadarı ile Avrupa'da çok satan bir marka.
Gainward hakkında bilgim yok, Galax arkadaş kullanıyordu, fan yaprakları a4 kağıdından halliceydi, çok hoşuma gitmedi. Onun da özel seri üretimleri bayağı iyi gözüküyor.

Fakat asıl nokta marka değil de modeli araştırıp almak. Galax belki almak istediğin bir modelde iyidir, Palit kötüdür, kronik sorunu vardır vs. Ona dikkat etmen gerek.
gainward palitin markası diye biliyorum hocam. Hatta bazı modeller direk palitle aynı, marka baskısı farklı sadece :D

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,085
İsim
Mehmet Aslan
Merhabalar. Hazır sistem satın alıcam normal Asus 4070 li sistem 47-48K fiyatlara gelirken mesela örnek veriyorum İnno3d, Palit, Gainward, Galax gibi kartların 4070super olduğu halde aynı özelleştirmelerle 43-44-45k fiyatlara geliyo. Sizce bu markalar tercih edilir mi? Önerdiğiniz marka veya hazır sistem varmı? İyi geceler herkese.
alınır, ülkede asus , msi , gigabyte dışında markalara bir tık ön yargı var.

Hydranoid

80+ Bronze
Asusun genelde soğutma bloğu daha kalın haliyle daha sessiz zaten bir aralar 3 yıl garanti veriyordu ama 2+1 şeklinde 2 yıl her türlü garanti son yıl ise globale gönderiyordun sanırım ama yanlış olabilir. Onun dışında özellikle AMD tarafında Powercolor ve Xfx çok güçlü bir marka ben şahsen Nvidia tarafında varsa Asus, Amd tarafında ise özellikle 1. Sıraya Powercoloru alırdım. Diğer markalar biraz tuhaf Galaxın 3060Ti modeli güzel mesela Zotacın ise 3060 modeli çok güzel zaten fanlar boylu boyunca bloğu kaplıyor ama Pny Gainward veya Inno3d nin fanları kasaya kıyasla ufak duruyor bir yerden sonra görünce anlayabiliyorsun hangisi daha sessiz daha soğuk tutar diye ama bunlar oyunda size belki 1-2 fps verir ve neredeyse sadece ses şiddetini etkiler. hangisi ucuzsa o alınmalı

Siluet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Burak Akça
Her markanın nerdeyse giriş-orta ve üst seviye modeli var.
Markaya değil, modele bağlı olarak yorum yapmak lazım.

Telefonunu Çıkra

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Ahmet Berat AĞCA
O tarz ismi bilindik markalara aşırı bağlı kalmak popüler kültür köleliği diycem çok yanlış yerlere gidecek... Bazen bu markalar farkını ortaya koyuyor olsa da biraz daha arkada kalan markaları hafife almamak lazım. Bazen ortalama olan modeller marka iyi diye pahalıya gidebiliyor işte bu durumda o diğer markalar çok daha iyi modelleri verebiliyor. Tierlist lere bakarak seçim yapmak en sağlıklısı.

tabii ki tercih edilebilir bu markalar tr de hakettiği değeri görmüyor genelde yalnızca bazı markaların giriş seviyeleri biraz kötü
Bu videodan yardım alabilirsin bence güzel anlatmış
(Selamlar) Bu videoda da dediklerim gibi farklar oluşuyor maksimum

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,953
İsim
Hacı
Edilir. Asustan çok daha kaliteli markalar var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,444
Üyeler
156,774
Son üye
waill
Top Bottom