Neler Yeni

Yardım Farklı marka ram sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Selim
Arkadaslar merhaba
Biri gskill digeri xpg olmak uzere iki ram kullaniyorum her biri 3600mhz cl18 16gb ve voltajlari da ayni ramlerin. Gorev yoneticisinde ve cpu z de dual calistigi görünüyor. Bazi oyunlarda ani olarak oyundan atma yapıyor. Basit bir bellek tanilama calistirdigimda bu ekranla karşılaştım. Sorun çözülecek bir sey mi sizce? Oneriniz nedir?

Ekler

• 20240905_021603.jpg
    20240905_021603.jpg
    1.6 MB · Hit: 13

Checkmate

80+ Silver
XMP açıp dene eğer yine çözülmez ise farklı marka ramlardan birini çıkarıp tek tek test et, ilk xpg ile memtest86 yap sonra gskill ile yap, oyunlarda dene. Eğer tek tek denediğinde sıkıntı olmuyor ise o zaman ramlarin çipleri uyumsuzdur dramlari farklıdır, birisini satıp bire bir aynısından almak dışında yapabileceğin bir şey yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Selim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
XMP açıp dene eğer yine çözülmez ise farklı marka ramlardan birini çıkarıp tek tek test et, ilk xpg ile memtest86 yap sonra gskill ile yap, oyunlarda dene. Eğer tek tek denediğinde sıkıntı olmuyor ise o zaman ramlarin çipleri uyumsuzdur dramlari farklıdır, birisini satıp bire bir aynısından almak dışında yapabileceğin bir şey yok.
Xmp açık kullanıyorum. Tek tek test edecegim zaten ama acaba frekanslarini dusursem sorun yasar miyim? Anakart 3200 e kadar destekliyor overclock ile 3600 yapmistim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Selim
tam net bir şey soylemek yanlıs olur cl mhz durumları ne aynımı
Tamamen ayni. Ramler şunlar

Mesaj otomatik birleştirildi:

Overlockdan da olabilir overlocklu değerleri temizleyip ramı stok frekansında dene
Deneyecegim

Ramlerin resimleri

Ekler

• 17254943082976486913210442502598.jpg
    17254943082976486913210442502598.jpg
    1.4 MB · Hit: 5
Son düzenleme:

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Muhammed Koçak
Tamamen ayni. Ramler şunlar

Deneyecegim

Ramlerin resimleri
Hocam ben dedim sana ilk konu açtığında alma risk gerek yok aynından al diye sanırım uyuşmuyorlar büyük ihtimal çip markalarından diye tahmin ediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Selim
Hocam ben dedim sana ilk konu açtığında alma risk gerek yok aynından al diye sanırım uyuşmuyorlar büyük ihtimal çip markalarından diye tahmin ediyorum
Dogru söyledin ne diyeyim. Xmp den ramleri 3200 e cektim anakartin overclocksuz en yuksek desteklediği değere. Bir de böyle bellek tanilamayi actim bakalim.

Oyle saçma bi durum ki yeni aldigim ramin bozuk olma ihtimali de var, Uyumsuzluk gosterme ihtimali de var, overclock kaynakli olma ihtimali de var :D onceki konuda sıkıntısız çalışır diyen arkadaslar da olmuştu ne biliym ya :/

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: dlep

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Muhammed Koçak
Dogru söyledin ne diyeyim. Xmp den ramleri 3200 e cektim anakartin overclocksuz en yuksek desteklediği değere. Bir de böyle bellek tanilamayi actim bakalim.

Oyle saçma bi durum ki yeni aldigim ramin bozuk olma ihtimali de var, Uyumsuzluk gosterme ihtimali de var, overclock kaynakli olma ihtimali de var :D onceki konuda sıkıntısız çalışır diyen arkadaslar da olmuştu ne biliym ya :/
sorunsuz çalışır çoğu zaman benim tahminim ramin arızalı olma ihtimali ama o zaman sistem boot etmezdi yüksek ihtimalle oc den değildir yüksek ihtimal iade denemeni öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Selim
sorunsuz çalışır çoğu zaman benim tahminim ramin arızalı olma ihtimali ama o zaman sistem boot etmezdi yüksek ihtimalle oc den değildir yüksek ihtimal iade denemeni öneririm
Şu ana kadar windows bellek tanılama hata vermedi %37 oldu. Bu test sorunsuz biterse bi de memtest deneyecegim sorun cikmazsa kullanırım. Cikarsa iade deneriz alirlarsa artik. Sagolasin ilgilendigin icin.

• Beğen
Reaksiyonlar: dlep

Checkmate

80+ Silver
dediğim şeyleri dene tek tek dene eğer ramlar tek tek sıkıntısız çalışıyorsa ramlar uyumsuzdur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Selim
Top Bottom