Neler Yeni

Yardım fhg f ngn fgdngdhnh

Merhaba,

Obsidian not uygulamasını çok beğenerek kurdum ve halihazırda kullanıyorum.

Birçok not alma anlamında yakın zamanda ''Digital Garden'' kurmayı da istiyorum. Kendi wikipedia sayfamın olması ve bu notlarımın ''nöronlar'' gibi etiketlerle, başlık, klasör, notlarla senkronize çalışması, bir çok eklentiye sahiip olması ve sürekli güncellenmiş olmaları çok hoşuma gitti. Bu kısa bilgiyi bilgisi olan ya da kullanan vardır diye vermek istedim.

Syncthing ( Senkronize Uygulaması ) ile telefonumla bilgisayarım arasında paylaşım da açtım.
Amacım, yedekleri ''ücret'' ödemeden iki cihaz arasında senkronize etmekti. Çünkü çok fazla emek vereceğime eminim. Birçok kez de acısını yaşadım.

O yüzdendir ki sürekli senkronize şekilde yedeklerimin olması çok iyi olur diye bu yazılımı kurdum.
Gel gelelim, başlıkta da belli olduğu üzere hata aldım. Obsidian kullananlar varsa bu sorunu çözmüş olmaları beni çok mutlu eder.

Nasıl bir hata alıyorsun derseniz buyrun:
Hatanın Ekran Görüntüsü

Obsidian forumunda sorunla ilgili ''stok rom'' olmadığından bahsedilmiş.
Obsidian - Forum Konusu
Github Tartışması

Benim telefonumda da ''custom rom'' var.

Obsidian forumunda aynı konuyu açsam saçma olacak.

Yani bir çözümü yok mu?
Çözüm yazılmamış. Başka bir yazılım denesem ''gdrive, autosync, foldersync, resillio sync'' gibi yine aynı mantıkla mı çalışır?

Herşeyi yeni yeni düzenlemeye çalışıyorum. Tertemiz yapacağım, minimalize edeceğim de şu sorun sinirimi bozdu.

Foldersync, resillio sync gibi yazılımları denemeden bilemeyeceğim galiba başka da çarem yok sanırım.
Tam dedim hayatımın not uygulamasını buldum falan. Şimdi neyi düzenlesem alternatifini bulamıyorum.
Obsidian not yazılımını çok beğendiğimden dolayı root gizlemeyi denemek istiyorum.

Bu işlemi yapmaya neden ihtiyacın var derseniz:

* Obsidian ile çok fazla deneme yaptım.
* ''Autosync, Synthing, Resillio sync, Foldersync'' gibi senkronizasyon seçenekleri sayesinde notlarımıza heryerden ''ücretsiz'' ulaşabiiyor ve senkronize edebiliyoruz.
* Gel gelelim, benim telefonum root'lu olduğu için hiçbir şekilde vault'larımı görmüyor. Bütün senkronizasyon yazılımlarını denedim. Ne yaptıysam olmadı.
* Android Emulatörle (Memu Play) denediğimde sorunsuz dosya sistemini tanıyıp senkronizasyon yazılımlarıyla yaptığım senkron işlemi sayesinde notlarımı görüyor.

Bu durumda root kaldırma değil de bu uygulamaya root'u gizleme seçeneğini denemek istiyorum.
Çünkü kullanmış olduğum ''root'' gerektiren uygulamalar olduğu için bütün ayarlar bozulsun, uygulamalar çöksün istemiyorum.

Bu anlamda da ''Magisk - Shamiko'' ile bu durumu çözmek istiyorum.

Shamiko ile bu sorunu çözebilir miyim?

Çok fazla debloat işlemi yaptım, gereksiz ne varsa kaldırdım, disable da yapmadım yani...

Birçok konuda root'lu uygulamalar da kullandığımdan dolayı ne rom'u stok rom'a çevirmek istiyorum ne de herhangi bri root kaldırma olayı yapmak istiyorum.

Sonuç olarak shamiko ile obsidian'ın dosya sistemini görmesi için shamiko işe yarar mı?

Gerçekten benim gibi düzenli çalışan ve not, todoist gibi görevler oluşturanlar varsa çözümün buldularsa benimle paylaşmalarını rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
913,899
Üyeler
141,772
Son üye