Neler Yeni

Fi̇fa 24 'Te Kasma Sorunu Yaşiyorum Fps 60 I Geçmi̇yor

Mr.Hsyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar merhaba,

bilgisayarıma Fifa24 yükledim. Maça başladığımda maç esnasında monitörün ayarı 144 hz olmasına rağmen ve ekte ayarları da paylaştım ayarları aşağıdaki gibi yapmama rağmen FPS 60 ı geçmiyor oyun esnasında bazen kasmalar meydana geliyor. Ara sahnelere geçince ise FPS çok düşüyor ve muazzam bir kasma yaşıyorum. oyun için değerlerin görselini de ekledim. sistemim işlemci Ryzen 5 5600 - ekran kartı RX 6650 xt konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca oyuna her girdiğimde yapmış olduğum grafik ayarları sıfırlanmış oluyor. Birde oyun esnasında GPU kullanımı bazen % 99 a kadar çıkıyor bu normal midir ?

şimdiden herkese teşekkürler

1720720022138.png

Ekler

• fifa24 - 1.png
    407.3 KB · Hit: 11

tcan20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tolga Can
Bu konuda fikrim yok ama diğer yerlerde telli saçı kapatın demişler birde başüstü mü ne onu kapatınca fps sorunu çözülüyormuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde Ayarlardan Vsync kapatıp anti lagı açın demişler

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,836
İsim
Can BOZKURT
Arkadaşlar merhaba,

bilgisayarıma Fifa24 yükledim. Maça başladığımda maç esnasında monitörün ayarı 144 hz olmasına rağmen ve ekte ayarları da paylaştım ayarları aşağıdaki gibi yapmama rağmen FPS 60 ı geçmiyor oyun esnasında bazen kasmalar meydana geliyor. Ara sahnelere geçince ise FPS çok düşüyor ve muazzam bir kasma yaşıyorum. oyun için değerlerin görselini de ekledim. sistemim işlemci Ryzen 5 5600 - ekran kartı RX 6650 xt konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca oyuna her girdiğimde yapmış olduğum grafik ayarları sıfırlanmış oluyor. Birde oyun esnasında GPU kullanımı bazen % 99 a kadar çıkıyor bu normal midir ?

şimdiden herkese teşekkürler

Alıntıyı görüntüle
AMD Ayarlarında Nvidia'daki gibi oyunu seçip maksimum fps i seçebiliyorsan isen o ayarı yaparsan düzelecektir onun dışında grafik ayarları diye aratıp windows a fc24 ü ekleyip maksimum performans seç ancak işe yaramaz muhtemelen ilk dediğim net çözüm.

Mr.Hsyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konuda fikrim yok ama diğer yerlerde telli saçı kapatın demişler birde başüstü mü ne onu kapatınca fps sorunu çözülüyormuş

birde Ayarlardan Vsync kapatıp anti lagı açın demişler
Denedim ama malesef değişen bir şey olmadı

AMD Ayarlarında Nvidia'daki gibi oyunu seçip maksimum fps i seçebiliyorsan isen o ayarı yaparsan düzelecektir onun dışında grafik ayarları diye aratıp windows a fc24 ü ekleyip maksimum performans seç ancak işe yaramaz muhtemelen ilk dediğim net çözüm.
Tekrar bakicam amd ayarlarına daha önce de baktım ama bir farklılık olmamıştı

Mr.Hsyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Denedim ama malesef değişen bir şey olmadı

Tekrar bakicam amd ayarlarına daha önce de baktım ama bir farklılık olmamıştı